+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak

  Reklam  Yorum: Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak ile ilgili yazı Yudumla.com
  b@tu
  Sizin tarifini yaptığınız şey meni değil mezi dir. Meziden dolayı gusul gerekmez. Sadece namaz abdestiniz bozulur. Mezinin arkası kesilince, namaz için yeniden namaz abdesti almanız yeterlidir.

 2. Misafir

  Yorum: Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak


  Reklam


  Masturbasyon yapmak yani kendi kendini eliyle cünüp etmek haramdır.Rasülüllah Efendimiz bu hususta "Elini nikahlayan mel'undur(lanetlenmişdir)." buyurmuşlardır.Eğer şehvet galip olur da zinadan korktuğu için yaparsa ,azap olunmaması ümid olunur.Ancak cezalandırılmayacağına dair bir rivayet yoktur.

  Herne kadar mastürbasyon yapmak kişinin gözüne küçük günahmış gibi görünsede,sürekli yapılan küçük günahlarda zina etmek,içki içmek,gibi büyük günahlardan sayılır.Affı da zorlaşır.Böyle olunca yapılan ibadetlerimizin sevabını kaybettirdiği gibi,Alah ve Rasülünün haram ve yasak kıldığı bir kabahati sürekli yapmak onu helal saymak olur ki,bu da kişinin imanının zayıflamasına,hatta imansız gitmesine sebeb olur.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
boşaldıktan sonra ne zaman abdest almalı,  kendi kendine boşalınca abdest almak gerekirmi,  banyoda 31 çektikten sonra gusül abdesti alınır mı,  boşaldıktan sonra ne zaman abdest alınmalı,  boşaldıktan sonra gusül abdesti ,  masturbasyondan sonra gusul,  masturbasyondan sonra gusul gerekirmi