+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir türlü ehliyeti alamadım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. SedaTMP
  Üye
  Reklam

  Bir türlü ehliyeti alamadım

  Reklam

  Bir türlü ehliyeti alamadım Mumsema hayirli aksamlar,

  Ilk önce kendimi kisaca tanitayim: Fransada yasiyorum, genc bir kizim, üniversitede okuyorum. Benim canimi sikan birsey var: Okulda basarliyim fakat ehliyeti bir türlü alamadim. Bir sürü aksilikler oldu, araya baska isler girdi. Simdide imtihani basarmamaktan ve paramin bosuna gitmesinden endise edip üzülüyorum. Cünkü hep ara vermek zorunda kaldigim icin, bir türlü bitiremedim. Simdi yeniden baslamak zorundayim. Bu benim canimi cok sikiyor. Birseyler söylein lütfen.

 2. mustazaf
  Üye

  Cevap: Bir türlü ehliyeti alamadim


  Reklam


  önceki sınav çıkmış soruarına çalışın birazda azim ve dreksiyonunuzuda geliştirin olur inşaallah.

  bende merak ediyorum yurtdışında ehliyet alımı asıl oluyor bilgi verebilirmisiniz.


 3. SedaTMP
  Üye
  Direksyon calismasi sadece ögretmenle birlikte oluyor. Insallah yeterli olur. Gercekten basarmak istiyorum, ve paramin bosa gitmesini istemiyorum.

 4. Salawat
  Devamlı Üye
  Görüntülü Cd varsa çalışmanı tavsiye ederim. Çünkü ders ortamında görsel olarak öğrenilen bilgiler daha kalıcı oluyor kitap okumaya göre... Tabiki oradaki sistem nasıl işliyor onu da bilemiyorum

 5. @mir
  âb ü kil
  kardeş başaramayacağım psikplojisi ile sınava girerseniz
  zor kazanırsınız
  benim henüz ehliyetim de yok sürücülük tecrübem de
  ama Allah'ın izni ile alabileceğimi biliyorum
  zira çevreme bakıyorum da
  "şu almış araba sürüyor da ben mi ehliyet alamayacağım?" diyorum
  size de çevrenizdeki ehliyetlilere bakmanızı tavsiye ederim
  onlar aldıysa siz neden alamayasınız?

  amma ahiretteki sınavın kursu yok biliyorsunuz değil mi?
  telafisi de yok
  onun için de hazırlık yapıyor musunuz?
  üstelik o sınavı kaybederseniz sonu ebedi hüsran olur
  Allah korusun

 6. Galus
  Devamlı Üye
  Alıntı amir Nickli Üyeden Alıntı
  amma ahiretteki sınavın kursu yok biliyorsunuz değil mi?
  telafisi de yok
  onun için de hazırlık yapıyor musunuz?
  üstelik o sınavı kaybederseniz sonu ebedi hüsran olur
  Allah korusun
  beni güldürdün amir kardeş Allahta seni güldürsün.
  dreksiyon eğitiminide imamdan alacaz o zaman demi


 7. @mir
  âb ü kil
  bende merak ediyorum yurtdışında ehliyet alımı asıl oluyor bilgi verebilirmisiniz.
  orda burdaki gibi manavda kilo ile satmıyorlar kardeş

  dreksiyon eğitiminide imamdan alacaz o zaman demi
  imamların çoğuna uyarsak Allah korusun sınavda çakarız
  forumdaki imam kardeşler kızmasın
  onlar daha iyi bilirler ne demek istediğimi

 8. karadamlalar
  Kesintili Üye
  Allah sırattan geçerken de kaza yapıp şarampole yuvarlanmayanlardan eylesin

 9. mustazaf
  Üye

  orda burdaki gibi manavda kilo ile satmıyorlar kardeş
  yok öyle değil sadece şartlar nasıl ,sürme koşulları eğitim vs alacağımdan değil ...


 10. @mir
  âb ü kil
  kardeş Fransayı bilmem ama bak Almanya'da işler şöyle yürüyormuş:

  "Almanya'da bir dost ziyaretinden dönüyorduk.Arabayı ben sürüyordum. Yolun ilerisinde bir kaza olduğunu gördüm.Ne olmuş diye bakarken, birden dört yol ağzında olduğumuzu fark ettim. Işık kırmızıya dönmüş ve ben geçmiştim. Yapacak bir şey yoktu, olan olmuştu.Duramazdim, yola devam ettim.

  Gece yarısından sonraydı. Saat 2 gibiydi. Allah'tan, cevrede polis falan da yoktu.Bu olayın üstünden bir hafta kadar geçmişti.Bir mektup aldım; karakola çağırıyorlardı. Gittim. Beni bir odaya aldılar. "Bir konuda bilginize başvuracağız. Size bir fotoğraf göstereceğiz.Bu araba sizin şirkete ait. Gecen hafta, şu gün, saat 02:12'de şu kavsakta kırmızı ışıkta geçerken kameraya yakalanmış. Bakın bakalım, direksiyondaki kişiyi tanıyor musunuz?"

