+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Her deist kanıt olarak Turan Dursun'u gösteriyor. Kimdir bu adam? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. İLİMCİK
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Her deist kanıt olarak Turan Dursun'u gösteriyor. Kimdir bu adam?

  Reklam  Cevap: Her deist kanıt olarak Turan Dursun'u gösteriyor. Kimdir bu adam? isimli konu Mumsema.com Cevap: Her deist kanıt olarak Turan Dursun'u gösteriyor. Kimdir bu adam?
  hangi sorular? tek tek

 2. bülent25
  Üye

  Cevap: Her deist kanıt olarak Turan Dursun'u gösteriyor. Kimdir bu adam?


  Reklam 3. İLİMCİK
  Devamlı Üye
  bülent25 anlamanız için çok kısa ve net olarak "tek tek" soru sormanızı söyledim..fakat anlamamışsınız. Madem tek bir soru yok..Ben de bu sorulara herkesin anlayacağı genel bir dille cevap vereyim:

  Abdulaziz Bayındır ehl-i sünneti tahrib etmek için görevlendirilmiş bir kimse görüntüsünü veriyor. Çünkü, Mevlanadan İmam-ı Rabbani'ye ve Said Nursiye kadar bütün ehl-i sünnet alimlerine iftira atıyor. Mesela, İmam-ı Rabbaninin Mektubatında bir yeri tercüme ederken İmam-ı Rabbaninin şu manadaki cümlesini söylüyor:"O ehl-i irşad zatlar zuhurlarıyla o asrı aydınlatırlar." Şimdi zerre kadar insafı ve vicdanı olan herkes bu cümleden "o ehl-i irşad zatların Kur'an hakikatini tebliğ ederek ve zamanlarında dine karıştırılmak istenen bidat ve batıl şeyleri kaldırarak ve insanlara hak ve hakikati anlatarak o asrı aydınlatırlar" manasını çıkarır. Bayındır ise, bu cümleden "ışık tanrısı" manasını çıkarmaktadır. Yani, güya İmam-ı Rabbani o ehl-i irşad zatları haşa ışık tanrısı olarak görüyor. Madem insaf ve vicdan sahibi olan ve kötü bir niyeti olmayan ve Allah'tan korkan hiç kimse bu cümleden ışık tanrısı gibi bir manayı çıkaramaz. Öyle ise, bayındırın iyi niyetli biri olduğundan şüphe etmeye hakkımız vardır. Çünkü, mesela "Muhammed aleyhisselam zuhuruyla bütün kainatı aydınlattı" veya "güneş dünyamızı aydınlatıyor" gibi cümlelerden nasıl ki haşa ve kella "sen Muhammed aleyhisselama veya güneşe ışık tanrısı mı demek istiyorsun" cümlesi kimsenin aklına gelmez. Öyle de "o ehl-i irşad zatlar bulundukları asrın karanlıklarını aydınlatırlar" cümlesinden de Allahtan korkan ve kötü niyetli olmayan ve insaf ve vicdan sahibi olan hiç kimsenin aklına İmam-ı Rabani'nin ışık tanrısını kastettiği zerre kadar aklına gelmez. Madem Abdulaziz Bayındır söylediği şeyin yanlış olacağı ihtimaline bakmadan ve zerre kadar Allah'tan korkmayarak böyle bir iftirayı yapıyor. Öyle ise, bu zatın iyi niyetinden şüphe etmeye hakkımız vardır.

  Bu adam haşa Bediüzzaman Said Nursiye de iftira atıyor. Haşa Bediüzzaman'ın tenasühe inandığı gibi şeytanın bile inanmayacağı iftirayı atıyor. O kadar izah ve ispata karşı da "acaba" bile demiyor. Yani, dünyadan sonra kabrin haşrin ve ebediyetin olduğuna dair ve insanın bu dünyaya 1 defa gönderilip imtihan olduğuna dair Risale-i Nur'dan belki yüz yer göstermemize rağmen hala "acaba benim bu söylediğimin yanlış olma ihtimali var mı" bile demiyor. Bence, Allah'tan zerre kadar korkan bir kimse bu halde olamaz. Hiç olmazsa "acaba" der. Fakat, yüzlerce delil ile bu söylediği şeyin iftira olduğu ona izah edilmesine rağmen davasından vazgeçmedi. Zaten Risale-i Nuru okuyan milyonlarca kişinin böyle bir şey aklına bile gelmiyor. Bütün bu işaretler bu kimsenin ehl-i sünneti tahrib etmek için görevlendirilmiş biri olduğu şüphesini kuvvetlendiriyor.

 4. bülent25
  Üye
  @ilimcik bayındır hocanın diğer görüşlerinde katılmadığım var ama Said Nursi konusunda haklı. Ben de cemaatte kaldım, Said Nursi okudun ben fark ettim. Allah bana ilim verdi ve yanlışı fark ettirdi diye düşünüyorum.

