Konusunu Oylayın.: Yapmak istediğim fakat helallik ve haramlık açısından emin olamadığım bir iş

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Yapmak istediğim fakat helallik ve haramlık açısından emin olamadığım bir iş
 1. 16.Ağustos.2012, 03:18
  1
  adigesav
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 29.Haziran.2008
  Üye No: 23902
  Mesaj Sayısı: 14
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 29

  Yapmak istediğim fakat helallik ve haramlık açısından emin olamadığım bir iş


  Yapmak istediğim fakat helallik ve haramlık açısından emin olamadığım bir iş Mumsema Selamun Aleyküm,
  uzun süredir takip ettiğim bir iş var ve ben bu işi yapıyorum ama bırakabilirim o durumdayım nedeniyse helal ve haram olup olmadığından emin olamadığımdandır.Size birkaç link vermek istiyorum Allah rızası için güzelce inceleyebilirmisiniz sistemi anladıktan sonra burda dönen paranın faiz mi yoksa ticaret mi olduğuna karar vermenizi istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ve dua ederim...

  bu linkte haram ve helal konusuna değinilmiş :
  Alıntı
  " PARA PARAYI ÇEKER! " & " PARANIZ PARALARI ÇEKECEK! "

  JustBeenPaid Sistemi İle Kazanç Sağlamak Helal mi? Haram mı?

  Hiçbir şekilde, haram değildir! çünkü siz ticaret yapıyorsunuz.

  Çünkü siz pozisyon satın alıyorsunuz.

  Dikkatinizi çekerim, SATIN alıyorsunuz! yani burada şöyle bir kavram yok, hani bazı siteler vardır, paranızı yatırın günlük yüzde 50 faiz, günlük yüzde 100 faiz'lerle uzaktan yakından alakası yoktur.

  Dinimizce faiz haramdır! paranız vardır, bankaya yatırırsınız, banka size faiz verir! ve bu icraat haramdır. Tabiki bu durum, insanların inançlarına göre değişiklilik gösterir. O kısmını tartışmak bize düşmez, her koyun kendi bacağından asılır!

  Ne demiştik, pozisyon satın alıyorsunuz, aldığınız bu pozisyonların anlamı;

  firmanın yaptığı reklamların ve bunlardan gelecek kazançların, mühendisler tarafından pahabiçilemez bir matematiksel programla halka arz edilen tarafıdır.

  Siz yatırım yaparak, bu pozisyonlardan adet olacak şekilde satın alma işlemi gerçekleştiriyorsunuz, aldığınız bu pozisyonlar ile firmaya katkıda bulunup, üye olarakda desteklemiş bulunuyorsunuz. Bunun karşılığında sistem üreticileri ve firma sahibi size bu programa katıldığınız için ve yatırım yaptığınız/pozisyon satın aldığınız için, kendi genel kazançlarından ayrı, size hafta içi %2 kar payı, hafta sonu %1.5 kar payı vaad etmektedir.

  Size bunu örneklerle açıklamak isterim :

  Büyükbaş hayvan pazarına gittiniz, 2 inek satın aldınız, köyünüzde veya çiftliğinizde bu hayvanları besleyip onlardan süt / yoğurt elde ettiniz, ister yersiniz ister satarsınız. Fakat satış yaptığınız zaman bu elde edeceğiniz KAR, haramsa? JUSTBEENPAID sistemi de HARAMDIR!

  Arsanız var, satsanız 1 daire parası belki eder veya etmez! Fakat müteahhit geliyor size diyorki, bu arsayı bana ver üzerine 20 katlı apartman dikeyim, sanada 5 daire vereyim der. Bu anlaşma sonucu 5 daireniz olur, buradaki KAR, haramsa? JUSTBEENPAID sistemi de HARAMDIR!

  Çocuğunuzu paralı üniversiteye yazdırıyorsunuz, senelerce paralar ödüyorsunuz! sonuçta çocuğunuz güzel bir eğitimle, güzel bir meslek ediniyor, buradaki bu akıllı girişimcilik haramsa? JUSTBEENPAID sistemi de HARAMDIR!

  Acun Ilıcalı, bir maden ocağında çalışmıyor veya başka beden işçiliği olsun veya başka bir iş olsun o tür bir iş yapmıyor, fakat aklını ve zekasını kullanarak, fikir üretiyor, yabancı programları takip ediyor, türkiyeye uyarlıyor, sevdiriyor, ve bu işten milyon dolarlar kazanıyor! burada acun ılıcalı'nın yaptığı bu davranış haramsa? JUSTBEENPAID sistemi de HARAMDIR!

  Peygamber efendimiz, yapacağınız işlerde en fazla %30 kar yapınız, aşırıya kaçmayınız buyurur.

  Bu yaptığımız iştede, kar'ımız yüzde 2'dir.

  Misal, ben kazançlarımdan herzaman aylık olarak, küçük miktarlarda yardım kuruluşlarına olsun, sadaka olsun, bu tür davranışlarla yardım yaparak hem bu bereketli kazanç sistemin bana sunduğu bu rızıktan bi nevi zekaat'ımı verdiğimi düşünüyorum. Zaten tüm konu başlıklarımın en altında not ibaresi adı altında, sizlere kazançlarınızdan yardım yapmanızı beyan etmekteyim.

  JustBeenPaid ile paranızı faize yatırmıyorsunuz, pozisyon satın alıyorsunuz, bu pozisyonlar size 81 gün boyunca kazanç sağlıyor. Bir bedel ödüyorsunuz, ve karşılığında gelir elde ediyorsunuz! durduk yere kimse size bir para ödemiyor.

  Kimisi diyorki bu adamlar bize bu paraları niye veriyor, nereden kazanıyorlar ?

  Firma bu kazançları nereden kazanıyor ?

  - Firma 2004 de kurulmuş olup, 2010 yılına dek çeşitli programlar piyasaya sürmüştür. Kimisinde başarılı olup kimisinde başarısız olmuşlardır. Ve zamanla pişim 2010 yılında ilk ve en yeni programı olan JSS-Tripler'i bizlere sunmuştur. Şuan 2012 yılına baktığımızda 1 milyon üyeyi aştığını görmekteyiz. Programdan kastımız, yaptığı reklamlardır. Büyük markaların reklamlarının arkasında yer almaktadır.

  Firma bize bu paraları niye ödüyor ?

  - Firma size yoktan yere para ödemiyor, siz siteye üye oluyorsunuz, yatırım yapıp pozisyonlar satın alıyorsunuz. Zaten sistemin çalışması için 2 bölüm var, size diyor ki, bizim ürünlerimizi satın tanıtın kazanç sağlayın, veya pasif kazanç denilen bu şuanki yaptığımız kazançtan yararlanın, yatırım yapın gerisine karışmayın sizin yaptığınız yatırımların yani pozisyonların çalışanları sizin yerinize reklamları yapıp, kazançlarını kazanıp, size payınızı versin deniliyor.

  Kısacası, JustBeenPaid sistemi çığ gibi büyümekte, yakın bi zamanda kendi sosyal ağını kurmayı hedefliyor, bu da bize ek kazanç anlamına geliyor.

  JustBeenPaid şimdiden, google/facebook/twitter gibi büyük devlerin dikkatini çekmeye başladı bile.

  JustBeenPaid programına katılın, kazanç sağlayın, borçlarınızı ödeyin, hayallerinizi gerçekleştirin, birde sitemiz olarak ricamız, küçükte olsa yardımlar yapın bu kazançlarınızdan!

