+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. b@tu
  Emekli
  Reklam

  Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak

  Reklam

  Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak Mumsema Arkadaşlar mastürbasyondan sonra gusül aldım diyelim hani hemen sonra deil 1-2 saat sonra ama tam banyoya giriyodum ucunu sıktım ya bende cok vesvese takıntı var ya elledm cok az uzuyo o sıvı ama cok az ya ya normal idrar ya meni bilmiyorum öyle meni dedigim ben sıkınca cıktı yoksa cıkmadı gusül aldım sonra sizce idrar yaptıkdan sonra o yapıskan tekrar cıkarsa gusulüm bozulurmu lütfen bana kopyala yapıstır yapmayın sadece cevap verin teşekkürler


  allah ( c.c) herkesin yanında olsun amin.

 2. İnanc
  Devamlı Üye

  Cevap: Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak


  Reklam


  Gusülden sonra akıntı gelmesi tekrar guslü gerektirir mi?

  Soru

  Cünüplükten kurtulmak için abdest aldım fakat banyodan çıkınca yeniden sıvı geldi abdest bozulmuş olurmu yeniden gusul abdesti almalı mıyım?

  Gusülden sonra meni gelmesi tekrar guslü gerektirir mi?

  Soru

  Gusülden sonra meni gelmesi tekrar gusül gerektirir mi? İdrarımızı yapıp yaklaşık 1 saat beklesek gusül yaptıktan sonra tekrar meni gelirse bir daha mı gusül etmemiz gerekir?


  Gusül abdesti almadan önce idrar yapılırsa bir saat beklemeye gerek yoktur. İdrar yaptıktan sonra gusül abdesti alınabilir. Bu durumda gusülden sonra meni veya mezi veya vedi gelecek olsa tekrar gusül abdesti almaya gerek yokt


 3. NurIsik
  Devamlı Üye
  Kardes sen bu isden vazgec, cünkü Allahin harm kildigi ve lanet ettigi büyük günahlardan. Iki yakan bir araya gelmez. Ruhani sagligin bozulur ne huzuru nede dogru yolu bularsin. Bu zamanimizdaki insanlarin siradan birsey olarak bu tür isleri yapmalari seni sakin aldatmasin. Dünyada bir tek sen Müslüman olarak kalsan, gerisi dinsiz olsa, yinede Allahin yasakladigi seylerden kacin. Vallahi Ahiret günü cok cetin, cok siddetli olacak. Hayat dedigin okadar cabuk geciyorki. Aklini basina topla.

 4. karadamlalar
  Kesintili Üye
  "Kardes sen bu isden vazgec, cünkü Allahin harm kildigi ve lanet ettigi büyük günahlardan Iki yakan bir araya gelmez Ruhani sagligin bozulur ne huzuru nede dogru yolu bularsin Bu zamanimizdaki insanlarin siradan birsey olarak bu tür isleri yapmalari seni sakin aldatmasin Dünyada bir tek sen Müslüman olarak kalsan, gerisi dinsiz olsa, yinede Allahin yasakladigi seylerden kacin Vallahi Ahiret günü cok cetin, cok siddetli olacak Hayat dedigin okadar cabuk geciyorki Aklini basina topla"

  nurışık,abi mastürbasyon konusunda kesin bir hüküm yok.alışkanlığa dönüşmesi tabi ki iyi değil,ve mastürbasyonun yerini ibadet sevabını da verecek olan nafile oruç tutacaktır.ancak mastürbasyonu zina veya günahmış gibi algılamamız yanlış diye biliyorum.

