+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak

  Reklam  Cevap: Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak isimli konu Mumsema.com Cevap: Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak
  Erkeğin kendi kendine dokunması haramdır. Bir şekilde sadece evli çiftlerde ilişkiye girmekte engel var ise sadece kadın kocasına mastrb. Yaptırabilir.

 2. Misafir

  Cevap: Mastürbasyondan sonra hemen gusül almak


  Reklam


  Ben mastrubasyondan sonra meni geldikten de sonra idrarımı yaptım 40 adım da yürüdüm. Sonra gusül aldım. Ama tövbe etsem Allah kabul edermi tövbemi çünkü ben alışkanlık haline getirmiştim bunu. Ama artık yapmayacağım. Allah tövbemi kabul edermi?

 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  Cagan
  Allah tövbemi kabul edermi?
  Samimi olunduktan sonra Allah affeder. (bkz Tevbe-i Nasuh)

 4. Misafir
  İftardan sonra masturbasyon yapıp sahura kalkıp sabah oruç tutmaya devam ettim oruç bozulur mu

 5. arifselim
  Yönetici
  Bu durumda orucun geçerlidir ama cünüp olarak kalman ve namaz kılmaman ayır günahtır. Mastürbasyon ancak zinaya düşmekten korkarsan caiz olur.

 6. Misafir
  Allah senden razı olsun kardesim ayni sorunu yasamaya baslamistim 1 yildir sayende atlattim bu sorunu cok tesekkurler

 7. Misafir
  Hocam ben mastürbasyon yaptıktan sonra biraz idrar yaprim sonra gusul aldim gusul aldiktan 1 saat sonra yapiskan bi sivi geldi tekrar gusle gerek varmı hocam (Şafii)

 8. Şem'a
  YÖNETİCİ
  tekrar gusle gerek varmı hocam (Şafii)
  Şafii mezhebine göre idrar yapılmadan gusül alınsa bile tekrar gusül almaya gerek yoktur.

 9. Misafir
  Ben boşaldım sonra başım ağrımaya başladı doktora gitmem gerekirmi yoksa o kendi geçermi doktora gidersemde derdimi nasıl anlatcam lütfen cevap verin

  Hocam bende safiiyim idrar etmezsek bile gusul gecerlimi bu komsumuz olan safiiler hep idrar akitmak lazim diorr..

 10. arifselim
  Yönetici
  - Mastürbasyondan dolayı eğer başına ağrı girdiyse aynı şekilde söylemen gerekir. Sağlığın önemlidir çekinmene gerek yoktur. Ancak mastürbasyonu alışkanlık haline getirmek haramdır.

  - Önemli olan meninin kesilmesidir idrar yapmak şart değildir.

 11. Misafir
  Hocalarım cevaplarsanız sevinirim ihtilam olduktan sonra hemen kalkıp idrar yapıp gusletmek şafiiye göre doğrumudur şafiide şehvetsiz gelen meni gusül bozuyor oyüzden ben biraz vakit koyuyorum araya ihtiyat bakımından amaherzamanda yapamıyorum bunu idrardan sonra meni gelme olasılığı varmıdır cevaplarsanız sevinirim şafiiyim

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Bu konuda ancak dikkat etmekle bu sorun aşılabilir başka da yapılabilecek bir şey yoktur. Şafiide şehvet olmadan da gelen meni gusül gerektirdiğinden dolayı dikkatli olmak önemlidir.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
boşaldıktan sonra ne zaman abdest almalı,  kendi kendine boşalınca abdest almak gerekirmi,  banyoda 31 çektikten sonra gusül abdesti alınır mı,  boşaldıktan sonra ne zaman abdest alınmalı,  boşaldıktan sonra gusül abdesti ,  masturbasyondan sonra gusul,  masturbasyondan sonra gusul gerekirmi