  Teşekkür ederiz.
  bu linkte genel sorular var sistemle alakalı:

  Alıntı
  SSS
  Bana gelen sık sorulan soruları ve cevaplarını paylaşmak istiyorum.
  Yeni sorular oluştukça ekleme yapacağım.

  Soru: 10$ bonusu hemen kullanmaya başlayacak mıyım?
  Cevap: Evet. JSS Tripler üyeliğiniz aktif hale getirdiğiniz anda ilk Tripler pozisyonunuzu satın alabilirsiniz. 10$ bonus üyeliğinizin başlangıcından 45 gün sonra hesabınızda gözükür, ancak siz 45 gün beklemeden hemen ertesi gün hafta içinde günlük %2, hafta sonunda günlük %1,5 kazanmaya başlarsınız.

  Soru: Neden Level 1 upgrade (Üyeliği 1. seviyeye yükseltme) yapmam gereklidir?
  Cevap: Üyelik yükseltmesi yapmanız zorunlu değildir. Standart üyelikle de günlük %2-%1,5 kazanırsınız. Ancak satın aldığınız Tripler pozisyonları 81 gün sonra olgunlaşır ve artık kazandırmazlar. Olgunlaşan her 4 Tripler pozisyonu 1 matrise dönüşür. İşte bu noktada Level 1 upgrade olmanızın önemi ortaya çıkar. Upgrade (yükseltme) yapmamışsanız olgunlaşan pozisyonlarınız matrise dönüşmez ve dolan her matristen 60$ kazanmanız mümkün olmaz.

  Soru: JBP Türkiye’de yasal mıdır?
  Cevap: Tüm dünyada onlarca ülkede yasal olan JBP’in Türkiye’de yasal olmadığına dair hiçbir karar veya belge mevcut değildir. Sonuçta JBP yurtdışı kaynaklı bir program ve bütün dünya ülkelerinden 500,000′den fazla üyesi var. En azından, zaman öldürmekten başka işe yaramayan tıkla-kazan, oku-kazan, anket doldur-kazan gibi sitelerden çok daha fazla yasal olduğunu varsayıyorum. Ayrıca, JBP Amerikan Patent Enstitüsünden (US Patent) 6,578,010 patent numarasıyla kayıtlıdır.
  www.google.com/patents/US6578010

  Soru: JustBeenPaid bir piramit sistem midir?
  Cevap: Piramit sistemlerde herkes yeni üyeler kaydetmeye çalışır. Sistem yeni üye kaydı üzerine işler. Bu piramitlere ‘ponzi scheme’ denir ve sisteme katılan yeni üyelerin ödedikleri paralarla beslenirler. Birgün sisteme girecek yeni üyeler bulunamaz olur ve piramit çöker. Piramitin tepesindekilerin o ana kadar kazandıkları yanlarına kar kalır ve yok olurlar. Bu nedenle JBP bir piramit sistem değildir. JSS Tripler, sisteme yeni üyeler kazandırmanızı gerektirmediği için sürekli sürdürülebilir bir sistemdir. Kimseyi üye yapmayarak, yani sponsorluk yapmadan yalnızca kendi başınıza hafta içi günlük %2, hafta sonu günlük %1,5 kazanırsınız.

  Soru: JustBeenPaid’in üyelerine ödediği bu kadar para nereden geliyor?
  Cevap: Bu günlük kazançlar hepimizin satın aldığı pozisyonlardan geliyor. Mesela ben dün 16 adet Tripler pozisyonu satın aldım. Bunun için Tripler hesabımdaki 160 küsür doları kullandım, yani bir önceki gün kazandığımı tekrar yatırdım. Benim harcadığım 160 doların %10′u, yani 16 doları benim sponsoruma gitti. Aynı şekilde %5′i, yani 8 doları da sponsorumun sponsoruna gitti. 160-24=136 dolar da sisteme gitti. Sistem benim harcadığım 160 dolar için bana ertesi gün %2, yani 3,2 dolar getiri sağladı. Benim gibi onbinlerce insan her gün 1 pozisyondan 1000 pozisyona kadar alım yapıyor.
  Ayrıca; 3 ayda bir ödenen üyelik yükseltme bedelleri var. 15$ (Level 1) veya 57$ (Level 2) karşılığında yalnızca üyeliğinizi yükseltmiyorsunuz. Level 1 karşılığında The Big Success Breakthrough ürününü satın alıyorsunuz. Bu üründe online para kazanmada nasıl başarılı olacağınız anlatılıyor. Level 2 karşılığında Killer Success Tricks! (1-7) ürününü satın alıyorsunuz. Bu üründe de daha fazla kazanç için taktikler ve ipuçları yer alıyor.
  Bundan başka, matrislerin daha hızlı dolması için 5$ ödeyerek yerleşim (placement) satın alan, yerleşimleri expedited ve premium yükseltme için 2,5$-5$ ödeyen veya 20$ ödeyerek matris satın alan binlerce üyenin sisteme parasal katkısını da dahil etmek gerekir.

  Soru: JustBeenPaid helal midir?
  Cevap: Yukarıdaki soruda paranın kaynağını açıklamaya çalıştım. JBP’in helal mi haram mı olduğuna ben karar veremem. Bana sorsanız borsa ne kadar helalse JBP de o kadar helaldir. Bu konu kişinin vicdanına kalmıştır. İsteyen girer, istemeyen girmez.

  Soru: JSS Tripler pozisyonları satın alırken neden 4′er tane almamı tavsiye ediyorsunuz?
  Cevap: Her pozisyon 81 gün sonra olgunlaşır. Olgunlaşan her 4 pozisyon 1 matrise dönüşür. Bu nedenle 4 ve 4′ün katları pozisyonu bir anda almanız 4′ünün de aynı gün olgunlaşmasını ve matris oluşmasını sağlar.

  Örnek vermek gerekirse;
  Bugün 4 pozisyon satın aldınız.
  81 gün sonra bu 4 pozisyonunuz 1 matrise dönüşecek.
  Matrisiniz dolunca 60$ kazanacaksınız.

  Bİr başka örnek;
  6 gün önce 1 tane pozisyon aldınız.
  Bugün 2 tane pozisyon aldınız.
  10 gün sonra 1 tane daha pozisyon alacaksınız.

  İlk aldığınız pozisyon bugünden itibaren (81-6=75) gün sonra olgunlaşacak.
  Bugün aldığınız 2 pozisyon bugünden itibaren 81 gün sonra olgunlaşacak.
  10 gün sonra alacağınız 1 pozisyon bugünden itibaren (81+10=91) gün sonra olgunlaşacak.

  Sonuçta 1 pozisyonunuz bugünden itibaren 75 gün sonra, 2 pozisyonunuz 81 gün sonra, 1 pozisyonunuz 91 gün sonra olgunlaşacak. 4 pozisyon 1 matrise dönüşeceği için, 75 gün sonra olgunlaşacak pozisyonunuz 91 gün sonra olgunlaşacak pozisyonları bekleyecek. Yani, 81 günlük olgunlaşma süresini 91 güne çıkarmış olacaksınız. Bu da matrise geç sahip olmanıza, dolayısıyla matrisinizin daha geç dolmasına, dolayısıyla 60 dolarınızı daha geç almanıza neden olacaktır.

  Bu yüzden pozisyon satın alırken 4 ve 4′ün katları olarak almak daha mantıklıdır.

