+ Yorum Gönder
18. Sayfa BirinciBirinci ... 15171819 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evrim ve Din Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Mukarrebun
  Üye
  Reklam

  Reklam  Kuran her zaman geçerli olan bir Kitaptır. Kıyamete kadar geçerli.

  Bakıyoruz Darwinizm, materyalizm var. Bu inancın kökenine bakıyoruz. Neye inanıyorlar bunlar? Atomun akıl sahibi olduğuna inanıyorlar yani her atomun Allah gibi akıllı olduğuna inanıyorlar. (Allah'ı tenzih ederiz) Yani böyle bir batıl din. Ve o akılla atomların bir araya geldiğine, şuursuz atomların, görmeyen atomların bir araya gelip gözü meydana getirdiğine, duymayan atomların bir araya gelip duymayı meydana getirdiğine, tatmayı bilmeyen atomların tatmayı meydana getirdiğine, aklı bilmeyen atomların da bir araya gelip aklı meydana getirdiğine inanan bir batıl din; Darwinizm, materyalizm. Ne zamandan beri? Sümerler’den beri ve daha da eski. Eski Mısır'da Sümerler’den kalan bir pagan dini. “Daha önceleri, ataları nasıl tapıyor idiyseler”, nasıl Darwinist ve materyalist düşünceler içindeyseler.

  Mesela Firavun ne diyordu? “Nil’in çamurundan canlılar tesadüfler sonucu meydana geldi. İnsanlar ve bitkiler, hayvanlar hepsi Nil’in çamurlarından oluştu” diyordu. Sümerler ne diyordu? Bütün canlılar, hayvanlar, bitkiler tesadüfler sonucu oluştu diyordu ve evrimle oluştu diyorlardı. Şimdikiler ne diyorlar? Aynısını diyorlar. Allah ne diyor? “Daha önceleri ataları nasıl tapıyor idiyseler, onlar da ancak böyle tapıyorlar” diyor, Allah, aynısını yapıyorlar diyor. “Şüphesiz Biz, paylarını eksiltmeksizin onlara ödeyecek olanlarız”, madem Darwinist bir dünyaya inanıyorsun. Madem mutasyonlarla olduğuna inanıyorsun. O inancına uygun bir cehennem yaratıyor Allah. Evrim nasıl olurmuş? Mutasyon nasıl olurmuş? Tesadüf nasıl olurmuş? Orada görmüş oluyorlar. Yani eciş bücüş her şey insanların aleyhine, her şey anormal, her şey can yakıcı. Karşılığı budur, inşaAllah. Tabii ki tesadüf denen de bir şey yoktur. Tesadüfü de Allah yaratır.

 2. Mukarrebun
  Üye

  Reklam


  “Artık onların tapmakta oldukları şeyler konusunda, sakın kuşkuda olma. Daha önceleri, ataları nasıl tapıyor idiyseler, onlar da ancak öyle tapıyorlar. Şüphesiz Biz, paylarını eksiltmeksizin onlara ödeyecek olanlarız”. (Hud Suresi, 109)

  Bu Evrimcilere bir ders olsun ! flood oldu artık bana eyvallah...

 3. kompleks
  Emekli
  inşallah ban yemezsin. @Mukarrebun işte ben Allah bize nasıl ruh verdiyse atomlara da bir ritim veremez mi? Evrimi yaratılış biçimi olarak seçemez mi?

  Mesela şey konusunda da şöyle düşünüyorum Allah bizi tekrar dirilteceği zaman bile bir fenle diriltecektir diye.

 4. fanihayat
  Emekli
  Hud Suresi; 109 (Allah evrim inancının karşılığını ahirette can yakıcı şekilde verecektir)

 5. fanihayat
  Emekli
  "Allah Canlıları Evrim İle Yaratmış Olabilir" Düşüncesi Neden Hatalıdır?

  Darwinizm, 150 yıllık tarihinin de ispat etmiş olduğu gibi, materyalist felsefenin ve ateizmin belkemiğidir...
  Evrendeki canlı cansız tüm varlıklardaki üstün tasarım açıkça ortaya konup böyle mükemmel bir sistemin başıboş doğal etkilerle, tesadüflerle ortaya çıkamayacağı bilimsel olarak ispatlanınca, kimi insanlar bu kez de bir Yaratıcı'nın var olduğunu, ancak canlılığı bir evrim süreciyle yarattığını iddia ederler.

  Tüm kainatın ve canlılığın sonsuz kudret sahibi olanAllah tarafından yaratılmış olduğu son derece açıktır. Yaratmasının kademeli veya aniden olması ise Allah'ın takdiridir. Biz bunun ne şekilde olduğunu, ancak Allah'ın bize bu konuda verdiği bilgiden (yani Kuran'daki ilgili ayetlerden) ve doğada sergilediği bilimsel delillerden anlayabiliriz.

  Bu iki kaynağa da baktığımızda, "evrimle yaratma" gibi bir olgunun varolmadığını görürüz.

  Kuran'da Allah insanın, canlılığın ve evrenin yaratılışı ile ilgili pek çok ayet indirmiştir. Ve bu ayetlerin hiçbirinde evrimle birlikte yaratılış olduğuna dair bir bilgi yoktur. Yani canlıların birbirlerinden türeyerek oluştuğuna işaret eden hiçbir ayet bulunmamaktadır. Aksine ayetlerde canlılığın ve evrenin Allah'ın "Ol" emriyle yoktan var edildiği bildirilmektedir.

