+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 35679 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evrim ve Din Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kompleks
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Evrim ve Din

  Reklam  Cevap: Evrim ve Din altıncı sayfa yazısı mumsema.com Cevap: Evrim ve Din
  Kur'an la çeliştiğim birşey söyleyin? (flood için özür, mesaj düzenleme yok çünkü)

 2. mümini78
  Devamlı Üye

  Cevap: Evrim ve Din


  Reklam


  kompleks biz hangi konuda ya da cümlede ebediyyetyolcusu ile zır düştük belirtirmisiniz. Çünkü ben eksik ya da hatalı yazmış olabilirim.

 3. cavraşım
  Devamlı Üye
  '''türden başka bir türe geçişe örnek vereyim: bir bakteri x antibiyotiğiyle tedavi ediyorsan ve bir süre sonra antibiyotik işlemez hale geliyor çünkü bakteri evrim geçirmiştir ve başka bir tür olmuştur'''

  arkadaşım kızma,darılma,gücenme ama bu dediğini sakın bu konuyu bilenlerin yanında bir daha söyleme.antibiyotikle bir tür başka bir türe dönüşüyor öylemi??yani antibiyotiğe karşı bağışıklık kazanınca başka tür olmuş oluyor.bu bizim aşı olmamız gibidir arkadaşım,aşıyı oluruz ,akyuvarlarımız o hastalığa karşı üretyeceği antikorları üretmiş olur,yani öğrenmiş olur.bu sonradan kazanılmış bağışıklıktır bilimde,o zaman biz de kızamıktan etkilenmiyoruz artık,evrim geçirip başka türe dönüşmemmiz gerekmezmi?

 4. cavraşım
  Devamlı Üye
  genetik değişikliğe sebep olan şey ne işte,bilimsel manada?

 5. mümini78
  Devamlı Üye
  Bence evrim teorilerini hele celal şengörü fazla dinlemeyim fazla okumayın. Çünkü ilminiz zayıf üşüp aldanabilirsiniz. Varsayalım türler arasında hep değişim oldu. Biz maymundan türedik. Beşeri ilim o kadar çok ilerlemiş olsun ki bunu da ispat etsin. Yani maydumdan türediğimiz ve türler arasında geçisin olduğu 2+2=4 eder şeklinde ap açık ispat edilmiş olsun. Siz Rabbinize inanmaktan vaz mı geçeceksiniz? O halde bize fayda getirmeyecek bu tartışmadan uzak duralım. Rabbim bizi sudan yaratmışdır ancak bizi yaratması için su şart değildir. Rabbim bizi bir kan pıhtısından yaratmışdır. Ancak bizi yaratması için kan pıhtısı şart değildir. Rabbim bizi çamurdan yaratmıştır. Ancak bizi yaratması için çamur şart değildir. Rabbim ol der o da olur. Biz bunu beşer ilimlerde denklemlere döksek bile onun bir şeyi halk etmesi için hiçbirşeye ihtiyacı yoktur.

 6. kompleks
  Emekli
  @mümini biriniz sebeb sonucu onaylamış biriniz onaylamamış. Biriniz Kur'an daki maddeleri dünyevi ilim ile açıklıyor sen ise açıklanamaz diyorsun.

  @cavraşım dediklerim harfiyen doğru, genetik değişiklik mutasyonla olur. Mutasyona sebeb olacak çok faktör var.

  @mümini biz maymundak türemedik. Evrim teorisini bilmediğin çok belli kardeş, kusura bakma. Biz primatlardan türedik. Maymun diye bir hayvan yoktur aslında, bizim maymun dediimiz hayvanlar şempanzerdir.

  2+2=4 eder şeklinde ap açık ispat edilmiş olsun Siz Rabbinize inanmaktan vaz mı geçeceksiniz? O halde bize fayda getirmeyecek bu tartışmadan uzak duralım
  BU yazdığına göre bütün dünyevi ilimlerden uzak durmamız lazım ki uzak duranların hali ortada, çoçukları açlıktan ölüyor.

 7. karadamlalar
  Kesintili Üye
  kompleks evrim hakkında bilgin var evet,o zaman bir soru sorayım.hz adem(as) hangi gruptadır,insan mıdır yoksa insanın da türediğine inandığın primat grubundan mıdır?

