Konusunu Oylayın.: Helal gıda hakkında ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Helal gıda hakkında ?
 1. 08.Ağustos.2012, 20:59
  1
  almanyali67
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 26.Şubat.2008
  Üye No: 10819
  Mesaj Sayısı: 348
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 5
  Yaş: 41

  Helal gıda hakkında ?


  Helal gıda hakkında ? Mumsema Helal gıda hakkında ? Esselamun aleykum v.. v.. Ben Almanyada yasiyorum alis-veris yaparken bazi yedigimiz ve ictigimiz seylerde Haram veya süpheli maddeleri elimizden geldigi kadar arastirmaya calisiyoruz.Bu arastirmalar eksik olurda yedigimiz ve ictigimizi bilmeden bu durumlarda Haram olan katki varsa yine Sorumlu olurmuyuz? ve ayni sekilde bazan cokazda olsa azMiktar yedigimiz ve ictigimiz mamüllerde haram madde olunca biz bunu arastirmakla beraber yine böyle olursa,Bu gibi durumda Haram yedigimiz lokma vs.. Yaptigimiz Ibadetlerimize mani olurmu?


 2. 08.Ağustos.2012, 20:59
  1
  Devamlı Üye  Helal gıda hakkında ? Esselamun aleykum v.. v.. Ben Almanyada yasiyorum alis-veris yaparken bazi yedigimiz ve ictigimiz seylerde Haram veya süpheli maddeleri elimizden geldigi kadar arastirmaya calisiyoruz.Bu arastirmalar eksik olurda yedigimiz ve ictigimizi bilmeden bu durumlarda Haram olan katki varsa yine Sorumlu olurmuyuz? ve ayni sekilde bazan cokazda olsa azMiktar yedigimiz ve ictigimiz mamüllerde haram madde olunca biz bunu arastirmakla beraber yine böyle olursa,Bu gibi durumda Haram yedigimiz lokma vs.. Yaptigimiz Ibadetlerimize mani olurmu?

 3. 08.Ağustos.2012, 21:27
  2
  Ercan
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Temmuz.2011
  Üye No: 88468
  Mesaj Sayısı: 3,115
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 33
  Bulunduğu yer: Gaziantep

  Cevap: Helal gıda hakkında ?
  Bir çok ürünün üzerinde içeriği yazmaktadır. Siz bunları araştırıp alıyorsanız ve haramdan elinizden geldiği kadar kaçıyorsanız üzerinize düşeni yapmış oluyorsunuz. Allah bizi bilmediklerimizden sorumlu tutmaz. Selametle.


 4. 08.Ağustos.2012, 21:27
  2
  Devamlı Üye  Bir çok ürünün üzerinde içeriği yazmaktadır. Siz bunları araştırıp alıyorsanız ve haramdan elinizden geldiği kadar kaçıyorsanız üzerinize düşeni yapmış oluyorsunuz. Allah bizi bilmediklerimizden sorumlu tutmaz. Selametle.
+ Yorum Gönder