+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak

  Reklam  Yorum: Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak ile ilgili yazı Yudumla.com
  b@tu
  Sizin tarifini yaptığınız şey meni değil mezi dir. Meziden dolayı gusul gerekmez. Sadece namaz abdestiniz bozulur. Mezinin arkası kesilince, namaz için yeniden namaz abdesti almanız yeterlidir.

 2. Misafir

  Yorum: Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak


  Reklam


  Masturbasyon yapmak yani kendi kendini eliyle cünüp etmek haramdır.Rasülüllah Efendimiz bu hususta "Elini nikahlayan mel'undur(lanetlenmişdir)." buyurmuşlardır.Eğer şehvet galip olur da zinadan korktuğu için yaparsa ,azap olunmaması ümid olunur.Ancak cezalandırılmayacağına dair bir rivayet yoktur.

  Herne kadar mastürbasyon yapmak kişinin gözüne küçük günahmış gibi görünsede,sürekli yapılan küçük günahlarda zina etmek,içki içmek,gibi büyük günahlardan sayılır.Affı da zorlaşır.Böyle olunca yapılan ibadetlerimizin sevabını kaybettirdiği gibi,Alah ve Rasülünün haram ve yasak kıldığı bir kabahati sürekli yapmak onu helal saymak olur ki,bu da kişinin imanının zayıflamasına,hatta imansız gitmesine sebeb olur.

 3. Misafir
  Adamsın adam... ölüm her an gelebiliyor dine dönün Rabbimiz e dönün cekmeseniz nolacak ki sanki 2 dk lik zevk için cehennem azabı tatmaya değmez yol yakinken Allah a yonelin şüphesiz o çok bağışlayan ve cok esirgeyendir

 4. Misafir
  Selamünaleyküm arkadaşlar
  Evde cinsel videolar izledim meni gelmedi sadece idrar yaparken idrar su gibiydi yani rengi sonra namaz abdesti aldim ve evde cemaat olup imam olarak namaz kildirdim acaba namaz geçerli midir meni çıkmadı izledikten sonra pişman oldum tovbe ettim mastürbasyon yapmadım ve sonrasinda namazı imam olarak kıldırdim
  Bu yaptığımın hükmü nedir
  Cemaatin namazi geçerli midir ve namazdan önce harama baktığım için cemaatin günahıni mi aldım
  Büyük günaha mi girdim ve yaptığım kufre düşürücü müydü
  Cevaplarsanız sevinirim

 5. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu tür videoaları izlemek haramdır. İnsanın kalbini karartır ve katılaştırır. İbadetlerden zevk alamaz hale getirir. Meni çıkmadıysa namazın geçerlidir. Bu durumundan sen sorumlusun. Cemaat olup sana uyanların namazı sahihtir. Tövbe istiğfar et.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34

boşaldıktan sonra ne zaman abdest almalı

kendi kendine boşalınca abdest almak gerekirmi

banyoda 31 çektikten sonra gusül abdesti alınır mı

boşaldıktan sonra ne zaman abdest alınmalı

masturbasyondan sonra gusul

boşaldıktan sonra gusül abdesti

masturbasyondan sonra gusul gerekirmi