  Soru: JBP ile kazanmanın garantisi var mıdır?
  Cevap: JustBeenPaid dünyadaki milyarlarca web sitesi içerisinde ilk 500 içerisindedir. Bildiğim kadarıyla her gün 2 milyon dolar civarında para işlem görmektedir. Sisteme 2011 Kasım’da girdim ve o günden beri bir tane bile şikayet duymadım. Şimdiye kadar çok büyük miktarlarda olmasa da pek çok kez para çektim, parayı kredi kartıma ve banka hesabıma transfer ettim.
  Her yatırımın bir riski vardır. Borsaya yatırım yaparsınız, hisse senediniz taban yapar ve batarsınız. Forex’i denersiniz. Başta çılgınca kazanırsınız, sonra hepsini kaybedersiniz. Altına yatırım yaparsınız, altın fiyatları düşer ve zarar edersiniz. Bankaya faize yatırırsınız, banka batar ve bütün paranız gider.
  Elbette JustBeenPaid’e yatırım yapmanın da riski vardır, ancak bu risk minimum düzeydedir. Sistemin “indefinitely sustainable”, yani sürekli sürdürülebilir olmasının esprisi şudur: Sistem ödeme yapamaz hale gelirse, yani kaba tabirle şişerse restart devreye girer ve üyelerin mevcut Tripler pozisyonlarının bir kısmı matrise dönüşür. Matrisler de doldukları zaman her biri 60$ kazandırır.

  Soru: JBP bir HYIP midir (High Yield Investment Program – Yüksek Kazançlı Yatırım Programı)?
  Cevap: JBP bir HYIP değildir. HYIP’ler yatırım yaptığınız para karşılığında çok kısa sürede çok yüksek geri dönüşümler sağlarlar. Mesela 100$ yatırımınız 1 hafta sonra %1000 geri dönüşüm oranıyla 1000$ olabilir. Ancak elbette bu işin riski de çok yüksektir. HYIP sitelerinin %99′u birkaç ay içinde kapanır, çünkü üyelere ödenen para yatırım yapılan paradan daha fazla olmaya başlar ve sistem ödeme yapamaz hale gelir. Bu durumda admin siteyi kapatır ve o ana kadar ne kadar kazanmışsa cebine doldurur ve kaçar. JBP’de ise böyle bir risk yoktur. Restart özelliği bu yüzden konmuştur.

  Soru: Sistemden kazandıklarımı Türkiye banka hesabıma transfer ettiğim zaman vergi ödemem gerekecek mi?
  Cevap: Vergi konusunda ben de çok araştırdım. Ancak Türkiye’de vergi sistemi internetten elde edilen gelirleri ayrıntılı olarak ele almamış. İnternetten ürün veya hizmet satışı yaptığınızda bunu vergilendiriyor, fakat özellikle yurt dışında faaliyet yürüten programlardan elde edilen gelirlerle ilgili bir düzenleme yok. Yine internette araştırma yapınca şu sonuç ortaya çıkıyor ki, Türkiye’deki banka hesabınıza yapılan yüksek meblağlardaki transferler için vergi ödemeniz gerekiyor. Ödenecek verginin oranları da Gelirler Vergisi Kanunu ile düzenlenmiş.
  (Bu konu hakkında hukuki bilgisi olan varsa benimle iletişime geçebilir).

  Soru: Aynı bilgisayardan birden fazla kişi üye olabilir mi?
  Cevap: JBP sık sorulan sorularda şu şekilde diyor:
  Q. Am I allowed to have multiple positions in JustBeenPaid!?
  A. No. Members who try to open more than one account may have all their accounts cancelled, and lose all future earnings.
  Q. Can more than one person in a household have a JBP account, and use the same computer?
  A. Yes. However, if it turns out that this is used as a ruse to circumvent the one-account rule, all the accounts involved may be cancelled, with the loss of all future earnings.

  Yani, JBP’de birden fazla hesap açmanıza izin verilmiyor. Bu durumun tespitinde bütün hesaplarınızın iptal edileceğini ve kazanacağınız tüm paranın kaybolacağını söylüyor.
  Diğer soruda ise aynı evdeki birden fazla kişinin aynı bilgisayardan farklı hesaplar açabileceğini, ancak farklı hesapları aynı kişinin kullandığı tespit edilirse bütün hesapların iptal edileceğini duyuruyor. Seçim sizin.
  bu linktede konuyla alakalı çoğu bilgi mevcut:
  Alıntı
  !! JUSTBEENPAID DÜNYA 1.CİSİ !!

  Justbeenpaid: 4.33 milyon dolar

  Neobux: 3.63 milyon dolar

  Clixsense: 3.36 milyon dolar

  Ptcbox: 822746.5 dolar
  Bigtimebux: 517175.8 dolar
  IncrAsebux: 400602.1 dolar
  Matrixmails: 174119.6 dolar

  Ayuwage: 88906.7 dolar


  JSS Tripler - Just Been Paid Türçe sitemize hoşgeldiniz
  JSS - Just Been Paid size hemen ertesi gün kazanç sağlayan mükemmel bir proğramdır. Hergün 4.500 yeni üyeler kayıt oluyorlar!
  Kayıt ücreti yok, satış yok, üye kayıt etmek yok, ürün satmak veya depolamak yok,seminer vs. yok.
  Hatta o kadar harika çalışıyor ki, şirket kendini kanıtlamak için, kayıt olduğunuzda size 10 $ hediye ediyor.


  Sizde ...
  kazanç elde etmek için, daima elinizdeki paraları harcamaktan,
  Plan içinde plan olan kazanç imkanların,
  sizi zengin edeceklerini söyleyerek, sadece kendi çıkarlarını düşünenlerden,
  sihirbaz ürünler satıcılardan,
  ard arda bir çok şartlar, yeni koşullar öne sürerek sizi oyalayanlardan,
  biz dünyanın en büyüğü, en güçlüsü, en kalitelisi vs diyenlerden,
  içi boş bir sürü gider kaynaklarından,
  kendileri sadece %10 - %20 kazanç sağlayacakları için sizin kucak dolusu
  paranızı yakanlardan BIKTINIZMI?


  Internette binlerce ve onbinlerce sözde para kazandıran proğramlar ve imkanlar var,
  bunların büyük kısımları bir kaç ay içinde kaybolur ve ilerde aynı sistem, aynı kişiler
  tarafından yeni isimlerle piyasaya çıkarlar. Bunların tümü sadece kendi çıkarlarına çalışırlar.
  Netice ise, her zaman aynısı. Binlerce insanların parası yanar.


  İşte size Internetin getirmiş olduğu mükemmel imkan.


  Biz bu proğramı 6 ay kadar inceledik ve takip ettik, sonunda katıldık. Sizde bundan faydalanabilirsiniz.
  Hatta başarıyla çalıştığını görmek için hiç bir kuruş harcamanıza bile gerek olmadığu gibi,
  kayıtınızı yaptığınız an, size 10 $ şirket hediye ediyor.


  Aşağıda adım adım nasıl çalıştığını detaylı olarak öğrenmenizde yardımcı olacağız.


  Kısaca açıklamak gerekirse, yatırdığınız paranız 81 günde, size %50 kazançlı olarak geri ödenmesidir.
  Ödediğiniz para size hemen ertesi gün, %2 olarak 81 gün boyunca tekrar geri dönmesi. 81x %2 = yaklaşık %150.
  Hepsi bu, demek yeterli esasında. Ancak sayfamızdaki bilgilerden de göreceksiniz ki, daha fazlası da
  mümkün. Netice olarak yatırdığınız paranız size tam 3 kat olarak geri dönecektir. Fakat adım adım geçelim.