 8. kompleks
  Emekli
  Arkadaşım Hz. Adem ilk insandır.

 9. karadamlalar
  Kesintili Üye
  peki primatlar ademden önce midir tezine-kabul ettiğine göre?

 10. cavraşım
  Devamlı Üye
  ''@cavraşım dediklerim harfiyen doğru, genetik değişiklik mutasyonla olur Mutasyona sebeb olacak çok faktör var''


  kardeş;morfoloji,anatomi,histoloji,moleküler biyoloji,taksonomi,genetik.....biliyor musun?lise biyoloji müfredatı bilgileriyle bu konuda yanlış yöne saparsın.

  mesela yukarıdaki sözün,genetik değişime mutasyon sebep olur demişssin ya.bana bir tane yararlı mutasyon göster senin dediklerinin tamamını kabul edeceğim.bırakın doğal şartları ,labaratuvar ortamında yapılan mutasyonların bile hepsi zararlıdır.canlıda hastalığa sebep olur,anomalilere sebep olur.

  oysaki dediğin manada evrimin olabilmesi için suda ki canlıların sürekli yararlı mutasyon geçrimesi lazım ki bu günkü canlılar oluşssun, bu senin savunduğun bilime ters,istersen google amcadan araştırıver

  bir örnekteb ben vereyim,vücüdumuzdaki en basit protein 500 aminoasitten oluşur,dikkatimi çekerim en basitinde 500 aminoasit vardır ve bu proteninin çalışabilmesi için bu aminoasitlerin belli bir düzende biribirine bağlanması gerekir,bir tek hata onun çöp olmasına neden olur.,peki mutasyon geçire geçire doğruyu bulduğmuz hayal edelimher saniye 1 tane dizilim denense 500 dizilimin içinden en doğrusunu bulması için 500 ün kombinasyonaları hesabına göre bugün bilimin öngördüğü dünyanın yaşı yetmiyor,zaman yetmiyor yani.oysaki yine matematikte 10 üzeri 50 den fazla ihtimaller zaten imkansızdır

  aslında daha çok şey yazarım ama yoruldum,şimdilik bunları düşün

 11. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  kompleks@

  peki Bilim hayatın sudan başladığını ne zamandan beri biliyor onu da söyle hadi ?

  Kendisi, akıtılan meniden bir damla su değil miydi? (Kıyamet Suresi, 37)

  Şüphesiz Biz insanı, karmaşık olan bir damla sudan yarattık. Onu deniyoruz. Bundan dolayı onu işiten ve gören yaptık. (İnsan Suresi, 2)

  Hangisi önde Bilim mi, Allah'ın kelâmı mı ?

  Bakteriler hakkında konuşuyorsun "çünkü bakteri evrim geçirmiştir ve başka bir tür olmuştur" diyorsun, peki kendi kendine mi oldu onu başka türe sokan kim ?

  Göklerde ve yerde olan ne varsa O'ndan ister. O, her gün bir iştedir. (Rahman Suresi, 29)

  29- Göklerde ve yerde bulunan herkes, ihtiyacını ondan ister. O her gün bir iştedir.

  Göklerde ve yerde bulunan melekler, insanlar, cinler ve diğer bütün varlıklar muhtaç oldukları şeyleri Allah'tan isterler. Onların hiçbiri Allah'a muhtaç olmaktan beri olamaz. Allah, yarattıklarını her an sevk ve idare etmekte ve onlar üzerinde tasarrufta bulunmaktadır. Cansızlara hayat verir, onları öldürür. Küçükleri büyütür, büyükleri ihtiyarlatır.

 12. kompleks
  Emekli

  Reklam


  @cavraşım 1 i oluştuktan sonra diğerlerinin oluşması çok kolay. Benim bu konu hakkında bilgimi lise müfredatıyla karşılaştırıyorsan, neden tam yanıt veremedin? Saydığın dalların çoğunu biliyorum. Arkadaşım mutasyon hakkında hatan var.

  Sudan karaya geçiş diye birşey duymadın herhalde?

  Yararlı mutasyon: Sitrik asit tüketmeye başlayan bakteriler (Escherischia coli)

+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 35679 ... SonuncuSonuncu