+ Yorum Gönder
11. Sayfa BirinciBirinci ... 810111214 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evrim ve Din Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. fanihayat
  Emekli
  Reklam

  Reklam  Evrimi ancak kâfir olanlar ayakta tutmaya çalışırlar onlar evrimi kendilerine ilah edinenlerdir iman edenler ise herşeyin Allah'tan geldiğinin bilincindedirler.

  İnsanlar içinde, Allah'tan başkasını 'eş ve ortak' tutanlar vardır ki, onlar (bunları), Allah'ı sever gibi severler. İman edenlerin ise Allah'a olan sevgileri daha güçlüdür. O zulmedenler, azaba uğrayacakları zaman, muhakkak bütün kuvvetin tümüyle Allah'ın olduğunu ve Allah'ın vereceği azabın gerçekten şiddetli olduğunu bir bilselerdi. (Bakara Suresi, 165)

 2. kompleks
  Emekli

  Reklam


  @cavraşım sen daha neyi sorguluyorsun, ne yapmak peşinde olduğunun farkındayım. Kendi kimliğimi afişe edecek birşey paylaşmam.

  Öncelikle şunu belirtmekte yarar var: Geçiş türleri veya fosillerini bulamasaydık da, bu evrim kuramını geçersiz kılmazdı dedim çünkü evrim şuanda yaratılışı açıklayan en mantıklı ve en bilimsel yol. Bilimsel düşünme yöntemini bilmeseydim eğer direk mat ederdiniz beni. Fotograf koyarsan inanırım ve özür dilerim.

  @Kırlangıç. lütfen bu mesajların tamamını oku. Ben Müslümanımü, burada birşeyler öğrenmeye ve öğretmeye çalışıyorum.

  @fannihayat ve benzerleri

  neden bana hep kafir demeye çalışıyor sunuz? dikkat edin, ben kafir değilsem siz kafir olursunuz. Sen şu dediğim kitabı git oku, müslüman bilim adamlarını dinle öyle gel ok?

 3. kompleks
  Emekli
  ÖNEMLİ: ben kimseye terbiyesizlik yapmadım ve yalan söylemedim. yanlış anlaşılmak istemiyorum. Benim aradığım şey SAF İSLAM yani Peygamber efendimizin ve sahabelerin yaşadığı ve yaşattığı İSLAM ama malesef dinimize bidatlar girdi, o bidatlar bir süre sonra İSLAM'ın parçası gibi algılandı, bunu da eklemek istedim.

 4. cavraşım
  Devamlı Üye
  '''ne yapmak peşinde olduğunun farkındayım'''

  hiçbirşeyin peşinde değilim,olimpiyatlara katılan ve proje üreten biri gibi konuşmuyorsun.


  Allaha inanıyorum ve imanım var diyorsun,bunu sorgulamak gibi bir düşüncem yok,Allahın ve senin aranda olan bir mesele.

  peki sana birşey soracağım

  doğada maddelerde değişim geçirir.dağlar,tepeler,kayalar.....vs vs

  sence bir canlının evrim geçirerek bugünkü halini almasımı daha kolay,yoksa bir maddenin değişim geçirmesimi daha kolay,aşamaları açısından daha basittir?

 5. kompleks
  Emekli
  @cavraşım

  Sen de 15 yıllık öğretmen gibi konuşmuyorsun bence, neyse konumuz bu değil.

  Allah için kolay-zor yoktur, o ol der hemen olur değil mi? Zorluk ve kolaylık çıkış yolu değil.

  Ben diyorum ki herşeyi Allah yarattı bu yüzden o zaman din ve bilim asla çelişmez ve bu yüzden ise dünyanın bilimsel olarak açıklanabileek bir şekilde yaratıldığına inanıyorum, bu da bir yaratma şekli.

 6. mümini78
  Devamlı Üye
  Ben diyorum ki herşeyi Allah yarattı bu yüzden o zaman din ve bilim asla çelişmez ve bu yüzden ise dünyanın bilimsel olarak açıklanabileek bir şekilde yaratıldığına inanıyorum,
  -Din ile bilim çelişmez ki, belki kişi yanlış yorumlar yaparak bilim ile dinin çelişmesi gibi bir yanılgıya düşebilir.

  -Allahın yaptığı her işin dünyevi ilim ve bilimlerle açıklaması mümkündür ama vuku bulmaz. Ancak Allah bunu sana nasip ederse vuku da bulur.

