+ Yorum Gönder
16. Sayfa BirinciBirinci ... 13151617 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evrim ve Din Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kompleks
  Emekli
  Reklam

  Reklam  Şuanda bana cevap veren yok, kendimi galip ilan ediyorum.

 2. cavraşım
  Devamlı Üye

  Reklam


  Alıntı kompleks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Şuanda bana cevap veren yok, kendimi galip ilan ediyorum.
  Et arkadaşım et,sen galibsin

 3. kompleks
  Emekli
  @cavraşım

  Kur'anla, hadisle ve bilimle çürütün dedim, kesin birşey söyleyemediniz, varsayım ve yorumdan ötesi yok. Kendime tartışacak daha bilgi birini bulana kadar susacam.

 4. cavraşım
  Devamlı Üye
  Alıntı kompleks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  kesin birşey söyleyemediniz, varsayım ve yorumdan ötesi yok. Kendime tartışacak daha bilgi birini bulana kadar susacam.
  1-bizim söylediklerimiz varsayım ama evrim TEORİSİ varsayım değil
  2-tüm dünya KESİN birşey diyemezken bizden ne bkeliyorsun ki
  3-Evet,daha bilgili birini bul arkadaşım,bizim bilgimiz sana yetmiyor
  4-kendinede dikkat etmeni tavsiye ederim.

  selametle

 5. fanihayat
  Emekli
  Herşey söylendi ayetler de anlayanlar için açıklandı.

  İşte evrimciler bunlardır !

  Yoksa sen, onların çoğunu (söz) işitir ya da aklını kullanır mı sayıyorsun? Onlar, ancak hayvanlar gibidirler; hayır, onlar yol bakımından daha şaşkın (ve aşağı) dırlar. (Furkan Suresi, 44)

  Rabbinin sözü, doğruluk bakımından da, adalet bakımından da tastamamdır. O'nun sözlerini değiştirebilecek yoktur. O, işitendir, bilendir. (En'am Suresi, 115)

  İşte bu örnekler; Biz bunları insanlara vermekteyiz. Ancak alimlerden başkası bunlara akıl erdirmez. (Ankebut Suresi, 43)

 6. mümini78
  Devamlı Üye
  kompleks SEN DE DOKTORA GİT ŞAKA ŞAKA ancak sana ben gerekli yerlerde cevap verdim ama sen hala tatmin değilsin.

  bak dostum hani rüya görürüz. O rüya belki büyür belki evleniriz herşey gerçekcidir. Ne zaman uyanırız işte o zaman işin rüya olduğunu anlarız. Bu bağlamda insan dünyevi ilimlerle herşyi bilemez. Bilse dahi doğruluğu ispat edemez et se dahi bir gün o doğru yanlış olabilir. Örnek. Şuan ben tam karşımda bir duvar ve o duvara monte dilmiş bir saat görüyorum. Bir yatak bir battaniye. Allaha yemin olsun ki gördüklerim doğrdur. Dünyada ne kadar insan var ise getirsem şuan durduğum yerden onlara sorsam sizde görüyormusunuz desem evet görüyorum der. Bu bilgiye dayanarak karşımda yatak var saat var duvar var desem sence aldanmış olur muyum? Bunca şahidimde var iken sence bu ilim beni yanıltabilir mi?

  Şuan karşımda duvar ve duvarda saat yatak battaniye görüyorum. karşımda cam var cam da ayna görevini yapmış ve arkamı yansıtmış. İşte gördüklerim doğru da olsa buna binlerce şahidde bulsam doğrularım gerçek değildir. yani elimi uzattığımda gördüklerimin hiçbirine erişemeyeceğim. İşte dünyevi ilimler de bir bakıma böyledir.

 7. kompleks
  Emekli
  @fanihayat

  niye yaratılışçı-evrimciler öyle olsun ki bir neden söyle? Bakıyorum, o kadar konu bulamıyorum. Cennete alimlerin dünyevi ilimleride tartışacaklarını duymuştum. Alim sadece din bilginleri midir yoksa bir fizik profesörü de olur mu?

 8. fanihayat
  Emekli
  kompleks@

  Nedeni evrim tesadüflere dayanır, yani hem evrim hem Allah inancı bir arada olmaz. Evrim nedir kimden geldi ?Darwin'den, peki Darwin kimdir ? Bir kâfir, ne yaptı ? Yaradılışı inkâr ederek Allahu teala'nin yoktan var ettiğini tesadüflere evrime çevirdi. O ve onun gibiler Tabiat ana diye Kainatın kendi kendini idare ettiğini ortaya attılar

  Allahu teala şöyle uyarır.

  Haberiniz olsun; şüphesiz göklerde kim var, yerde kim var tümü Allah'ındır. Allah'tan başkasına tapanlar bile, şirk koştukları varlıklara ve güçlere (gerçekte) uymazlar. Onlar yalnızca bir zanna uyarlar ve onlar ancak 'zan ve tahminde bulunarak yalan söylemektedirler.' (Yunus Suresi, 66)

  Her kim kainat kendi kendini idare ediyor diye kabul ederse bilsin ki o Allahu teala'ya şirk koşmaktadır.

  Şüphesiz Allah, gökleri ve yeri zeval bulurlar diye (her an kudreti altında) tutuyor. Andolsun, eğer zeval bulacak olurlarsa, Kendisi'nden sonra artık kimse onları tutamaz. Doğrusu O, Halim’dir, bağışlayandır. (Fatır Suresi, 41)

 9. karadamlalar
  Kesintili Üye
  kardeşim,kompleks in yaratılışçı evrim görüşüne katılmasam da adamın derdini anlayamadınız,adam ben darwini ve görüşlerini savunuyorum demiyor,ona göre yorum yapsak?

 10. fanihayat
  Emekli
  Anlatamadık gitti Darwini ister savunun ister savunmayın Evrim fitnesi ondan geliyor !!!

  Yaradılışçı Evrimcileri'nin sapık fırkalardan yana hiç farkı yok onlar da o fırkalardan biridir.

 11. karadamlalar
  Kesintili Üye
  görüşünü savunmuyorum,islama ters gelen şeyler olduğunu düşünüyorum ve hala paylaştığı şeyleri yeterli bulmadım.fakat onu vurmak için "darwinci" yaftası yeterli ve doğru bir şey değil.

 12. fanihayat
  Emekli

  Reklam


  Kardeşim hala Darwinci diyorsun, bu adam Evrimi icad edendir "Origin of species" diye Evrim hakkında kitab yazdı. Sen ister onu red ne yaparsan yap, bir yandan Evrimi benimse bir yandan da beni Darwin bağlamaz de hiç mantıklı mı ama ?

  Sonra ben kompleks hedef almıyorum bu düşüncede olan herkesi !

+ Yorum Gönder
16. Sayfa BirinciBirinci ... 13151617 ... SonuncuSonuncu