+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sözde dindarlar insanları dinden soğutuyorlar / kötü örnek oluyırlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. simav
  Üye
  Reklam

  Sözde dindarlar insanları dinden soğutuyorlar / kötü örnek oluyırlar

  Reklam

  Sözde dindarlar insanları dinden soğutuyorlar / kötü örnek oluyırlar Mumsema Selamün aleyküm Arkadaşlar çevremde dinimize ısındırmaya çalıştığım peygamberimiz s.a.v düzgün ahlakı ve islamın güzelliğini anlatarak dinimizden uzak yaşayan insanları islamiyeti sevdirmeye çalışıyorum fakat bazı kendini bilmez dindarız diye gezen görünürde çok dindar fakat amelde her haltı yiyen dinimizi kötü gösteren insanlar yüzünden islama hep uzak kalıyorlar buysa dindarlık kalsın vb laflar ediyorlar bu tarz dindarız diye gezenlerin vebali nedir ? Sizden bir müslüman kardeşiniz olarak rica ediyorum lütfen dinimizi güzel yaşayıp örnek müslümanlar olalım çok kişi bu sayede islamiyete yakın olur emin olun.

 2. İnanc
  Devamlı Üye

  Cevap: Yardım edin arkadaşlar


  Reklam


  VeAleynaAleykumSelam

  Güzel kardeşim malesef günümüzde böyle insanlar dolu ALLAH ONLARI ISLAH ETSİN..

  Eğer arkadaşlarınızı İslamiyet'e ısındırmak istiyorsanız Kuran Sünnet Fıkıh gibi kaynaklardan yararlanın ...

  Sizce o tür anlattığınız insanlardan uzak durun ''KURAN VE SÜNNET'' olsun kaynağınız..

 3. kompleks
  Emekli
  Herkes dindardır. Ateist bile kendi dinini yaşar, yani dindandır. Önemli olan iyi dindar olması. Herkesin vebali kendine zaten, ben olsam onları uyarırdım bir kaç kez. Sonra zaten herkes kendine yazık eder.

 4. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  "Güzellikler dinimizin, hatalar bizimdir." deyin dini anlattığınız insanlara.Onlar bu hakikatten uzak oldukları için bir kişinin hatasını İslam'a mal edebiliyorlar maalesef.

 5. İnanc
  Devamlı Üye
  Bu kardeşimizin sorusu anlaşılmadı galiba..

 6. faith63
  Üye
  Kardeşim bu insanlara ne yapacağız bnde bilmiyorum bunlar eline hiç kuran ve hadis kitabı alıp okumamış sorsan müzlümanım der ama müslümanlık adına amelleri yok namaz kılmazlar yavaş yavaş oruçta elden gitmeye başladı hepsine sıra geliyo ee tabi namaz dinin direğidir direk yoksa çökmesine şaşmamak gerekir
  Allah hidayete erdirsin inş.

 7. @mir
  âb ü kil
  kardeş sen iyi örnek ol yeter İnşaallah
  münafıkalr da ashab için
  -haşa- "aramızdan sadece bu sefihler Muhammed'e tabi oluyor" felan diyorlardı

  yani Müslümanlar ne kadar düzgün olursa olsunlar
  onları beğenmeyenler hep olacak

+ Yorum Gönder