+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Düşünce Dinden Çıkarır mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sonpişmanlık
  Üye
  Reklam

  Düşünce Dinden Çıkarır mı ?

  Reklam

  Düşünce Dinden Çıkarır mı ? Mumsema Arkadaşlar çok zor durumdayım lütfen yardım edin !
  Allah'ı gözünün önünde canlandırmak (düşünmek) küfre giriyormuş ister istemez canlandırıyorum ama hep pişman olup tevbe ediyorum.İçimden bir ses Allah'a küfrediyor,şirk koşuyor türlü türlü günahlar işliyor bunları isteyerek söylemiş gibi pişman oluyorum dinden çıktım imanım gitti diye üzülüyorum.En son namazda öfkeli olduğum için tesbih çekerken Allah'a içimden küfrettim ama Allah'tan çok korkuyorum sürekli dinden çıkıyorum diye kendimi ibadete veriyorum ama vesveseler artıyor.İçimizden isteyerek veya istemeyerek küfr geçirsek ama Allah korkusundan pişman olup dilimizle söylemesek dinden çıkarmıyız ? Bir de dindep çıkıp tevbe etsek her zaman imanımız geri gelir mi ?

 2. @mir
  âb ü kil

  Cevap: Düşünce Dinden Çıkarır mı ?


  Reklam


  kardeş sürekli içinden "Allaha küfretme Allah'a küfretme" diye geçirirsen
  nasıl küfretmeyeceksin?

  Alıntı @mir Nickli Üyeden Alıntı
  çok eski bir konuyu hatırladım belamın birinin kitabından
  buraya ekleyeyim dedim:

  Saf kalpli bir köylü, cinci hocaya muska yaptırmaya gider. Köylünün derdi büyüktür. Sevdiği kız kendisine iltifat etmemektedir.Öteden beri adını bildiği ve hünerlerini işittiği muhabbet muskasını yaptırmak ister. Hoca, her zamanki usta sahtekarlığıyla nazlanır. Köylü üsteledikçe nazlanmaya devam eder. Sakalını sıvazlayarak muskanın pek pahalı olduğunu söyler. Cinlerin muska işine zam yaptıklarını ve en az iki altın istediklerini üzüle büzüle anlatır.

  Bizim gariban için pek büyük bir para olmasına rağmen, kara sevdanın pembe sarhoşluğuyla kabul eder ve iki altını peşinen öder.Hoca da kendisine üç muska verir. Birisini kaynatıp suyunu içecek, ikincisini boynuna asacak, üçüncüsünü de sevdiği kızın kapı eşiğine gömecek…

  Kimseye görünmeden gece yarısından sonra uygulayacağı bu eşiğe muska gömme işlemi zorlu bir iştir. Hani bir görülse, hesapta hırsız zannedilip postu deldirmek de var. Fakat, mecnunu çöllere düşüren, Ferhat’ı dağlara çıkaran aşk hastalığı ne gece dinler, ne tehlike!.. Köylü muskacı hocaya dualar ederek ayrılır.

  Ne var ki, daha kapıdan çıkmadan hoca kendisine önemli bir uyarıda bulunur: “Sakın ha!” der, “muskayı eşiği gömerken aklınatavşan getirmeyesin. Uğursuz hayvandır!” Köylü, tavşanı aklına getirmeyeceğine söz verir.

  Bizimki ertesi gece, birinci muskayı kaynatıp suyunu içtikten, ikincisini de boynuna astıktan sonra, elindeki üçüncü muskayla sevdalısının evine yönelir. O gece muskayı eşiğe gömmek zorundadır. Ne var ki, bir türlü hocanın tembihlediği tavşanı aklından çıkaramamaktadır. Uğursuz hayvan, kene gibi beynine yapışmıştır. Unutmak istedikçe tavşan direnir.

  “Gözünü seveyim tavşan, benden beş dakikalığına ayrıl” diye yalvarıp yakardığı halde hayvanoğlu tavşan aldırmaz. Bizimki tavşanla tartışa tartışa muskayı kızın evinin eşiğine gömer. Tavşana rağmen bir kaza veya bela çıkmaz.

  Günler, haftalar, hatta aylar geçer. Muskanın bir etkisi görülmez. Bizimki muskaya olan inancını sarsmamak için direndikçe direnir.Amma, sevdalısının bir başkasıyla nişanlandığını işitince çılgına döner. Doğruca cinci hocaya hesap sormaya gider.

  Hoca, köylüyü önce bir teskin eder. Sonra muskaları sorar. Birincisi talimata uygun olarak kaynatılıp suyu içilmiştir. İkincisi boyna asılmıştır. Üçüncüsü de gizlice eşiğe gömülmüştür. Her şey usulüne uygun yapılmıştır. Nihayet sıra tavşana gelir:

  “Sakın ha, muskayı eşiğe gömerken tavşanı aklına getirmiş olmayasın?!”