  Bilimsel kanıtlar da yine "evrim yoluyla yaratılış"ın söz konusu olmadığını göstermektedir. Fosil kayıtları, farklı canlı gruplarının birbirlerinden türeyerek değil, birbirlerinden bağımsız olarak, aniden ve özgün yapılarıyla ortaya çıktıklarını göstermektedir. Yani yaratılış, her canlı grubu için ayrı ayrıdır.

  Eğer "evrim yoluyla yaratılış"var olsaydı, bunun kanıtlarını bugün de görmemiz gerekirdi. Allah, tüm yarattıklarını bir düzene göre sebepler ve kanunlar çerçevesinde yaratmıştır. Örneğin; gemileri denizlerde yüzdüren şüphesiz Allah'tır. Ancak sebebi araştırıldığında suyun kaldırma kuvvetinin de buna sebep olarak yaratıldığı karşımıza çıkar. Kuşları uçuran da Allah'ın kudretinden başkası değildir. Nitekim onun sebeplerini araştırınca da aerodinamik kanunlarıyla karşılaşırız. Dolayısıyla eğer canlılık belli bir süreçte kademeli olarak evrimleşerek yaratılmış olsaydı, mutlaka bu geçişleri açıklayan kanunlar ve genetik bilginin gelişmesini sağlayan sistemler olurdu. Dahası tüm diğer fizik, kimya, biyoloji kanunları gibi onlar da açıkça bilinirdi. Laboratuvar çalışmalarında bir canlı türünün diğer bir canlı türüne dönüşebileceğini gösteren kanıtlar bulunurdu. Yine bu çalışmalarla, bir canlıda bulunmayan, ancak eklendiğinde fayda sağlayan enzim, hormon ve benzeri moleküllerin üretilmesini sağlayacak genetik bilginin o canlının genetik yapısına eklenmesi mümkün olabilirdi. Bunun da ötesinde yapılan deneylerle o canlıda bugüne kadar saptanmayan yeni bir organel ve benzeri yapıların da üretilmesi sağlanabilirdi.

 6. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Allah insanın, canlılığın ve evrenin yaratılışı ile ilgili pek çok ayet indirmiştir ve bu ayetlerin hiçbirinde evrimle birlikte yaratılış olduğuna dair bir bilgi yoktur !

  kompleks Kardeş bak bakalım bu ayette dirilişin fenle bir alakası var mı..

  Sur'a üfürüldü; böylece Allah'ın diledikleri dışında, göklerde ve yerde olanlar çarpılıp-yıkılıverdi.
  Sonra bir daha ona üfürüldü, artık onlar ayağa kalkmış durumda gözetliyorlar. (Zümer Suresi, 68)

 7. kompleks
  Emekli
  @fanihayat bilimsel deliller demişsin, ne gibi deliller? Hud suresi sanırım benim durumuma uygun değil ben Allah'a tapıyorum.

  @edebiyyetyolcusu dirilişten kastım mezarlardan tekrar çıkmak. Senin yazdığınıda böyle açıklayayım Sur'a üflendiğin de öyle bir frekansta dalga çıkacak ki tam Allah'ın istedikleri ölecek. Depremlerde de aynı olay söz konusu değil mi? Allah'ın istedikleri ölüyor.

 8. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Kompleks

  Evrim ile Allah inancı bir arada olmaz onda gizli şirk vardır.
  Ayetleri anlamadığın gibi de yanlış yorumluyorsun !

 9. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Allah bize nasıl ruh verdiyse atomlara da bir ritim veremez mi? Evrimi yaratılış biçimi olarak seçemez mi?
  Mesela şey konusunda da şöyle düşünüyorum Allah bizi tekrar dirilteceği zaman bile bir fenle diriltecektir diye

  Kompleks,
  Bir zan üzere Allah evrimle yarattı ve fenle diriltecek diyorsun, bu laflar büyük bir cürrettir ve
  Allah katında bunun hesabı olduğunu unutma !

  Size, apaçık belgeler (ayetler) geldikten sonra yine ayağınız kayarsa, bilin ki Allah, gerçekten üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir. (Bakara Suresi, 209)

  Şüphesiz o hüküm (fasl) günü, belirlenmiş bir vakittir. (Nebe' Suresi, 17)

 10. kompleks
  Emekli
  @edebiyyetyolcusu yanlış okuduysam ve anladıydam düzelt lütfen, anladığımı yazdım oraya.

  Niye zan olsun ki? Allah bizi fenle yarattı değil mi? Kimyamız var, fiziğimiz var, biyolojimiz var vs...

  Zaten Allah herşeyi bilen değil mi? Allah herşeyi bilir ve belirlemiştir herşeyi.

  Feni ortaya koyunca Allah'a hakaret mi olmuş oluyorum. Benim sadece farkım siz yaratılışla Allah yarattı diyorsunuz ben de Allah evrimle yaratmış olamaz mı diyorum? Sonuçta evrim rastlantısal da olsa big bang de rastlantısal(bilime göre) değil miydi? Biz rastlantısal olan big bang i kabul edip evrime rastlantısal diye suç atmak mantığa uyuyor mu?

 11. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Yahu hem niye zan olsun ki diyorsun, bir de Allah evrimle yaratmış olabilir diyorsun
  peki bu Allah'ın yaratması hakkında zan yürütmek değil midir o halde ?

  Allah büyük bir kudretle var eyledi onun yaratmasında evrim yoktur, ayetler apaçık ortada
  Bu dünyada körlük edenler ahirette daha da şaşkındırlar.

 12. Kırlangıç.
  Devamlı Üye

  Reklam


  Ben buradayken bu konu günlerce sürmüştü bir hafta ban yedim döndüm hala devam ediyor

+ Yorum Gönder
18. Sayfa BirinciBirinci ... 15171819 SonuncuSonuncu