 5. NurIsik
  Devamlı Üye
  karadamlalar kardesim. Dini hususu hep hafife elen, ve kurallardan bir yumsak taraf cikarmaya calisanlar hep hüsrana ugramistir. Allah resmen lanetliyor kendi elinle zevk icin masturbasyon yapana. Sadece cok zor durumda, gercekten zina tehlikesi oldugunda bile, masturbasyon yapmak günahdir. Buna sadece "en büyük günahdan" kacinmak deniyor. Eger taviz vermeye baslarsaniz, bu cabukca sevk haline dönüsür'ki, saaten masturbasyon yapanlarin cogu gercekten sadece sevk icin yapiyor. Allah askina, Müslümanligin ne degeri kalir: "Allah sunu yasakliyor, ama söyle böyle" deyip, eyirip cevirmeye calisirsaniz. Allah bos yerinemi Orucu farz kildi, bos yerinemi namazi farz kildi, bos yerinemi Kurani indirdi. Siz caniniz sikildiginda mastubasyon yapin diyemi? Din sandiginiz gibi öyle kolay degil. Din keyfinize göre degil, Allahin kurallarina göredir.

 6. karadamlalar
  Kesintili Üye
  abi yanlış anlama ben hafifletmek için bahane aramıyorum,fakat mastürbasyonun yasaklandığına dair kuran-sünnetten açık bir delil yoktur.bildiğim kadarıyla imam şafi kurandaki bir ayete göre helal yollarla(eşlerle,cariyelerle) giderilmesi dışında tüm cinsel zevk haramdır demiştir.yani direk olarak yasaklandığını belirten bir ayet,hadis yok."elini nikahlayan mel'undur" diye uydurma bir hadis var,ve bunun gibi lafızları değişik manası buna benzer uydurma hadisler var.fıkhi bilgi veren her site büyük bir haram gibi anlatıyor fakat ayet hadis yok yasaklayan,tekrar söylüyorum özendirmek veya teşvik etmek için araştırıp sormuyorum.kafamıza göre Allah'ın haram etmediğini haram etmeyelim,haramı da kafadan helal etmeyelim.Öğrenelim.

 7. İnanc
  Devamlı Üye
  fakat mastürbasyonun yasaklandığına dair kuran-sünnetten açık bir delil yoktur.

  “Elini nikâhlayan (eliyle istimna yapan) kıyamet günü eli hamile olarak gelir.” (Beyhakî, Şuabu’l-İmân 5233)

  - “Elini nikâh eden melundur.” (el-Ezdî, Duafâ; er-Râfiî, Kebîr, Babu’n-Nikâh)

  - “Yedi kişi vardır kıyamet günü Allah; ne onların yüzüne (rahmet nazarıyla) bakar, ne onları (günahlarından) temizler, ne de sâlih amel ehliyle bir araya getirir. Ateşe ilk giriciler olarak onları cehenneme atar. Ancak tevbe edenler müstesna! Ancak tevbe edenler müstesna! Ancak tevbe edenler müstesna! Kim tevbe ederse Allah onun tevbesini kabul eder (günahlarını bağışlar) (Bunlar); eliyle nikâh eden (eliyle boşalan), Lût Kavmi’nin ameliyle amel eden (yapan), bu ameli kendisine yaptıran, içki müptelası, (Allah’tan) yardım istettirene kadar anne-babasını döven, kendine lanet ettirene kadar komşusuna eziyet eden, komşusunun helaliyle (hanımıyla) zina yapan.” (Câmiu’l-Kebîr, İmam Suyûtî; Beyhakî, Şuabu’l-İmân 5470) gibi bazı hadisler rivâyet edilmiştir.

 8. İnanc
  Devamlı Üye
  Sual: İstimna nedir?
  CEVAP
  İstimna, mastürbasyon demektir. Bu da, ne şekilde olursa olsun, kendi kendini tatmin ederek orgazma ulaşmak demektir. Bu iş, zevk için olursa haramdır. Sükunet bulmak, rahatlamak için olursa caiz, zina tehlikesi olursa, vacib olur. Demek ki, sırf zevk için mastürbasyon günahtır. Ama; insan sıkılmıştır, erkeklerde olur, boşalma ihtiyacı duyar, o zaman caiz olur, günah olmaz. Kadın için veya erkek için zina tehlikesi varsa, o zaman mastürbasyon vacibdir, yani orgazma ulaşıp o sıkıntıdan kurtulmalıdır.

  Mastürbasyon yapılıp meni gelince, gusül gerekir, orucu da bozar.

