+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İbadetleri içinden geldiği için yapmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sstrn
  Devamlı Üye
  Reklam

  İbadetleri içinden geldiği için yapmak

  Reklam
 2. ebediyyetyolcusu
  Emekli

  Cevap: İbadetleri içinden geldiği için yapmak


  Reklam


  Selamün Aleyküm

  Kardeş içinden geldiği gibi ibadeti nasıl yapacaksın ? Örneğin içinden geldiği gibi namaz kılamazsın, namazın farzlarına ve tadili Erkana riayet etmen lazım. Bir de mekruh olan vakitlerde namaz kılamazsın. Hiç kimsenin yapmadığı bir ibadeti yapmaya kalkacak olursan bidat olur.

  Ancak bunu yapabilirsin

  Namazı bitirdiğinizde, Allah'ı ayaktayken, otururken ve yan yatarken zikredin. Artık 'güvenliğe kavuşursanız' namazı dosdoğru kılın. Çünkü namaz, mü'minler üzerinde vakitleri belirlenmiş bir farzdır. (Nisa Suresi, 103)

  Onlar, ayakta iken, otururken, yan yatarken Allah'ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler. (Ve derler ki "Rabbimiz, Sen bunu boşuna yaratmadın. Sen pek Yücesin, bizi ateşin azabından koru." (Ali İmran Suresi, 191)

 3. sstrn
  Devamlı Üye
  kardeş yanlış anladın ben şunu demeye çalıştım yani farz namazları,kuran okumayı ibadet etmeyi kendi isteğimle ve içimden geldiği için yani kimsenin etkisiyle değil kendi rızamla isteğimle kılmanın hükmünü soracaktım sen yanlış anlamışsın.

+ Yorum Gönder