  Köylü şaşkın ve suçlu bir edayla itiraf eder:

  “O uğursuz tavşan birsaniye bile aklımdan çıkmadı ki..” Hocanın “defol” sözüyle dışarı kaçan zavallı köylü, pür hiddet arkasından savrulan tavşanlı sözleri ömür boyu unutamaz:

  “Sana dememiş miydim, tavşanı aklına getirmeyeceksin,tavşan uğursuz hayvandır, işini bozar diye?.. Bre kafasız, sana dememiş miydim?!”

  Halkımızın beynine sokulan uğursuz tavşanların sayısı pek çoktur. Kasıtlı ve kasıtsız olarak üretilen cins cins tavşanlar, insanımızın sağlıklı düşünmesine engel olmaktadır. Beyinlerde biriken bu rengarenk tavşanlar zamanla bilinç altına gizlenmekte ve tedavisi çok zor düşünce sapmalarına, kompleks davranışlara yol açmaktadır.

  ***
  Beyninde fazla tavşan taşımayan temiz kalpli bir genç, cami avlusunda satılan bir teyp kasetine kulak verir. Öfkeli bir hoca, çatallı ve yırtık bir sesle avazı çıktığı kadar bağırmakta, mangalda kül bırakmamaktadır:

  “Vallahi de zinadır. Billahi de zinadır. Her kim bir kadının kalktığı bir koltuğa, kadının sıcaklığı geçmeden oturursa zina işlemiş gibi olur. Sakın ha, otobüslerde kadınların terkettiği koltuklara hemen oturmayınız. Vallahi de zinadır, billahi de zinadır!”

  Daha önce, kadınların koltuklarda bıraktığı sıcaklıktan hiçbir zaman cinsel haz almayı aklına getirmeyen bu temiz kalpli gencin kafasına o andan itibaren sıcak bir dişi tavşan yerleşir. Otobüste, minibüste her ne zaman kadınlardan bir yer boşalsa bu dişi tavşan sırıtmaya başlar. Koltuğun soğumasını beklerken çoğu zaman bir başkasına kaptırır.Bazen de soğuduğuna kanaat getirip te oturursa hocaefendinin beynine sokmuş olduğu dişi tavşan hiddetle ortaya çıkar ve tavşan diliyle “vallahi de zinadır, billahi de zinadır” demeye başlar. Kimi zaman oturduğu yerden şeytan çarpmış gibi sıçrar. Kimi zaman da tavşana inat, gittikçe ısınmaya başlayan koltukta cinsel fantaziler kurar.


  Bazı kişilerin beyni, bu dişi tavşan için iyi bir üreme çiftliği olur. Erkek tavşanların iştirakiyle gittikçe üreyen bu tavşanlar, o kişiyi tümüyle bir klinik vaka haline getirirler. Kadınların yürüdüğü yoldan yürümemek, kadın sesi işitince kalbi hop hop atmak gibi davranışlar, o kişiyi, kadınlardan kaçan bir kadın düşmanı haline getirebilir.

  Çatallı ve yırtık sesli vaiz, dört bir yanda satılan vaaz kasetleriyle her gün binlerce, onbinlerce temiz kalpli gencin kafasına dişi tavşanlar sokarak hem şöhret ve hem de bol sevap kazanır.


 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  doğru bir yazı abi kesinlikle

 4. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Kardeşim,

  Allah' gözünün önünde asla canlandıramazsın ne düşünürsen bil ki o Allah değildir. İnsan ihata edilir yani her yönden görülür ama Allah ihata edilemez. Onu zatı hakkında düşünmekle emrolunmadık isimleri ve sıfatlarını bilmekle emrolunduk.

  Gözler O'nu idrak edemez; O ise bütün gözleri idrak eder. O, latif olandır, haberdar olandır. (En'am Suresi, 103)

  O, Şeytan size yalnızca, kötülüğü, çirkin-hayasızlığı ve Allah'a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi emreder. (Bakara Suresi, 169)

  Şayet sana şeytandan bir kışkırtma gelecek olursa, hemen Allah'a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir. (Fussilet Suresi, 36)

  Kuranı Kerim'de bildirildiğine göre Musa A.S vahiy için Tur dağına geldiğinde Allahu teala'ya görmeyi murad etmiş..

  Musa tayin edilen sürede gelince ve Rabbi onunla konuşunca: "Rabbim, bana göster, Seni göreyim" dedi. (Allah "Beni asla göremezsin, ama şu dağa bak; eğer o yerinde karar kılabilirse, sen de Beni göreceksin." Rabbi dağa tecelli edince, onu paramparça etti. Musa bayılarak yere düştü. Kendine geldiğinde: "Sen ne Yücesin (Rabbim). Sana tevbe ettim ve ben iman edenlerin ilkiyim" dedi. (Araf Suresi, 143)

 5. islamyolu
  Emekli
  kardeşim içinde kalsın. içine gelen vesveseyi dilinle dışarı vurursan dinden o zaman çıkarsın.

