+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Güsul esnasında büyük abdestimizi yapsak güsul geçerli olurmu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. niketiempo
  Emekli
  Reklam

  Güsul esnasında büyük abdestimizi yapsak güsul geçerli olurmu ?

  Reklam

  Güsul esnasında büyük abdestimizi yapsak güsul geçerli olurmu ? Mumsema Selamun aleykum mümin kardeşlerim güsul esnasında büyük abdestimizi yapsak güsul geçerli olurmu ?

 2. mehmet naim ağım
  Devamlı Üye

  Cevap: boy abdesti


  Reklam


  evet olur diye duymuştum.
  Gusül sırasında abdest bozucu bir halin ortaya çıkması namaz abdestini bozsa da gusül abdestini bozmaz Gusül almaya devam edebilirsiniz

  Gusül sırasında gelen akıntı guslü bozmaz, guslün abdest oluşunu bozar Yani sahih olan ve insanı cünüplükten kurtaran bu gusülle namaz kılınmaz İbâdet için yeniden abdest almak gerekir Gusül ise tamamdır
  İlmi bir ifade ile, guslü bozan herşey abdesti de bozar Lâkin abdesti bozan herşey guslü bozmaz Bu bakımdan, gusül sırasında idrar yollarından gelen bir akıntı, yahut yaradan akan bir mayi veya diş kanamaları vs gusle mâni olmaz Bu akıntılarla yapılan gusül sahih, fakat abdest bâtıl olur

 3. niketiempo
  Emekli
  Peki ben şuan cünüpmüyüm aslında öyle olmadı arka avret yerimi yıkarken dışkı cıktı sadece güsul geçerlimidir ve ben cünüpmüyüm şuan deyilmiyim ?

 4. niketiempo
  Emekli
  Arka avret yerimi derken yediklerimizi cıkardıgımız yeri yıkıyom yani iyice içini yıakrkende dışkı çıktı cünüpmüyüm şuan be güsulum geçerlimidir ?

 5. niketiempo
  Emekli
  Bakacak biri yokmu ne olur ?

 6. mümini78
  Devamlı Üye
  Kadeş günahını alıyor isem hakkını helal eyle. Öncelikle senin bu forumda gusülle ilgili pek çok sorun var ayrıca başka isimler altında üyeliğinde bulunmaktadır. Yazılarımı oku. Özellikle gusül ve vesvese ile ilgili yazılarımı oku. Bana özel mesaj da atabilirsin. Gerekirse sana telefon da rehberlik yapabilirim .Çünkü senin durumum bir vesveseyi aşmış ve takıntı haline gelmiş bir durumdur. Ben de yıllardır vesveseli yaşadım defalaca namaz abdesti alır yine olmadı der yine alırdım bir namazı defalarca kılardım. Bir gusülü defalarca yapardım. Bu konudaki ayet ve hadisleri okusamda tatmin olmazdı kalbim ve hep huzursuz olurdum. Ama Allaha şükür şimdi bu sıkıntından kurtuldum.

  bu konudaki yazılarım.

  http://www.mumsema.com/sohbet-muhabbet/222568-gusul-ve-vesvese-hakkindaki-yazilarim-belki-size-de-faydasi-dokunur.html

  http://www.mumsema.com/sizden-gelen-sorular/222561-gusul-abdesti-alirken-gulmek.html#post803263

 7. niketiempo
  Emekli
  seninle görüşe bilceğimiz bir msn veya facebook varmı ?

+ Yorum Gönder