  Şunu peşin söylemek faydalı olacaktır:
  Hani paranız çalışsın derler ya, o şekilde sadece üye olmak ve beklemek veya ödeme yapmak
  ve beklemekten bahsetmiyoruz.
  Zaten onun gerçek açıklaması: Paranızı çalıştırın. Yani sizde birazcık ilgileneceksiniz.
  Ne kadar ilgileneceksiniz? Günde 1 veya en fazla 2 dakika.


  Yatırım yapmak için en azında 1 tane pozisyon satın almanız gerekir ve bir pozisyon 10 $.


  Örneğin:
  10 Dolara 1 tane pozisyon sahibi olursunuz, 81 gün boyunca size %2 olarak, hergün 0,20 Dolar 15 Dolar
  size geri döner. (Hafta sonu %1,5)


  50 Dolara 5 tane pozisyon sahibi olursunuz, 81 gün boyunca size %2 olarak, hergün 1 Dolar, 75 Dolar
  size geri döner. (Hafta sonu %1,5)


  100 Dolara 10 tane pozisyon sahibi olursunuz, 81 gün boyunca size %2 olarak, hergün 2 Dolar,
  150 Dolar size geri döner. (Hafta sonu %1,5)


  500 Dolara 50 tane pozisyon sahibi olursunuz, 81 gün boyunca size %2 olarak, hergün 10 Dolar,
  750 Dolar size geri döner. (Hafta sonu %1,5)


  Satın almış olduğunuz pozisyon, 81 gün sonra size yaklaşık 15 $ olarak geri dönmüş olur ve o pozisyon bitmiş olur.


  Örneğin:
  Kayıtınızı yaptınız size şirket tarafından 10 $ hediye edildi, sizde kendiniz 30 $ daha eklediniz.
  Yatırmış olduğunuz para 40 $
  Ertesi gün size 4 x 0,20 $ = 0,80 $ ödeme yapılır. 13 gün sonra hesabınızda toplam 10,40 $ para birikmiş olur.
  EĞER gelirinizi yükseltmek isterseniz, hemen 10 $ bir tana pozisyon daha satın alın ve ertesi gün size
  5 x 0,20 $ = 1,00 $ ödeme yapılır. 10 gün sonra hesabınızda tekrar bir pozisyon satın alabileceğiniz kadar
  sermaye birikmiş olur. Bu durumda size hemen ertesi gün 6 x 0,20 $ = 1,20 $ ödeme yapılır.


  Bu şekilde devam ederseniz, adım adım ama kesinlikle sermayenizi ve günlük
  gelirlerinizi çok ciddi oranlara kadar yülseltmek mümkündür!


  Hemen burayı tıklayın ve ücretsiz olarak kayıtınızı yapın, derhal hesabınza 10 Dolar şirket tarafından
  aktarılsın, o 10 Doları yatırım yapın, ertesi gün Türkiye saati 14:00 civarında, hemen size %2 = 20 Dolar
  Cent, geri ödeme başlasın.
  Oradaki örnekte 80 Dolar yatırım:
  4 ay sonra size HER GÜN 10 Dollar,
  6 ay sonra size HER GÜN 20 Dolar,
  8 ay sonra size HER GÜN 40 Dolar,
  10 ay sonra size HER GÜN 70 Dolar,
  12 ay sonra size HER GÜN 140 Dolar
  Halbuki yatırılan para miktarı, sadece 80 Dolar.


  Bu örnekte, kazanılan paranın tekrar geri yatırıldığı taktirde oluştuğu oran gösterilmektedir.
  Kazandığınız paraları tekrar yatırmak zorunda değilsiniz, herkes kendine göre ne zaman geri ödetmeyi
  veya parasını ne kadar çalıştıracağına karar verecektir.
  bana yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten inceleyen ve görüşlerini söyleyen kardeşlerime çokça dua ederim...sağlıcakla kalın..


 2. 16.Ağustos.2012, 03:18
  1
  Üye  Selamun Aleyküm,
  uzun süredir takip ettiğim bir iş var ve ben bu işi yapıyorum ama bırakabilirim o durumdayım nedeniyse helal ve haram olup olmadığından emin olamadığımdandır.Size birkaç link vermek istiyorum Allah rızası için güzelce inceleyebilirmisiniz sistemi anladıktan sonra burda dönen paranın faiz mi yoksa ticaret mi olduğuna karar vermenizi istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ve dua ederim...

  bu linkte haram ve helal konusuna değinilmiş :
  Alıntı
  " PARA PARAYI ÇEKER! " & " PARANIZ PARALARI ÇEKECEK! "

  JustBeenPaid Sistemi İle Kazanç Sağlamak Helal mi? Haram mı?

  Hiçbir şekilde, haram değildir! çünkü siz ticaret yapıyorsunuz.

  Çünkü siz pozisyon satın alıyorsunuz.

  Dikkatinizi çekerim, SATIN alıyorsunuz! yani burada şöyle bir kavram yok, hani bazı siteler vardır, paranızı yatırın günlük yüzde 50 faiz, günlük yüzde 100 faiz'lerle uzaktan yakından alakası yoktur.

  Dinimizce faiz haramdır! paranız vardır, bankaya yatırırsınız, banka size faiz verir! ve bu icraat haramdır. Tabiki bu durum, insanların inançlarına göre değişiklilik gösterir. O kısmını tartışmak bize düşmez, her koyun kendi bacağından asılır!

  Ne demiştik, pozisyon satın alıyorsunuz, aldığınız bu pozisyonların anlamı;

  firmanın yaptığı reklamların ve bunlardan gelecek kazançların, mühendisler tarafından pahabiçilemez bir matematiksel programla halka arz edilen tarafıdır.

  Siz yatırım yaparak, bu pozisyonlardan adet olacak şekilde satın alma işlemi gerçekleştiriyorsunuz, aldığınız bu pozisyonlar ile firmaya katkıda bulunup, üye olarakda desteklemiş bulunuyorsunuz. Bunun karşılığında sistem üreticileri ve firma sahibi size bu programa katıldığınız için ve yatırım yaptığınız/pozisyon satın aldığınız için, kendi genel kazançlarından ayrı, size hafta içi %2 kar payı, hafta sonu %1.5 kar payı vaad etmektedir.

  Size bunu örneklerle açıklamak isterim :

  Büyükbaş hayvan pazarına gittiniz, 2 inek satın aldınız, köyünüzde veya çiftliğinizde bu hayvanları besleyip onlardan süt / yoğurt elde ettiniz, ister yersiniz ister satarsınız. Fakat satış yaptığınız zaman bu elde edeceğiniz KAR, haramsa? JUSTBEENPAID sistemi de HARAMDIR!

  Arsanız var, satsanız 1 daire parası belki eder veya etmez! Fakat müteahhit geliyor size diyorki, bu arsayı bana ver üzerine 20 katlı apartman dikeyim, sanada 5 daire vereyim der. Bu anlaşma sonucu 5 daireniz olur, buradaki KAR, haramsa? JUSTBEENPAID sistemi de HARAMDIR!

  Çocuğunuzu paralı üniversiteye yazdırıyorsunuz, senelerce paralar ödüyorsunuz! sonuçta çocuğunuz güzel bir eğitimle, güzel bir meslek ediniyor, buradaki bu akıllı girişimcilik haramsa? JUSTBEENPAID sistemi de HARAMDIR!

  Acun Ilıcalı, bir maden ocağında çalışmıyor veya başka beden işçiliği olsun veya başka bir iş olsun o tür bir iş yapmıyor, fakat aklını ve zekasını kullanarak, fikir üretiyor, yabancı programları takip ediyor, türkiyeye uyarlıyor, sevdiriyor, ve bu işten milyon dolarlar kazanıyor! burada acun ılıcalı'nın yaptığı bu davranış haramsa? JUSTBEENPAID sistemi de HARAMDIR!

