+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden ALLAHUETALNIN sevdiği kul olmanın alemetleri dünyada nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  ALLAHUETALNIN sevdiği kul olmanın alemetleri dünyada nedir?

  Reklam

  ALLAHUETALNIN sevdiği kul olmanın alemetleri dünyada nedir? Mumsema Kişi ALLAHIN onu sevdiğini nasıl anlar?Bu soru kafama o kadar takılıoyor ki sevdiği kulları arasında olmayı diliyorum. Bunu kişi yaşarken anlayabilir mi?

 2. ser-a
  Üye

  Cevap: ALLAHUETALNIN sevdiği kul olmanın alemetleri dünyada nedir?


  Reklam


  Eğer imanında şüphe içinde değilsen,ümitsizliğe kapılmıyorsan,yeise düşmüyorsan,Allahı ve rasulünü herşeyden daha çok sevdiğini hissedebiliyorsan,Her amelinde ve niyetinde Allahın rızasını arayabiliyorsan,nefsini kınayıp kötüleyebiliyorsan,Allahın dünya nizamına peygamberi aracılığıyla şeriat olarak insanlar için koyduğu kanunları hayatına tatbik etmek için canını bu uğurda feda edip şehid olmayı arzu edebiliyorsan,Allahın dostlarını dost,düşmanlarını düşman görebiliyorsan,sevdiklerini sevebiliyorsan,
  bunlar birer alamettir.
  Yalnız iman anlıktır,sabah akşam değişebilir,kaybolabilir.Allah muhafaza etsin.Bunları korumak için imanını sağlam kale içinde muhafaza etmen gerekir.Allah küfrü imana tercih etmeyen her kulunu sevdiğini bildirmektedir.

 3. tekturk
  Devamlı Üye
  Her hayırda bir şer ve her şer'dede bir hayrın olabileceğini aklımızdan çıkarmadan , hayatımız boyunca yaşadıklarımızı acaba Allah'ın sevgili kulumuyum yada en sevimsiz kul benmiyim gibi düşüncelere kapılmamalıyız..

+ Yorum Gönder