  Kadınlarda meni gelmesi daha zor olur. Meni gelmez de, mezi denen akıcı sıvı gelirse gusül gerekmez. Meni, titreyerek gelir, kasılmalar olur. Gelenin mezi mi, yoksa meni mi olduğu bu şekilde de, anlaşılabilir.

  Sual: Bir erkeğin haramdan korunması için, mastürbasyon veya başka ne yapması gerekir?
  CEVAP
  Böyle bir sebeple, mastürbasyon caiz olmaz. Harama bakmamak için en uygun çare, namazı doğru kılmaktır. Harama bakmanın zararı bilinmelidir. Birkaç hadis-i şerif meali şöyledir:

  (Yabancı kadını görüp, azab-ı ilahiden korkarak, başını ondan çevirene Allahü teâlâ ibadetin tadını duyurur.) [Hakim]

  (Neresine olursa olsun, kadına şehvetle bakanın, gözlerine erimiş kurşun dökülecek, sonra Cehenneme atılacaktır.) [M. Enhür]

  (Avret yerini açana, başkasının avret yerine bakana Allah lanet etsin!) [Beyheki]

  Sual: İstimna, rahatsızlığı gidermek için caiz oluyor. Peki, rahatlayınca zevk hasıl olmuyor mu?
  CEVAP
  Zevk almak için istimna günahtır. Ama çok rahatsız olunca, sakinleşmek için boşalmak günah olmaz. Boşalırken elbette zevk alınır. Zina tehlikesi olunca da öyle. Yani o zaman da zevk alınır. Fakat zina önlenmiş olduğu için günah olmuyor. Dinimiz her kötülüğü önleyici ruhsatlar vermiştir.

  Sual: Sükunet bulmak için istimna caizdir. Sükunet nedir?
  CEVAP
  Rahatsız edici olan şehvetin giderilmesidir. Her şehvetin giderilmesi değildir.

  Sual: Kadınların istimna hükmü, erkeklerin ki gibi mi?
  CEVAP
  Evet.

  Sual: Mastürbasyon orucu bozar mı, bozarsa kaza mı kefaret mi gerekir?
  CEVAP
  Orucu bozar, sadece kaza gerekir. Bir Ramazanda iki defa mastürbasyon yapana kefaret de gerekir. Çünkü Ramazanın bir gününde, kaza gereken bir şey yaparak orucunu bozan kimse, başka gününde de bu şeyi kasıtla yine yaparsa, kefaret de gerekir.

  Sual: Mastürbasyonun kimseye zararı olmadığına göre niye haram ki?
  CEVAP
  Dinimiz, bir şeyi haram etmişse, haramdır. Haramsa, niye haram denmez. Besmelesiz kesilen kuzu eti de haramdır. Mutlaka bir kimseye zararı olması gerekmez.

  Mastürbasyon, iktidarsızlığa ve erken boşalmaya da sebep olmaktadır.

  İmam-ı Kurtubi hazretleri buyuruyor ki:
  (Onlar, eşleri ve cariyeleri dışında, mahrem yerlerini, [zina, livata, mut’a nikahı, hayvana tecavüz, mastürbasyon gibi meşru olmayan her şeyden] korurlar. Doğrusu bunlar [helal olan eşleri ile beraber oldukları için] yerilemez, ayıplanmazlar. Şu halde, bunun ötesinegitmek isteyen, [zina, livata ve mastürbasyon yapan, muvakkat nikah yapan, hayvana tecavüz eden, meşru yolun dışına çıkmakla] haddi aşmış olur.) [Müminun 5-7] (Cami-ul-Ahkam) (Bu âyet-i kerimeler,Medarik tefsirinde de aynı şekilde açıklanmıştır.)

