+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aile huzuru için dua var mı? ve İslamı yaşamak için çektiğim bazı sıkıntılar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. -zombi-
  Üye
  Reklam

  Aile huzuru için dua var mı? ve İslamı yaşamak için çektiğim bazı sıkıntılar

  Reklam

  Aile huzuru için dua var mı? ve İslamı yaşamak için çektiğim bazı sıkıntılar Mumsema Arkadaşlar Allah'ın Rahmeti Tüm Müslümanlara Olsun , Sorularıma Geçeyim ;

  1- Arkadaşlar yaşım 17 annem beni bu hayatta hiç sevmedi , dayımın oğullarına yakışıklı der bana çirkin der , yüzüme bakıp konuşurken yüzünü buruşturur.Bu yazıları yazarken bile halamın arkasından atıp tutuyor. Şimdi her zaman Allah'a sığınırım , ama islerım hep ters gider ama sınav olduğunu bılıyorum isyana girmemeye calısırım. bide annem babamı başkalarıyla aldatıyor kucukken eve adamlar gelırdı gerısını anlarsınız Annem hakkında napman lazm?Babama söylemelımym? Ama korkuyorum? Aile huzuru ıcın dua varmı?

  2- Artık meydanlarda gezemıyorum kadınlar açık saçık gencizde , şeytan zorla baktırıyor birde fazla masturbasyon isteğim oluyor bunu geçirecek dua varmıdır?

  3- bazen düsünüyorum koye göçsem , ibadetimi yapsam , bide küçük bi isletme acsam yada bı yerde calışsam ? Dusunceme yorum yazarmısınız?

  4- Yahudiler son dinin İslam olduğunu iyi biliyolar ama elleriyle kuyularını kazıyolar deccalı beklıyolar , kıyamet alametlerını bilerek kendılerı gerceklestırıyolar , yorum beklıyorum?

  Sorularıma cevap veren ve yorum atanlardan ALLAH CC RAZI OLSUN .

 2. find
  Devamlı Üye

  Cevap: Hayat Hakkında Sorularım


  Reklam


  1- ben olsam olanları kayda alıp tehdit ederim . anneye bir daha yapsa tevbe etmese babama söyleyeceğimi ve kaydı vereceğimi söylerim. dua elbette vardır ama yetmez. dua ile birlikte hareket gerekir.

  2- tek çare az yemek oruç tutmak yada en iyisi evlenmektir.,

  3- zorluklardan kaçmak çare değil bence. mücadele daha hayırlı

  4- Yahudilerle birlikte hıristiyanlarda son dini biliyorlar ama gurur işte. ebu cehilde biliyordu

 3. return
  Emekli
  1. nci madde hariç diğerleriyle aynı fikirdeyim.

  Gizli hallerin araştırılması günah değil mi? Bence bildiğinizi ima edin, uyarıda bulunun. Pişman olduysa zaten tevbe edecektir ve umulur ki Allah Teala affeder.

 4. -zombi-
  Üye
  teşekkürler ama annemi tehdit edememem bida yüzüne bakamam.
  Oruç tutuyorum ama hala gözüm kızlarda evlenememde
  mücadele hayırli ama asıl din alimleri , evliyaları insan elinin degmedigi yerde Allah'ı zikir ediyor.
  Doğru gurur yapıyorlar ama Allah'ın Laneti üzerlerine olsunlar onlar Allah'ı inkar ettiler!
  Birde yararlı dualarınız varsa verinız.

 5. İnanc
  Devamlı Üye
  2- Artık meydanlarda gezemıyorum kadınlar açık saçık gencizde , şeytan zorla baktırıyor birde fazla masturbasyon isteğim oluyor bunu geçirecek dua varmıdır?

  Güzel kardeşim mastürbasyon asla ama asla yapma günaha girme dinimizcede uygun değildir..
  Zaten ALLAH kullarına (istimna gece rüyalanmayı) lütfetmiştir.. bu yüzden bu tür vesveseler gelince hemen ALLAH'ı zikret..  3- bazen düsünüyorum koye göçsem , ibadetimi yapsam , bide küçük bi isletme acsam yada bı yerde calışsam ? Dusunceme yorum yazarmısınız?

  Her şerde bir hayır vardır güzel kardeşim seninde imtihanın annenle canını sıkma senden daha kötüleri var onu düşün.
  Daima sabret ve unutma asla yalnız değilsin ALLAH daima sabredenlerle beraberdir.. ..

 6. Galus
  Devamlı Üye
  zombi kardeşimiz sorularınızı sormanız gayet güzel ,ancak açılan konu başlıklarının daha anlamlı olmalarına dikkat edelim örneğin Yardım,lütfen,bakarmısınız ,sorularıma cavp gibi cümleler değilde mesela : Kuran kaç sahifeden oluşur veya Kuranı kerim kaç ayettir ... gibi başlık bezerlerini oluşturursak sizin içinde bizim içinde daha hayırlı olacaktır teşekkürler.

 7. -zombi-
  Üye
  teşekkürler arkadaşlar , bundan sonra daha dikkatli konu açarım krdşm . Allah'tan sabır istemeyiniz , sabrı isteyen belayıda istemiş olur , Allah'a beladan kurtulmak için dua ediniz.
  Hayat gerçekten boş , herkes Ahiretini kurtarsın . Ey Müslim , Tek gerçek Allah'a yönelin , şüphesiz mezara girdiğinizde dostlarınız mezar başınızdan dağılırken Allah ; " Kulum , ailen , dostların herkes gitti , Korkma ben yanındayım . " diyecektir .

 8. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Allah insanların suretlerine değil kalplerine niyetlerine bakar.

  Her insanın bir güzel yönü vardır en güzeli de gönlü zengin olandır.

  Ey iman edenler, sabırla ve namazla yardım dileyin. Gerçekten Allah, sabredenlerle beraberdir. (Bakara Suresi, 153)


  Annen sen küçükken zina etmiş bunu kimseye söyleme çünkü fitne çıkar bırak o günahını kendi düşünsün, sen onun ayıbını ört ki Allah'ta kıyamet günü senin ayıbını örter.

  Masturbasyona karşı en etkili silah oruçtur ondan başka bir ibadet insanı koruyamaz. Böyle olmasaydı Peygamber Efendimiz gençlere oruçu değilde başka bir ibadeti tavsiye ederdi.
  Ramazan ayı hariç diğer günlerde hergün olmasada ara sıra oruç tutmanı tavsiye ederim.

  Bir de ölümü düşün aklından çıkarma hiç !

 9. -zombi-
  Üye
  krdşm tşkrler haklısın ayıbını örtmem lazım. Allah günahlarımızı bağışlasın
  Anlattıkların gerçekten bana ilham verdi. Bu arada ölümü sıkça düsünürüm sünnettir . Fakat şeytan denen melun insanı yoldan saptırma için öyle vesvese veriyorki buzun ateşe dayanmadığı gibi dayanamıyorum

+ Yorum Gönder
aile huzuru icin dua,  aile huzuru için dualar,  huzur için dua,  ailede huzur için dua,  bakara suresi aile huzuru