+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Diş teli gusül abdestine engel midir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hasan.
  Üye
  Reklam

  Diş teli gusül abdestine engel midir ?

  Reklam

  Diş teli gusül abdestine engel midir ? Mumsema dişlerim seyrek olduğu için dün tel taktırmıştım.ve bu teller 1 yıl boyunca ağızımda kalıcak.gusülün farzlarından biride ağzın yıkanmasıdır fakat dişlerimdeki braketlerin altına su erişemiyor. Buna benzer konulara baktığımda tedavi için kullanılan diş teli gusül abdestine mani değildir yazmış kardeşlerimiz. fakat benimkisi estetiğe giriyor sanırım. 1 yıl boyunca cünupmu kalıcam yoksa güsul abdesti alabilirmiyim ?

 2. sstrn
  Devamlı Üye

  Cevap: Diş teli gusül abdestine engelmidir ? acil lütfen yardım edin


  Reklam


  Değerli kardeşim bu soruyu Nihat Hatipoğluna sormuşlardı cevap şöyle:O diş teli senin tedavin için gerekli olduğu için artık vücudunun bir parçası olmuştur ve gusüle engel değildir.Aldığın gusül sahih olur inşALLAH

 3. Hasan.
  Üye
  değerli kardeşim benim dişlerimin görünümü çok kötü o yüzden taktırdım telleri ama bu tedaviyemi giriyor estetiğeme anlamadım. çünkü bildiğim kadarıyla estetik için kullanılan tel gusüle engeldir.

 4. sstrn
  Devamlı Üye
  Şöyleydi soruyu soran kişi şunu dedi benim psikolojim bozulduğu için de diş telini taktırdım.Bu gusle engel midir .Hoca da hayır psikolojini bozduğu için sorun olmaz dedi ama istersen biraz daha araştır veya başka cevap vereceklerin yazdıklarını bekle değerli kardeşim.

 5. Misafir
  Ben dis telini taktirdim dislerim onde diye ve cok rahatsz oluyrdm goruntuden dolayi iyice kafayi disime takmstm morelim bozuluyrdu bunun icnde taktrdm ,simdi benim abdestm olurmu olmazmi .Allah askina cevp vern icim rahatlasn suan cok suphede kaldim

 6. @hmet
  Üye
  Diş teli abdest ve gusül almaya engel değildir. Diş teli birileri hanefiye göre engel dese bile diğer mezheplerde caiz olduğu için dini bir sakınca olmaz.

+ Yorum Gönder