+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah için Davam için üstlendiğim bir görevim var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. NurIsik
  Üye
  Reklam

  Allah için Davam için üstlendiğim bir görevim var

  Reklam

  Allah için Davam için üstlendiğim bir görevim var Mumsema Kardeslerim,

  Sizinle yine birsey paylasmak istiyorum. Ben üniversitede okuyorum. Allahima hamd olsun isler cok iyi gidiyor. Kendime uzun zaman önce bir görev olarak üstlendigim bir davam var:
  Bu zamana kadar kendimi gercek manadaki eylenceye vermedim nede bos harcamalarda bulundum. Bos zamanlarimin her saniyesini bile cok iyi degerlendirmeye calisiyorum, ve gece gündüz calisiyorum. Ne disari hayatim var, nede kötü aliskanligim. Calisiyorum, cünkü ezan-i Muhammed-i'ye bir nebze destekci olmak istiyorum, Allahin bayragini güclendirmek istiyorum, sünnetini yasatmak istiyorum ve onun icin bütün malimi, servetimi ve yeteneklerimi ortaya koyup, onun takdirine boyun eymek istiyorum. Bütün hayatimi Allah ve Rasülünün hizmetine adamak istiyorum. Düsenlere yardim etmek, fakirlere ekmek vermek, dertlilere teselli olmak istiyorum. Bunun icin gece gündüz calisiyorum, kendimi gelistiriyorum'ki sonradan baskalarina yardim edebileyim, kazandigim parayi fakirlere vereyim. Benim hayalim ve gayem bu. Bunlari izlemekteyken Ramazan ayindada oruc tuttugum icin yoruluyorum. Topluma ciktigimda baya yorgun oluyorum ve kafam'da biraz daginik oluyor. Fazla gülmeyi sevmiyorum. Ahireti hatirlayarak aglarsan ancak kalbim süküt ediyor. Bu yüzden, neyi yanlis yaptigimi düsünüyorum. Sizce neyi yanlis yapiyorum?

  Saygilar ve hürmetler

 2. @mir
  âb ü kil

  Cevap: Allah için Davam için üstlendiğim bir görevim var


  Reklam


  dininizi de dünyanızı da başkaları için değil kendiniz için yaşamalısınız
  çalışın ama kendinize de zaman ayırın
  meşru yollarla hayattan zevk almazsanız piliniz çabuk biter
  bu da davanızı olumsuz etkiler

+ Yorum Gönder