  -Bakınız tıpta bile yüzyüzlarca fayadalı olarak bilinen bir ilaç sonradan zararlı olduğu anlaşılıyor

  İnsan oğlu her nekadar ilimin içinde olsa bile aldanabilir. İlim din ile çelişmez ama celal şengör aldandı. Hem bizim amacımız ne dini ilme uydurmaktır ne de ilmi dine uydurmaktır.

  Kompleks, kompleksli olmaya gerrk yok , peygamberimizin 5 parmağından su akmış ve ashabı içimiştir. Bunu dünyevi ilimlerle açıklamaya çalışayım derken sapıtmamıza gerk yok. Allahın gücü herşeye yeter demek, yeterlidir.

 7. fanihayat
  Emekli
  kompleks@

  Sana kâfirsin diye söyleyen oldu mu ? Biz sadece yaradılışı inkâr eden Evrime karşıyız yazdıklarımıza muhatab buluyorsan kendini ona birşey diyemem. Sana demek istediğim açık ortada. Sui zanı bırak.

  Sen kimsin söyleyim yine de, hem Allah'a inanıyorum müslümanım diyorsun buna hiç kimse bir şey demedi zaten,
  ama Allah'ın kudretinden onun nelere kadir olduğundan yana pek bir bilgin yok.
  Evrim tesadüflere dayanan bir teoridir, evrime inan kişi onu yani tesadüfleride kendine ilah edinir ki bu şirktir.

  Bundan haberin var mı peki ?

  Sen burada kimseye birşey öğretemezsin ancak insanların batılı kabullenmelerine sebeb olursun öyle olursa bu ortada.

  Geçmiş yeni konu açmışsın dağlar kadar günahım olsada.....

  Kardeşim sen müslümansın o halde uyan Şeytan'ın oyuncağı olma ! Bütün yazdıklarım ve demek istediğim bu sen anlamıyorsan ne yapalım ?

  Din hakkında pek bilgim yok diyorsun o halde Allah'ı tanı o kendini Kitabında tanıtıyor.

  Müminler ancak Kardeştirler birbirlerini hakkı tavsiye eder kötülükten men ederler. Bunu da unutma !

 8. kompleks
  Emekli
  @fannihayat

  "Korkanların çoğu, akıbetinin kötü olmasından korkmuşlardır. Ebu Derda hazretleri buyurdu ki (Hiç kimse, ölüm zamanında imanının geri alınmıyacağından emin olmaz.) Sıddıklar kötü akıbetten çok korkarlar. Süfyan-ı Sevrî'yi ağlarken gördüler. (Allah'ın afvı, senin günahından büyük olduğunu bilmez misin?) dediler. (İmanla öleceğimi bilsem, dağlar kadar günahım olsa yine korkmam.) buyurdu. Mürid, günah işlemekten, arif ise küfre düşmekten korkar. "

  Ben buradakilere Allah'ın izniyle çok şey öğretirim.

  Senin ateş püskürdüğün şeyi bende kabul etmiyorum. O materyalistlerin evrim teorisi. Ben müslümanım, evrim teorisi Tanrı hakkına birşey söylemez.

  Din hakkında çok bilgim var diyemem, sen diyebilir misin?

 9. mümini78
  Devamlı Üye
  Son olarak şu örneği vereyim Çamurdan kuş yapan ve ona üfleyerek can vern peygamberimizin (hz isa) mucizesini dünyevi ilimlerla açıklayabilirmisin. Açıklayabilirsen aynısını yap. Ama zamanında onun ilmi rabbim hz isa öğretmiştir.

 10. kompleks
  Emekli
  Peygamberlerin mucizeleri ilmin kavuşacağı doyguınluk noktalarını gösterir diye biliyorum.

 11. mümini78
  Devamlı Üye
  sana bir soru o halde
  Bu soruyu sorduğum için Allah beni afettsin

  2+2=4 eder gibi kati bir şekilde türler arası geçiş ile bu güne geldiğimiz ispat edilse, dünyanın tüm bilim adamları bunda hemfikir olsa
  Ne yapardınız?

 12. kompleks
  Emekli

  Reklam


  İbadetim değişmezdi ve Allah'a şükrederdim bana doğru ilmi nasip ettiği için ve ayrıca başka konulara yoğunlaşırdım sonra.

+ Yorum Gönder
11. Sayfa BirinciBirinci ... 810111214 ... SonuncuSonuncu