+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vesveseden Nasıl Kurtulabilirim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. SeytanaAldanma
  Üye
  Reklam

  Vesveseden Nasıl Kurtulabilirim

  Reklam

  Vesveseden Nasıl Kurtulabilirim Mumsema Arkadaşlar çok vesvese alan birisiyim hep ALLAH'ı anarım ama biraz önce aklıma ölye birşey geldiki uzaylılar mı dünyayı yarattı gibi dedim kendi kendime ulan daha olup olmadıgını bilmediğin şeyi nasıl bole dusunursun dedim bundan kurtulmam lazım şirke düşdüm galiba kalben tasdik etmedim etmemde ama korkuyorum düşünüyorum istemeden yardım edin uzaylılar varya ALLAH yaratmıştır diyorum ALLAH Bizlere varlığını gosterdi Kuranı indirdi mucizeler gosterdi diyorum yardım edin nolur

 2. fanihayat
  Emekli

  Cevap: Nolursunuz Yardım Edin Nolur


  Reklam


  Selamün Aleyküm

  Rahat ol Kardeş, aklına gelen bu tür düşünceler seni dinden çıkarmaz kafir de yapmaz ki, bu düşünceler sana ait olmayıp Şeytanın sana verdiği vesveselerdir. Sakın eyvah deyip bu vesveselere ehemmiyet verme. Sen herşeyi Allah yarattı diye biliyor tasdik ediyorsan ki öyledir ona sığın.

  Göklerde ve yerde ne varsa tümü Allah'ındır. Allah, herşeyi kuşatandır. (Nisa Suresi, 126)

  Gerçek şu ki, göklerin ve yerin mülkü Allah'ındır; diriltir ve öldürür. Sizin Allah'tan başka veliniz ve yardımcınız yoktur. (Tevbe Suresi, 116)

  Eğer sana şeytandan yana bir kışkırtma (vesvese veya iğva) gelirse, hemen Allah'a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir. (Araf Suresi, 200)

 3. rana
  Aciz Kul
  fanihayat kardes güzel cevap vermis Allah razi olsun..

  Allaha inaniyormusun, inaniyorsun.
  kendi kendine hasta etme..

 4. SeytanaAldanma
  Üye
  Durduramıyorum kendimi ya öyleyse ya böyleyse durum böyle oluncada doğru iman samimi iman edemiyorum gibi hissediyorum nasıl kurtulurum

 5. Dolunay
  dolunay
  "Nolursunuz Yardım Edin Nolur" diye başlık açarsan konun bir dahaki sefere yöneticiler tarafından çöpe gider. Belliki vesvese ile ilgili problemin var ve bu konuda yardım istiyorsun. O zaman vesveseden nasıl kurtulabileceğinle ilgili konu başlığı yazarsan hem soruna daha çabuk cevap verilir hem bu konudan başkalarıda googleden arayarak istifade eder.

 6. mümini78
  Devamlı Üye
  Bazı arkadaşlar bu konuda çok çok tereddüt etmekte. Yok içimden bir ses bana şöyle diyor yok öyle diyor. Gurban bana da içimden biri hep istanbulu fatih sultan mehmet değil sen feth ettin diyor. Öyle bir diyorki bu ses kalbime kadar işliyor hakket et ben feth ettim diyecekken yahu ben o zaman yoktum ki diyorum. Mesajım anlaşıldı dğil mi? Kafayı takacak yer arama illa bir şeyle meşgul olmak onu kendine dert edinmek istiyor isen kuran okumasını öğrenmeye çalış. Ayrıca pc oyunlarını fazla oynama özelliklede uzayla ilgili olanları. Allahım yardımcın olsun.

 7. fanihayat
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Şunu da bilsen yeter, Şeytan vesvese verdiği zaman içinden ona deki "Ey iblis sen Rabbimize karşı nankörlük ederek secde emrine karşı gelmiş ve küstahça şöyle yemin etmemiş miydin" ?

  Sonra muhakkak önlerinden, arkalarından, sağlarından ve sollarından sokulacağım. Onların çoğunu şükredici bulmayacaksın." (Araf Suresi, 17)

 8. Misafir
  Allah yâr ve yardımcınız olsun bende yaklaşık 2.5 ay kdr çok edepsiz ve çirkin vesveselere maruz kaldım öyleki bunları günlerce işkence etseler yine dilim varmaz demeye bnmkisi ne inkar nede şüphe çok edebsizce şeyler sanki bu dünya'da benden başkasına böyle birşey mümkün dğl olmamıştır diyorum zmn zmn günlerce ölmek için yalvardım nsl geldi nsl bitti anlamadım ama gölge gibi peşimi hiç bırakmadı günlerce sanki hayata bnm gözümle bakıyor gözümü kapatsamda yine aynı artık uyku uyuyamaz yemek yiyemez olmuştum bitmek tükenmek bilmeyen bir kâbus gibiydi ve nihayetinde beni herşeyden uzaklaştırdı okumadığım duâ denemedigim yöntem araştırmadığım yer kalmadı hıçkıra hıçkıra ağladım ahiretim gitti artık diyordum ara ara yine geliyor ve hala çok korkuyorum bundan daha beter bişey yoktur diye yemin edicem nerdeyse.

 9. uqureren
  Üye
  bak kardeşim.
  Bediüzzaman Said Nursi hazretleri ne güzel vurgulamış vesveseyi.
  EHEMMİYET VERİRSEN ŞİŞER, EHEMMİYET VERMEZSEN SÖNER.. ALLAH yardım etsin.

 10. Sumeyra2747
  Emekli
  Selamun aleykum .. Ayni vesveseler bendede oluyor.. Cok sukur iyim bikac gundur.. Size tavsiyem oyle vesveseler hissettiginizde ben Allah'a ve Peygamberine iman ettim diyin surekli.. Selam ve dua ile..

 11. kaars
  Devamlı Üye
  Vesvese şeytanın fısıltısıdır, aldırmayın balon gibi söner.

 12. Sumeyra2747
  Emekli

  Reklam


  Vesveseyi hissettiginiz an ben Allah'a ve peygamberine iman ettim diyin ..

+ Yorum Gönder