+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hocalara şeyhlere karşı içinde bi soğukluk olan kardeşlerim işte nedeni!! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. faith63
  Üye
  Reklam

  Hocalara şeyhlere karşı içinde bi soğukluk olan kardeşlerim işte nedeni!!

  Reklam
 2. karadamlalar
  Kesintili Üye

  Cevap: hocalara şeyhlere karşı içinde bi soğukluk olan kardeşlerim işte nedeni!!


  Reklam


  işin kötü bir yanı olsa da,bazen eleştirilerin haklı kısımları oluyor.hurafeci sözde evliyaların peşinden giden halka doğruyu anlatmak lazım.filmlerdeki her şeyi meşru görecek değiliz fakat anadolu topraklarında yüzyıllardır tekkeler sömürü için gayet güzel bir İŞ ALANI na benziyor.

 3. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Bizim toplumumuzun da işine geliyor ama, kabul etmek lazım.Tabi yeni nesil için bu geçerli değil.Mesela ben geçenlerde fark ettim çok dindar bir ailede yetişmeme rağmen materyalist felsefe öyle bir işlemiş ki beynime..Okullardaki ortam, televizyon, internet derken tertemiz bir inanç ne hale gelmiş acıyarak gördüm.Benimki gibi bir ailede yetişen biri böyleyse diğerleri tabi inanır tüm bu izlediklerine.

 4. İnanc
  Devamlı Üye
  Bu tür filmler direk bilinçaltını etkiliyor..

 5. karadamlalar
  Kesintili Üye
  türkiyede laisizm çok iyi nakşedilmiştir.işimiz zor...

 6. Salawat
  Devamlı Üye
  Laisizm :
  Devletin tüm dinlere karşı eşit mesafede ve tarafsız olmasıdır. Laisizm dinlerin hepsini korumayı kapsar. Buradan yola çıkarak laiklik dediğimizde, bir kısım insanın düşündüğü gibi din düşmanlığı ya da din karşıtı anlamlarının çıkması abesle iştigaldir, zira laiklik devletin koyduğu değişmez bir mevhumsa-ki öyle olduğunu kabul etmiş oluyoruz türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak- şunu da bilmeli ve kabul etmeliyiz ki devlet ve din aynı kefeye konulamaz, tam da bu tanımdan yola çıkılarak devletin görevi dini, ama o ülkede ki tüm dinleri korumaktır.

 7. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Bizim dinimiz şeriati emrederken bu insanlar kendi kurallarını Allah'ın kurallarına üstün görüyorlar.Sonuç ortada, ahlaki çöküntünün içindeyiz ve kelimenin tam anlamıyla bir suç toplumu olduk.Bu zihniyetin hiçbir savunacak yanı kalmamasına rağmen nedense bazı insanlar çok rahatsız eleştirilmesinden.Ama doğru ya eğer şeriat gelirse keyifleri kaçacak.Eskisi gibi faiz batağına soktukları insanların sırtından geçinemeyecekler, doya doya sarhoş olamayacaklar, sokakta yarı çıplak dolaşan kadınları diledikleri gibi seyredip istedikleriyle dost hayatı yaşayamayacaklar.Kısacası istedikleri gibi at oynatamayacaklar.Bu inatçı kesiminki bae hsettiğim kuyruk acısından başka bir şey değil.Özgürlük, eşitlik bahane, doya doya işlenen günahlar şahane.

 8. faith63
  Üye
  Salawat kardeşim bu ayetlerin meallerini okur musun?

  Şariat maide 33,45,47,48,49,50
  Din adamları haramlardan alıkoysalar…… maide 63
  Hüküm yalnız Allahındır enam 58, Enam62
  Hüküm vermek nisa 105 nisa 113
  Şeriatın hükümlerini tanımamak maide 5
  Allah’ın hükmü nisa 61,maide 120
  Egemenlik allahındır Al-i İmran 189,nisa 53,maide 40,maide 17

  Egemenlik Kayıtsız Şartsız Allah'ındır.
  Allah hepimizden razı olsun inş.

 9. @mir
  âb ü kil
  sarıklı sakallıları aşağılama işini şimdi dini bir kanal dizileri ile yapıyor

 10. faith63
  Üye
  evet şu samanyolu tv kanal 7 filan ne yapacağız bilemiyorum Allah bize yardım etsin inş.

 11. islamyolu
  Emekli
  evet şu samanyolu tv kanal 7 filan ne yapacağız bilemiyorum Allah bize yardım etsin inş.
  felaket tehlikeli kanallar hele samanyoluna diyecek yok.

+ Yorum Gönder