 6. sonpişmanlık
  Üye
  saolun arkadaşlar içim rahatladı. bir sorum daha var imandan şüpheye düşmek dinden çıkarıyormuş bende bu düşünceler yüzünden acaba kalbim mi kirlendi ? ya imansız ölürsem, bunları isteyerek mi düşünüyorum diye üzülüyordum. benim yaptığım küfre girer mi ?

 7. islamyolu
  Emekli
  saolun arkadaşlar içim rahatladı. bir sorum daha var imandan şüpheye düşmek dinden çıkarıyormuş bende bu düşünceler yüzünden acaba kalbim mi kirlendi ? ya imansız ölürsem, bunları isteyerek mi düşünüyorum diye üzülüyordum. benim yaptığım küfre girer mi ?
  Şeytan vesveseleri bunlar taktıkca daha çok vesvese verir. Şeytanda boş insanlarla uğraşmaz kardeş. boş eve hırsız girmez. demekki ibadetini ediyorsun ki şeytan senle uğraşıyor. boş eve hırsız girmez.

 8. Snowdrop
  Elhamdülillah
  Bedüzzaman hazretleri iyirmi birinci sozun ikinci makamında sırf bu konuyu(vesveseyi)ele almış."Ey ,vesveseye müptela.Biliyormusun vesvese neye benzer?musibete benzer.Ehemiyyet verdikce şişer,ehemiyet vermezsen söner".

 9. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.
  İçinden söyleneni KALBİNLE TASDİK ve DİLİNLE İKRAR etmedikçe, O bulunduğunuz KÜFR makamı hakkınızda HAYR'lı Olsun deriz.

  Zira MAKAMDAN MAKAMA geçiştir o haliniz. Yolunuzun üzerine oturan'da ALEYYULLANA'nın bizzat kendisi.

  Namaz kıldığınız ve RAB'binize yaklaştığınız bir zamanda, O LANETLİ İBLİS, NEFS'i EMMARE'den NEFS'i LEVVAME'ye geçmenize müsaade etmeyecektir.

  FORM'u dikkatlice incelediğinizde göreceksiniz ki; bu hal ile hallenen, yüzlerce kardeşimiz var ve hepside NAMAZ ile birlikte başlıyor.

  RAB'binizin RIZASI size NAMAZ ile ulaşırken, O yol üzerine oturup, SİZDEN RAZI OLAN RAB'binizle sizin aranıza, KÜFR'ü sokmaya çalışıyor ki; KALBİ İLE TASDİK ETSİN. Diliniz ile İKRAR etmenizi dahi beklemeden, İŞTE KENDİSİNDEN HOŞNUT OLDUĞUN KULUNUN HALİ BU diye sizi RAB'binize ŞAHİT GÖSTERECEK. Siz buna müsaade edermisiniz.

  Buraya gelip bu soruyu sorduğunuza ve sıkıntı duyduğunuza göre KALBEN TASTİK YOK demektir. Çok güzel bir yoldasınız İnşaAllah. Dinleyin O Sesi, O ses KÜFRETTİKÇE şükredin halinize, LANETLİ BİR MAHLUKUN ÇIRPINIŞLARINI SEYREDİN.

  Birde NAMAZ ile kendisinin RIZASI'na KAVUŞMAYI UMDUĞUNUZ ve KAVUŞMAK ÜZERE olduğunuzun farkına vararak. İçinde bulunduğunuz hal için RAB'binize ŞÜKREDİN.

 10. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  Abicim o zaman kendine hakim olmayı dene. Şeytanın vesveseleri bunlar euzü besmele çek veya ezan oku kendi kendine

 11. yandı_yurek
  Emekli
  Bu vesvesedir kardeşim . Sen Dua et Namaza devam et Başka şeyler düşün ya git eğlen gez ama ibadetlerinide bırak demiyorum sadece cok fazla takma kardeşim bunları yazdıysan burda pişman oldugunu felan sen bence Allaha inanıyorsun bunlar vesvesedir ..

 12. @hmet
  Üye

  Reklam


  Dinde şüpheye düşmek imanı bozar ama vesvese ise aldırmayın

+ Yorum Gönder
şüpheye düşmek dinden çıkarır mı,  dinde şüpheye düşmek,  şüphe dinden çıkarır mı,  düşünce dinden çıkarır mı,  vesvese dinden çıkarır mı,  dinden ,  allah.dinden.imandan.cikarsin.dusunmek.gunahmidir