  Fotografa baktım,"Pek tanıyamadım bu kişiyi" dedim.Bunun üzerine bir fotoğraf daha çıkardılar.Bu benim fotoğrafımdı."Bu sizin fotoğrafınız, bunu yabancılar şubesinden bulduk.Biz, otomobildeki kişi ile bu fotoğraftaki kişinin aynı olduğunu düsünüyoruz? Ne dersiniz?" dediler."Cevap vermeden önce, isterseniz avukatınızla görüşünüz" diye de eklediler.

  "isterseniz size prosedürü anlatalım. Eğer bu arabayı süren ben değilim derseniz, sizi mahkemeye verecegiz. Mahkeme uzmanlara basvuracak. Eger resimdeki kişi olduğunuz ispat edilirse para cezası alacaksınız. Bu ceza, eğer arabayı sürenin siz olduğunu kabul ederseniz vereceğiniz cezanın birkaç katı olacak.Bir de resmi makamları oyalamaktan dolayı ayrı bir cezaya maruz kalacaksınız."

  Düşündüm. Avukatıma soracak bir şey yoktu."Verin, bir daha bakayım fotoğrafa" dedim.Sonra da "Evet, bu arabadaki kişi benim" dedim.Memnun oldular, "Doğru secim yaptınız" dediler.Yüklü bir ceza ödedim. Ama ehliyetime el koydular."Ne zaman alirim ehliyetimi geri?" diye sorduğumda "Bizden haber bekleyiniz" dediler.

  Aradan bir hafta geçti.Bir hastaneden davet aldim. Beni göz kliniğine cağırıyorlardı.Gittim. Sıkı bir göz muayenesinden geçtim. Sonra beni bir grup doktorun karşısına çıkardılar..Her biri benim raporu eline alıp, "Renk körü değilsiniz.Gözünüzün sağlam olduğunu biliyor musunuz?Ama kırmızı ışıkta geçmişsiniz" dediler.

  Artık bana ehliyetimi geri verecekler diye düşündüm.Ama vermediler. Aradan bir hafta, on gün geçti.Yine hastaneden bir davet aldım; bu kez psikiyatri bölümünden. Verilen tarihte hastaneye gittim.Beni bir odaya aldılar. Odada dört doktor vardı. illk doktor, "Raporunuza bakiyorum. Gözleriniz sağlammış.Ama trafik ışıkları kırmızıya döndükten tam 58 saniye sonra geçmişsiniz. Bunun yanlış oldugunu biliyor musunuz?"diye sordu. Ben de "Evet, yanlış bir davraniş" dedim. Aynı şeyi, diğer doktorlar da aynen tekrarladi.Ben de "Evet, yanlış bir davranış?" diye aynı cevabı verdim. Artık bana ehliyetimi geri verecekler diye dusundum.Ama vermediler.

  Aradan bir hafta, on gün gibi bir sure geçti.Bir mektupla karakola davet aldım.Gittim, sanırım artık ehliyetimi geri alacaktım.Ama düşündüğüm gibi olmadı."Sizi, trafiğe çıkaracağız" dediler.Bana bir program verdiler.Bu, günde iki saatlik, toplam dört günlük bir programdı.ilk gün gittim. "Arabaya binin, sehir icinde dolasacağız" dediler. Benimle birlikte üç kişi daha bindi arabaya.

  Hareket ettim. ilk trafik ışıklarında durdum.Yanımdaki görevli "Buna, trafik ışığı denir. Kırmızıda durulur.Sarı ışık, kırmızıya dönüşü gösteren uyarıdır.Anladınız değil mi?" dedi. Ben de tekrarladım "Evet, kırmızıda durulur.. Sarı ışık, kırmızıya dönüşü gösteren uyarıdır."Işık yeşile döndüğünde kalktım. Görevli, "Yeşil ışıkta da kalkılır.Değil mi?" dedi. Ben de tekrar ettim, "Evet, yeşil ışıkta kalkılır."

  Yolda bir süre sonra kırmızıya dönen bir ışığa rastladık. Bu kez arkadaki görevlilerden birisi,"Buna, trafik ışığı denir. Kırmızıda durulur. Sarı ışık, kırmızıya dönüşüu gösteren uyarıdır. Anladınız değil mi?" dedi.Ben de tekrarladım, "Evet, kırmızı da durulur. Sarı ışık, kırmızıya dönüşü gösteren uyarıdır." diye tekrar ettim.
  Bu sahneyi iki saat süresince her ışıkta tekrarladık.O günden sonraki üç günde de, yine arabama üç görevli bindi. Her ışıkta aynı sahne usanılmadan tekrarlandı.Ama sonunda ben de ehliyetimi geri aldım.

  Ben artık kırmızı da hep duruyorum.

 11. karadamlalar
  Kesintili Üye
  abi ehliyeti 0'dan alır gibi ceza vermişler.belki de böylesi lazım.

 12. mustazaf
  Üye

  Reklam


  süpermiş helal olsun...keşke buradada olsa... tabi anlarlarmı bilemem.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
ehliyet alamadım,  ehliyet alamıyorum,  gozden ehliyet alamiyorum napmaliyim