  Peygamber efendimiz, yapacağınız işlerde en fazla %30 kar yapınız, aşırıya kaçmayınız buyurur.

  Bu yaptığımız iştede, kar'ımız yüzde 2'dir.

  Misal, ben kazançlarımdan herzaman aylık olarak, küçük miktarlarda yardım kuruluşlarına olsun, sadaka olsun, bu tür davranışlarla yardım yaparak hem bu bereketli kazanç sistemin bana sunduğu bu rızıktan bi nevi zekaat'ımı verdiğimi düşünüyorum. Zaten tüm konu başlıklarımın en altında not ibaresi adı altında, sizlere kazançlarınızdan yardım yapmanızı beyan etmekteyim.

  JustBeenPaid ile paranızı faize yatırmıyorsunuz, pozisyon satın alıyorsunuz, bu pozisyonlar size 81 gün boyunca kazanç sağlıyor. Bir bedel ödüyorsunuz, ve karşılığında gelir elde ediyorsunuz! durduk yere kimse size bir para ödemiyor.

  Kimisi diyorki bu adamlar bize bu paraları niye veriyor, nereden kazanıyorlar ?

  Firma bu kazançları nereden kazanıyor ?

  - Firma 2004 de kurulmuş olup, 2010 yılına dek çeşitli programlar piyasaya sürmüştür. Kimisinde başarılı olup kimisinde başarısız olmuşlardır. Ve zamanla pişim 2010 yılında ilk ve en yeni programı olan JSS-Tripler'i bizlere sunmuştur. Şuan 2012 yılına baktığımızda 1 milyon üyeyi aştığını görmekteyiz. Programdan kastımız, yaptığı reklamlardır. Büyük markaların reklamlarının arkasında yer almaktadır.

  Firma bize bu paraları niye ödüyor ?

  - Firma size yoktan yere para ödemiyor, siz siteye üye oluyorsunuz, yatırım yapıp pozisyonlar satın alıyorsunuz. Zaten sistemin çalışması için 2 bölüm var, size diyor ki, bizim ürünlerimizi satın tanıtın kazanç sağlayın, veya pasif kazanç denilen bu şuanki yaptığımız kazançtan yararlanın, yatırım yapın gerisine karışmayın sizin yaptığınız yatırımların yani pozisyonların çalışanları sizin yerinize reklamları yapıp, kazançlarını kazanıp, size payınızı versin deniliyor.

  Kısacası, JustBeenPaid sistemi çığ gibi büyümekte, yakın bi zamanda kendi sosyal ağını kurmayı hedefliyor, bu da bize ek kazanç anlamına geliyor.

  JustBeenPaid şimdiden, google/facebook/twitter gibi büyük devlerin dikkatini çekmeye başladı bile.

  JustBeenPaid programına katılın, kazanç sağlayın, borçlarınızı ödeyin, hayallerinizi gerçekleştirin, birde sitemiz olarak ricamız, küçükte olsa yardımlar yapın bu kazançlarınızdan!

  Teşekkür ederiz.
  bu linkte genel sorular var sistemle alakalı:

  Alıntı
  SSS
  Bana gelen sık sorulan soruları ve cevaplarını paylaşmak istiyorum.
  Yeni sorular oluştukça ekleme yapacağım.

  Soru: 10$ bonusu hemen kullanmaya başlayacak mıyım?
  Cevap: Evet. JSS Tripler üyeliğiniz aktif hale getirdiğiniz anda ilk Tripler pozisyonunuzu satın alabilirsiniz. 10$ bonus üyeliğinizin başlangıcından 45 gün sonra hesabınızda gözükür, ancak siz 45 gün beklemeden hemen ertesi gün hafta içinde günlük %2, hafta sonunda günlük %1,5 kazanmaya başlarsınız.

  Soru: Neden Level 1 upgrade (Üyeliği 1. seviyeye yükseltme) yapmam gereklidir?
  Cevap: Üyelik yükseltmesi yapmanız zorunlu değildir. Standart üyelikle de günlük %2-%1,5 kazanırsınız. Ancak satın aldığınız Tripler pozisyonları 81 gün sonra olgunlaşır ve artık kazandırmazlar. Olgunlaşan her 4 Tripler pozisyonu 1 matrise dönüşür. İşte bu noktada Level 1 upgrade olmanızın önemi ortaya çıkar. Upgrade (yükseltme) yapmamışsanız olgunlaşan pozisyonlarınız matrise dönüşmez ve dolan her matristen 60$ kazanmanız mümkün olmaz.

  Soru: JBP Türkiye’de yasal mıdır?
  Cevap: Tüm dünyada onlarca ülkede yasal olan JBP’in Türkiye’de yasal olmadığına dair hiçbir karar veya belge mevcut değildir. Sonuçta JBP yurtdışı kaynaklı bir program ve bütün dünya ülkelerinden 500,000′den fazla üyesi var. En azından, zaman öldürmekten başka işe yaramayan tıkla-kazan, oku-kazan, anket doldur-kazan gibi sitelerden çok daha fazla yasal olduğunu varsayıyorum. Ayrıca, JBP Amerikan Patent Enstitüsünden (US Patent) 6,578,010 patent numarasıyla kayıtlıdır.
  www.google.com/patents/US6578010

  Soru: JustBeenPaid bir piramit sistem midir?
  Cevap: Piramit sistemlerde herkes yeni üyeler kaydetmeye çalışır. Sistem yeni üye kaydı üzerine işler. Bu piramitlere ‘ponzi scheme’ denir ve sisteme katılan yeni üyelerin ödedikleri paralarla beslenirler. Birgün sisteme girecek yeni üyeler bulunamaz olur ve piramit çöker. Piramitin tepesindekilerin o ana kadar kazandıkları yanlarına kar kalır ve yok olurlar. Bu nedenle JBP bir piramit sistem değildir. JSS Tripler, sisteme yeni üyeler kazandırmanızı gerektirmediği için sürekli sürdürülebilir bir sistemdir. Kimseyi üye yapmayarak, yani sponsorluk yapmadan yalnızca kendi başınıza hafta içi günlük %2, hafta sonu günlük %1,5 kazanırsınız.

  Soru: JustBeenPaid’in üyelerine ödediği bu kadar para nereden geliyor?
  Cevap: Bu günlük kazançlar hepimizin satın aldığı pozisyonlardan geliyor. Mesela ben dün 16 adet Tripler pozisyonu satın aldım. Bunun için Tripler hesabımdaki 160 küsür doları kullandım, yani bir önceki gün kazandığımı tekrar yatırdım. Benim harcadığım 160 doların %10′u, yani 16 doları benim sponsoruma gitti. Aynı şekilde %5′i, yani 8 doları da sponsorumun sponsoruna gitti. 160-24=136 dolar da sisteme gitti. Sistem benim harcadığım 160 dolar için bana ertesi gün %2, yani 3,2 dolar getiri sağladı. Benim gibi onbinlerce insan her gün 1 pozisyondan 1000 pozisyona kadar alım yapıyor.
  Ayrıca; 3 ayda bir ödenen üyelik yükseltme bedelleri var. 15$ (Level 1) veya 57$ (Level 2) karşılığında yalnızca üyeliğinizi yükseltmiyorsunuz. Level 1 karşılığında The Big Success Breakthrough ürününü satın alıyorsunuz. Bu üründe online para kazanmada nasıl başarılı olacağınız anlatılıyor. Level 2 karşılığında Killer Success Tricks! (1-7) ürününü satın alıyorsunuz. Bu üründe de daha fazla kazanç için taktikler ve ipuçları yer alıyor.
  Bundan başka, matrislerin daha hızlı dolması için 5$ ödeyerek yerleşim (placement) satın alan, yerleşimleri expedited ve premium yükseltme için 2,5$-5$ ödeyen veya 20$ ödeyerek matris satın alan binlerce üyenin sisteme parasal katkısını da dahil etmek gerekir.