  Bir hadis-i şerif meali de şöyledir:
  (Elini nikah eden [Ne şekilde olursa olsun, mastürbasyon yapan]lanetlenmiştir.) [İ. Baverdi]


 9. karadamlalar
  Kesintili Üye
  "“Elini nikâhlayan (eliyle istimna yapan) kıyamet günü eli hamile olarak gelir” (Beyhakî, Şuabu’l-İmân 5233)

  - “Elini nikâh eden melundur” (el-Ezdî, Duafâ; er-Râfiî, Kebîr, Babu’n-Nikâh)

  - “Yedi kişi vardır kıyamet günü Allah; ne onların yüzüne (rahmet nazarıyla) bakar, ne onları (günahlarından) temizler, ne de sâlih amel ehliyle bir araya getirir Ateşe ilk giriciler olarak onları cehenneme atar Ancak tevbe edenler müstesna! Ancak tevbe edenler müstesna! Ancak tevbe edenler müstesna! Kim tevbe ederse Allah onun tevbesini kabul eder (günahlarını bağışlar) (Bunlar); eliyle nikâh eden (eliyle boşalan), Lût Kavmi’nin ameliyle amel eden (yapan), bu ameli kendisine yaptıran, içki müptelası, (Allah’tan) yardım istettirene kadar anne-babasını döven, kendine lanet ettirene kadar komşusuna eziyet eden, komşusunun helaliyle (hanımıyla) zina yapan” (Câmiu’l-Kebîr, İmam Suyûtî; Beyhakî, Şuabu’l-İmân 5470) gibi bazı hadisler rivâyet edilmiştir"

  bahsettiğim uydurma hadisler bunlardır.

 10. mümini78
  Devamlı Üye
  Öncelikle yaptığın iş hoş değil tabiki ancak bunu abartanlar hat safhada kelimeler türetmekte: Tabiki bu konu hakkında hadisler ve kısman bu konuya işaret eden ayet bulunmaktadır. Bu hadis ve ayetleri buradan paylaşacak değilim. Ancak kişileri bu alışkanlıktan vazgeçirmek içinde uydurma yazılar yazamam lazım. Zararlarını yazarken adamlar yazmışa yazmış kansılık bel ağrısı halsizlik baş ağrısı vb. İster bu hoş olmayan işi yap istersen de helalin olan eşinle birlik ol, cimayı sürekli yaparsan muhakkak kişi de halsizlik ve yorgunluk olur. Kişinin helali de olsa hergün cima yapması helal de olsa Allah her zaman aşırı gitmeyi yasaklamıştır. Bu bağlam da bu istimanyı sürekli yaparsa kişi onda da halsizlik kansılık olur ama bu istimna yaptığı için değil bu istimnayı sürekli yaptığı içindir.

  İster istimna yap istersen eşinle cima eyle. Hemen yıkanman hoş olmaz. En az bir kere küçük abdest yapmak veya birazcık uyuman veya biraz yol yürümen gerek.Gerekli tedbirleri aldıktan sonra gusül etmen daha ii olur. Allah yardımcın olsun

 11. niketiempo
  Emekli
  ben 2-3 kere küçük abdest yapıyorum bu yeterlimidir ?

 12. mümini78
  Devamlı Üye

  Reklam


  niketiempo Öncelikle kalbini ferah tut sakin ol ve hep ii düşünür yoksa benim 12 yılda yenebildiğim bu hastalığı ömür boyu yaşarsın.

  İster cima et istersen istimna yap istersen rüya da ihtilam ol. Biraz yürü ama dışarda değil evde 5-10 dakka bekle ve En az bir kere küçük abdest yap. Böylece idrar yollarında kalan meni kesinlikle dışarı atılmış olur. Asla mümkün değildir ki senden daha sonra bir meni gelsin. Ayıptır söylemsi istimna yaptın sayalım bir kez, eğer ikinciyi yapmak istersen hemen meni geliyor mu gelmiyor değil mi? Biraz süre geçiyor. O halde bir kez küçük abdest yaptıktan sonra senden meni gelmesi mümkün mü durup dururken, Hayır asla, gelse gelse senden zevk suyu gelir ki bu da gusülü gerektirmez. Bu durumun sende takıntı olmasına asla izin verme. Yazılarımı oku

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
boşaldıktan sonra ne zaman abdest almalı,  kendi kendine boşalınca abdest almak gerekirmi,  banyoda 31 çektikten sonra gusül abdesti alınır mı,  boşaldıktan sonra ne zaman abdest alınmalı,  boşaldıktan sonra gusül abdesti ,  masturbasyondan sonra gusul,  masturbasyondan sonra gusul gerekirmi