  Soru: JustBeenPaid helal midir?
  Cevap: Yukarıdaki soruda paranın kaynağını açıklamaya çalıştım. JBP’in helal mi haram mı olduğuna ben karar veremem. Bana sorsanız borsa ne kadar helalse JBP de o kadar helaldir. Bu konu kişinin vicdanına kalmıştır. İsteyen girer, istemeyen girmez.

  Soru: JSS Tripler pozisyonları satın alırken neden 4′er tane almamı tavsiye ediyorsunuz?
  Cevap: Her pozisyon 81 gün sonra olgunlaşır. Olgunlaşan her 4 pozisyon 1 matrise dönüşür. Bu nedenle 4 ve 4′ün katları pozisyonu bir anda almanız 4′ünün de aynı gün olgunlaşmasını ve matris oluşmasını sağlar.

  Örnek vermek gerekirse;
  Bugün 4 pozisyon satın aldınız.
  81 gün sonra bu 4 pozisyonunuz 1 matrise dönüşecek.
  Matrisiniz dolunca 60$ kazanacaksınız.

  Bİr başka örnek;
  6 gün önce 1 tane pozisyon aldınız.
  Bugün 2 tane pozisyon aldınız.
  10 gün sonra 1 tane daha pozisyon alacaksınız.

  İlk aldığınız pozisyon bugünden itibaren (81-6=75) gün sonra olgunlaşacak.
  Bugün aldığınız 2 pozisyon bugünden itibaren 81 gün sonra olgunlaşacak.
  10 gün sonra alacağınız 1 pozisyon bugünden itibaren (81+10=91) gün sonra olgunlaşacak.

  Sonuçta 1 pozisyonunuz bugünden itibaren 75 gün sonra, 2 pozisyonunuz 81 gün sonra, 1 pozisyonunuz 91 gün sonra olgunlaşacak. 4 pozisyon 1 matrise dönüşeceği için, 75 gün sonra olgunlaşacak pozisyonunuz 91 gün sonra olgunlaşacak pozisyonları bekleyecek. Yani, 81 günlük olgunlaşma süresini 91 güne çıkarmış olacaksınız. Bu da matrise geç sahip olmanıza, dolayısıyla matrisinizin daha geç dolmasına, dolayısıyla 60 dolarınızı daha geç almanıza neden olacaktır.

  Bu yüzden pozisyon satın alırken 4 ve 4′ün katları olarak almak daha mantıklıdır.

  Soru: JBP ile kazanmanın garantisi var mıdır?
  Cevap: JustBeenPaid dünyadaki milyarlarca web sitesi içerisinde ilk 500 içerisindedir. Bildiğim kadarıyla her gün 2 milyon dolar civarında para işlem görmektedir. Sisteme 2011 Kasım’da girdim ve o günden beri bir tane bile şikayet duymadım. Şimdiye kadar çok büyük miktarlarda olmasa da pek çok kez para çektim, parayı kredi kartıma ve banka hesabıma transfer ettim.
  Her yatırımın bir riski vardır. Borsaya yatırım yaparsınız, hisse senediniz taban yapar ve batarsınız. Forex’i denersiniz. Başta çılgınca kazanırsınız, sonra hepsini kaybedersiniz. Altına yatırım yaparsınız, altın fiyatları düşer ve zarar edersiniz. Bankaya faize yatırırsınız, banka batar ve bütün paranız gider.
  Elbette JustBeenPaid’e yatırım yapmanın da riski vardır, ancak bu risk minimum düzeydedir. Sistemin “indefinitely sustainable”, yani sürekli sürdürülebilir olmasının esprisi şudur: Sistem ödeme yapamaz hale gelirse, yani kaba tabirle şişerse restart devreye girer ve üyelerin mevcut Tripler pozisyonlarının bir kısmı matrise dönüşür. Matrisler de doldukları zaman her biri 60$ kazandırır.

  Soru: JBP bir HYIP midir (High Yield Investment Program – Yüksek Kazançlı Yatırım Programı)?
  Cevap: JBP bir HYIP değildir. HYIP’ler yatırım yaptığınız para karşılığında çok kısa sürede çok yüksek geri dönüşümler sağlarlar. Mesela 100$ yatırımınız 1 hafta sonra %1000 geri dönüşüm oranıyla 1000$ olabilir. Ancak elbette bu işin riski de çok yüksektir. HYIP sitelerinin %99′u birkaç ay içinde kapanır, çünkü üyelere ödenen para yatırım yapılan paradan daha fazla olmaya başlar ve sistem ödeme yapamaz hale gelir. Bu durumda admin siteyi kapatır ve o ana kadar ne kadar kazanmışsa cebine doldurur ve kaçar. JBP’de ise böyle bir risk yoktur. Restart özelliği bu yüzden konmuştur.

  Soru: Sistemden kazandıklarımı Türkiye banka hesabıma transfer ettiğim zaman vergi ödemem gerekecek mi?
  Cevap: Vergi konusunda ben de çok araştırdım. Ancak Türkiye’de vergi sistemi internetten elde edilen gelirleri ayrıntılı olarak ele almamış. İnternetten ürün veya hizmet satışı yaptığınızda bunu vergilendiriyor, fakat özellikle yurt dışında faaliyet yürüten programlardan elde edilen gelirlerle ilgili bir düzenleme yok. Yine internette araştırma yapınca şu sonuç ortaya çıkıyor ki, Türkiye’deki banka hesabınıza yapılan yüksek meblağlardaki transferler için vergi ödemeniz gerekiyor. Ödenecek verginin oranları da Gelirler Vergisi Kanunu ile düzenlenmiş.
  (Bu konu hakkında hukuki bilgisi olan varsa benimle iletişime geçebilir).

  Soru: Aynı bilgisayardan birden fazla kişi üye olabilir mi?
  Cevap: JBP sık sorulan sorularda şu şekilde diyor:
  Q. Am I allowed to have multiple positions in JustBeenPaid!?
  A. No. Members who try to open more than one account may have all their accounts cancelled, and lose all future earnings.
  Q. Can more than one person in a household have a JBP account, and use the same computer?
  A. Yes. However, if it turns out that this is used as a ruse to circumvent the one-account rule, all the accounts involved may be cancelled, with the loss of all future earnings.

  Yani, JBP’de birden fazla hesap açmanıza izin verilmiyor. Bu durumun tespitinde bütün hesaplarınızın iptal edileceğini ve kazanacağınız tüm paranın kaybolacağını söylüyor.
  Diğer soruda ise aynı evdeki birden fazla kişinin aynı bilgisayardan farklı hesaplar açabileceğini, ancak farklı hesapları aynı kişinin kullandığı tespit edilirse bütün hesapların iptal edileceğini duyuruyor. Seçim sizin.
  bu linktede konuyla alakalı çoğu bilgi mevcut:
  Alıntı
  !! JUSTBEENPAID DÜNYA 1.CİSİ !!

  Justbeenpaid: 4.33 milyon dolar

  Neobux: 3.63 milyon dolar

  Clixsense: 3.36 milyon dolar

  Ptcbox: 822746.5 dolar
  Bigtimebux: 517175.8 dolar
  IncrAsebux: 400602.1 dolar
  Matrixmails: 174119.6 dolar

  Ayuwage: 88906.7 dolar


  JSS Tripler - Just Been Paid Türçe sitemize hoşgeldiniz
  JSS - Just Been Paid size hemen ertesi gün kazanç sağlayan mükemmel bir proğramdır. Hergün 4.500 yeni üyeler kayıt oluyorlar!
  Kayıt ücreti yok, satış yok, üye kayıt etmek yok, ürün satmak veya depolamak yok,seminer vs. yok.
  Hatta o kadar harika çalışıyor ki, şirket kendini kanıtlamak için, kayıt olduğunuzda size 10 $ hediye ediyor.


  Sizde ...
  kazanç elde etmek için, daima elinizdeki paraları harcamaktan,
  Plan içinde plan olan kazanç imkanların,
  sizi zengin edeceklerini söyleyerek, sadece kendi çıkarlarını düşünenlerden,
  sihirbaz ürünler satıcılardan,
  ard arda bir çok şartlar, yeni koşullar öne sürerek sizi oyalayanlardan,
  biz dünyanın en büyüğü, en güçlüsü, en kalitelisi vs diyenlerden,
  içi boş bir sürü gider kaynaklarından,
  kendileri sadece %10 - %20 kazanç sağlayacakları için sizin kucak dolusu
  paranızı yakanlardan BIKTINIZMI?


  Internette binlerce ve onbinlerce sözde para kazandıran proğramlar ve imkanlar var,
  bunların büyük kısımları bir kaç ay içinde kaybolur ve ilerde aynı sistem, aynı kişiler
  tarafından yeni isimlerle piyasaya çıkarlar. Bunların tümü sadece kendi çıkarlarına çalışırlar.
  Netice ise, her zaman aynısı. Binlerce insanların parası yanar.


  İşte size Internetin getirmiş olduğu mükemmel imkan.


  Biz bu proğramı 6 ay kadar inceledik ve takip ettik, sonunda katıldık. Sizde bundan faydalanabilirsiniz.
  Hatta başarıyla çalıştığını görmek için hiç bir kuruş harcamanıza bile gerek olmadığu gibi,
  kayıtınızı yaptığınız an, size 10 $ şirket hediye ediyor.


  Aşağıda adım adım nasıl çalıştığını detaylı olarak öğrenmenizde yardımcı olacağız.


  Kısaca açıklamak gerekirse, yatırdığınız paranız 81 günde, size %50 kazançlı olarak geri ödenmesidir.
  Ödediğiniz para size hemen ertesi gün, %2 olarak 81 gün boyunca tekrar geri dönmesi. 81x %2 = yaklaşık %150.
  Hepsi bu, demek yeterli esasında. Ancak sayfamızdaki bilgilerden de göreceksiniz ki, daha fazlası da
  mümkün. Netice olarak yatırdığınız paranız size tam 3 kat olarak geri dönecektir. Fakat adım adım geçelim.


  Şunu peşin söylemek faydalı olacaktır:
  Hani paranız çalışsın derler ya, o şekilde sadece üye olmak ve beklemek veya ödeme yapmak
  ve beklemekten bahsetmiyoruz.
  Zaten onun gerçek açıklaması: Paranızı çalıştırın. Yani sizde birazcık ilgileneceksiniz.
  Ne kadar ilgileneceksiniz? Günde 1 veya en fazla 2 dakika.


  Yatırım yapmak için en azında 1 tane pozisyon satın almanız gerekir ve bir pozisyon 10 $.


  Örneğin:
  10 Dolara 1 tane pozisyon sahibi olursunuz, 81 gün boyunca size %2 olarak, hergün 0,20 Dolar 15 Dolar
  size geri döner. (Hafta sonu %1,5)


  50 Dolara 5 tane pozisyon sahibi olursunuz, 81 gün boyunca size %2 olarak, hergün 1 Dolar, 75 Dolar
  size geri döner. (Hafta sonu %1,5)


  100 Dolara 10 tane pozisyon sahibi olursunuz, 81 gün boyunca size %2 olarak, hergün 2 Dolar,
  150 Dolar size geri döner. (Hafta sonu %1,5)


  500 Dolara 50 tane pozisyon sahibi olursunuz, 81 gün boyunca size %2 olarak, hergün 10 Dolar,
  750 Dolar size geri döner. (Hafta sonu %1,5)


  Satın almış olduğunuz pozisyon, 81 gün sonra size yaklaşık 15 $ olarak geri dönmüş olur ve o pozisyon bitmiş olur.


  Örneğin:
  Kayıtınızı yaptınız size şirket tarafından 10 $ hediye edildi, sizde kendiniz 30 $ daha eklediniz.
  Yatırmış olduğunuz para 40 $
  Ertesi gün size 4 x 0,20 $ = 0,80 $ ödeme yapılır. 13 gün sonra hesabınızda toplam 10,40 $ para birikmiş olur.
  EĞER gelirinizi yükseltmek isterseniz, hemen 10 $ bir tana pozisyon daha satın alın ve ertesi gün size
  5 x 0,20 $ = 1,00 $ ödeme yapılır. 10 gün sonra hesabınızda tekrar bir pozisyon satın alabileceğiniz kadar
  sermaye birikmiş olur. Bu durumda size hemen ertesi gün 6 x 0,20 $ = 1,20 $ ödeme yapılır.


  Bu şekilde devam ederseniz, adım adım ama kesinlikle sermayenizi ve günlük
  gelirlerinizi çok ciddi oranlara kadar yülseltmek mümkündür!


  Hemen burayı tıklayın ve ücretsiz olarak kayıtınızı yapın, derhal hesabınza 10 Dolar şirket tarafından
  aktarılsın, o 10 Doları yatırım yapın, ertesi gün Türkiye saati 14:00 civarında, hemen size %2 = 20 Dolar
  Cent, geri ödeme başlasın.
  Oradaki örnekte 80 Dolar yatırım:
  4 ay sonra size HER GÜN 10 Dollar,
  6 ay sonra size HER GÜN 20 Dolar,
  8 ay sonra size HER GÜN 40 Dolar,
  10 ay sonra size HER GÜN 70 Dolar,
  12 ay sonra size HER GÜN 140 Dolar
  Halbuki yatırılan para miktarı, sadece 80 Dolar.


  Bu örnekte, kazanılan paranın tekrar geri yatırıldığı taktirde oluştuğu oran gösterilmektedir.
  Kazandığınız paraları tekrar yatırmak zorunda değilsiniz, herkes kendine göre ne zaman geri ödetmeyi
  veya parasını ne kadar çalıştıracağına karar verecektir.
  bana yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten inceleyen ve görüşlerini söyleyen kardeşlerime çokça dua ederim...sağlıcakla kalın..

 3. 17.Ağustos.2012, 02:45
  2
  imam
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Ağustos.2007
  Üye No: 2034
  Mesaj Sayısı: 7,808
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10
  Bulunduğu yer: minallah-ilelllah

  Cevap: yapmak istediğim fakat helallik ve haramlık açısından emin olamadığım bir iş
  Alıntı
  Peygamber efendimiz, yapacağınız işlerde en fazla %30 kar yapınız, aşırıya kaçmayınız buyurur.
  bu nerde geçiyor? böyle bir hadis var mı?

  Alıntı
  Acun Ilıcalı, bir maden ocağında çalışmıyor veya başka beden işçiliği olsun veya başka bir iş olsun o tür bir iş yapmıyor, fakat aklını ve zekasını kullanarak, fikir üretiyor, yabancı programları takip ediyor, türkiyeye uyarlıyor, sevdiriyor, ve bu işten milyon dolarlar kazanıyor! burada acun ılıcalı'nın yaptığı bu davranış haramsa? JUSTBEENPAID sistemi de HARAMDIR!
  çok kötü ve çirkin bir örnek


  KARDEŞ DAHA OKUMAYACAĞIM
  Sİz ne yaptığınızı özetle yazarsanız biz size helal olup olmadığını yazalım


 4. 17.Ağustos.2012, 02:45
  2
  Üye  Alıntı
  Peygamber efendimiz, yapacağınız işlerde en fazla %30 kar yapınız, aşırıya kaçmayınız buyurur.
  bu nerde geçiyor? böyle bir hadis var mı?

  Alıntı
  Acun Ilıcalı, bir maden ocağında çalışmıyor veya başka beden işçiliği olsun veya başka bir iş olsun o tür bir iş yapmıyor, fakat aklını ve zekasını kullanarak, fikir üretiyor, yabancı programları takip ediyor, türkiyeye uyarlıyor, sevdiriyor, ve bu işten milyon dolarlar kazanıyor! burada acun ılıcalı'nın yaptığı bu davranış haramsa? JUSTBEENPAID sistemi de HARAMDIR!
  çok kötü ve çirkin bir örnek


  KARDEŞ DAHA OKUMAYACAĞIM
  Sİz ne yaptığınızı özetle yazarsanız biz size helal olup olmadığını yazalım

 5. 17.Ağustos.2012, 03:12
  3
  HAMMADUN
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 03.Aralık.2010
  Üye No: 81065
  Mesaj Sayısı: 1,020
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: yapmak istediğim fakat helallik ve haramlık açısından emin olamadığım bir iş

  Sizden POZİSYON satın almanız isteniyor.... Eğer POZİSYON'ununuzu RAB'binizden yana kullanacak olursanız.... Yüzde hasaplarıyla, faiz hesapları arasında bir fark olmadığını göreceksinizdir.....

  Satın almış olduğunuz pozisyon, 81 gün sonra size yaklaşık 15 $ olarak geri dönmüş olur ve o pozisyon bitmiş olur.

  Kesinmi bu 15 dolar.... Evet kesin.... Ancak ticarette kesin diye bişey varmı....????


  Örneğin:
  Kayıtınızı yaptınız size şirket tarafından 10 $ hediye edildi, sizde kendiniz 30 $ daha eklediniz.
  Yatırmış olduğunuz para 40 $
  Ertesi gün size 4 x 0,20 $ = 0,80 $ ödeme yapılır. 13 gün sonra hesabınızda toplam 10,40 $ para birikmiş olur.
  EĞER gelirinizi yükseltmek isterseniz, hemen 10 $ bir tana pozisyon daha satın alın ve ertesi gün size
  5 x 0,20 $ = 1,00 $ ödeme yapılır. 10 gün sonra hesabınızda tekrar bir pozisyon satın alabileceğiniz kadar
  sermaye birikmiş olur. Bu durumda size hemen ertesi gün 6 x 0,20 $ = 1,20 $ ödeme yapılır.

  Kesinmi bu 1,20 dolar.... Evet kesin.... Ancak ticarette kesin diye bişey varmı....????

  Bu şekilde devam ederseniz, adım adım ama kesinlikle sermayenizi ve günlük
  gelirlerinizi çok ciddi oranlara kadar yülseltmek mümkündür!

  Kesinlik kazanmış bir kazanç asla ticaret değildir..... Asla ticaret olmayan bir kazançtanda HİLE-İ ŞER'i umabilirsiniz....

  Takdir sizindir.... Gereği sizce ne ise onu yapınız....

  RAB'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin. 6. 17.Ağustos.2012, 03:12
  3
  HAMMADUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli
  Sizden POZİSYON satın almanız isteniyor.... Eğer POZİSYON'ununuzu RAB'binizden yana kullanacak olursanız.... Yüzde hasaplarıyla, faiz hesapları arasında bir fark olmadığını göreceksinizdir.....

  Satın almış olduğunuz pozisyon, 81 gün sonra size yaklaşık 15 $ olarak geri dönmüş olur ve o pozisyon bitmiş olur.

  Kesinmi bu 15 dolar.... Evet kesin.... Ancak ticarette kesin diye bişey varmı....????


  Örneğin:
  Kayıtınızı yaptınız size şirket tarafından 10 $ hediye edildi, sizde kendiniz 30 $ daha eklediniz.
  Yatırmış olduğunuz para 40 $
  Ertesi gün size 4 x 0,20 $ = 0,80 $ ödeme yapılır. 13 gün sonra hesabınızda toplam 10,40 $ para birikmiş olur.
  EĞER gelirinizi yükseltmek isterseniz, hemen 10 $ bir tana pozisyon daha satın alın ve ertesi gün size
  5 x 0,20 $ = 1,00 $ ödeme yapılır. 10 gün sonra hesabınızda tekrar bir pozisyon satın alabileceğiniz kadar
  sermaye birikmiş olur. Bu durumda size hemen ertesi gün 6 x 0,20 $ = 1,20 $ ödeme yapılır.

  Kesinmi bu 1,20 dolar.... Evet kesin.... Ancak ticarette kesin diye bişey varmı....????

  Bu şekilde devam ederseniz, adım adım ama kesinlikle sermayenizi ve günlük
  gelirlerinizi çok ciddi oranlara kadar yülseltmek mümkündür!

  Kesinlik kazanmış bir kazanç asla ticaret değildir..... Asla ticaret olmayan bir kazançtanda HİLE-İ ŞER'i umabilirsiniz....

  Takdir sizindir.... Gereği sizce ne ise onu yapınız....

  RAB'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.


 7. 24.Ağustos.2012, 02:30
  4
  adigesav
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 29.Haziran.2008
  Üye No: 23902
  Mesaj Sayısı: 14
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 29

  Cevap: yapmak istediğim fakat helallik ve haramlık açısından emin olamadığım bir iş

  hammadun kardeşim çok teşekkür ederim Allah razı olsun istişare edecem en sonunda istihare edecem inş.


 8. 24.Ağustos.2012, 02:30
  4
  Üye
  hammadun kardeşim çok teşekkür ederim Allah razı olsun istişare edecem en sonunda istihare edecem inş.

 9. 24.Ağustos.2012, 03:05
  5
  Salawat
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 14.Mart.2007
  Üye No: 96
  Mesaj Sayısı: 137
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 3
  Yaş: 34

  Cevap: yapmak istediğim fakat helallik ve haramlık açısından emin olamadığım bir iş

  hiç anlamam bu işlerden çok karışık... bana kısayoldan köşeyi dönmeye çalışmak gibi geldi. ...


 10. 24.Ağustos.2012, 03:05
  5
  Devamlı Üye
  hiç anlamam bu işlerden çok karışık... bana kısayoldan köşeyi dönmeye çalışmak gibi geldi. ...

 11. 24.Ağustos.2012, 04:02
  6
  fanihayat
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 14.Haziran.2012
  Üye No: 96557
  Mesaj Sayısı: 195
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: yapmak istediğim fakat helallik ve haramlık açısından emin olamadığım bir iş

  Şüphesiz insana kendi emeğinden başkası yoktur. (Necm Suresi, 39)


 12. 24.Ağustos.2012, 04:02
  6
  Emekli
  Şüphesiz insana kendi emeğinden başkası yoktur. (Necm Suresi, 39)
+ Yorum Gönder