  O iddalarını çürütebildiğin zaman tamam siz haklıymışsınız diyecem. Sen sürekli tekerleme gibi aynı şeyleri konuşuyorsun. Allah hepimize hidayet versin ve razı olsun.

  Selam ve dua ile.

 5. bülent25
  Üye
  ayrıca şuna dikkat ettim ki biri birşey söylerken Kur'andan ya da hadis örneği veriyor sen ise said nursi örneği veriyorsun. Verilebilir, aynen İncil okumak gibi. İncil değişmiş olsada doğru sözler vardır arada. Bayındır hoca prof. ve eminim senin yaşından daha fazla süredir alimdir.

 6. TarikateSon!
  Üye
  Bayındır hoca prof ve eminim senin yaşından daha fazla süredir alimdir
  Allah Razı olsun kardeş,Bir profösör karşısında Kutsal kitapları Risalei Nurda nasıl davranılacağı edebi öğretilmemiş olsa gerek?
  ayrıca şuna dikkat ettim ki biri birşey söylerken Kur'andan ya da hadis örneği veriyor sen ise said nursi örneği veriyorsun
  Çünkü onların kutsal kitabı risalei nur.
  Arkadaş sanki bugüne kadar,hiç bir alim,risalei nurda yer alan cümlelere paralel cümlelerin yazılı olduğu bir kitap yazmamış,hiç bir alim geömişte bu şekilde buna benzer kitaplar yazmamış,bir etk said nursi yazmış.
  Bu adam haşa Bediüzzaman Said Nursiye de iftira atıyor Haşa Bediüzzaman'ın
  bülent25 kardeşim ''Hâşâ'' ifadesini siz ekseriyette ne tarz cümlelerin başında kullanırsınız,diğer arkadaş nerede sıkça kullanmış,farkettin sanırım.Bu durumlarının izahı açısından ufak bir detay örnek olsun.

  Reenkarnasyon konusunda,said'in ifade etmeye çalıştığı durumun;insan bedenindeki hücrelerin yenilenmesi durumunu anlatmaya çalıştığı tarzında komik bir savunma şekli seçmişler.
  Oysaki baktığımızda ifade ne diyor bakınız.

  Saidi Nursi İşarat’ında şöyle der;
  “Ben bu anda, seksen Said’den telhis ile tezahür etmişim. Onlar müselsel şahsî kıyametler ve müteselsil istinsahlar ile çalkalanıp şu zamana beni fırlatmışlar.
  Şu Said yetmiş dokuz meyyit, bir hayyı nâtıkın fihristesidir. Eğer zamanın suyu donup dursa, mütemessil olan o Said’ler birbirlerini görseler, şiddet-i tehalüften birbirlerini tanımayacaklardır. Ben onların üstünde yuvarlandım; hasenat, lezzat dağıldı kaldı. Seyyiat, âlâm toplandı, yüklendi. Nasıl ki şimdi o merhalelerde daima ben benim. Öyle de, mevtimle gelecek menzillerde de yine ben benim. Lâkin her senede şu menzilhanelerdeki zerrat, iki muhacereti umumî yaptığından, ene dahi libasını değiştirir, yırtılmış Said’i atar, yeni Said’i giyer”. (Yazının aslı bu şekildedir)
  {Kaynak; Said Nursî, İşârât, Cilt II, Sayfa 2340.}

  TAMAM TAMAM ANLAMADIĞINIZ BELLİ,SADELİSİ DE VAR BAKINIZ NEYMİŞ SADELİSİ:
  “Ben bu anda, seksen Said’in özü olarak ortaya çıkmışım. Onlar zincirleme şahsî kıyametler ve zincirleme tenasüh, yani ruh göçü ile çalkalanıp beni şu zamana fırlatmışlardır.
  Şu Said yetmiş dokuz ölü ve bir konuşan canlının özetidir. Eğer zamanın suyu donup dursa ve farklı bedenlerde ortaya çıkan Said’ler birbirlerini görseler, ciddi farklılıklardan dolayı birbirlerini tanımayacaklardır. Ben o bedenlerin üstünde yuvarlandım; iyilikler ve lezzetler dağıldı gitti. Sıkıntı ve üzüntüler birikti kaldı. O konak yerlerinin her birinde ben bendim. Ölümümden sonra gelecek konaklarda da yine ben ben olacağım. Bu konak yerinde yani vücuttaki hücreler nasıl yılda iki kere vücuttan ayrılıyorsa ben de o şekilde elbise değiştiririm; yırtılmış Said’i atar, yeni Said’i giyerim

  İLİMCİK bak şimdi arkadaş.(Aklı başındaki herkes buraya iyi baksın şimdi)
  79 ölü ve bir konuşan Saidin özüdür demiş ya hani;yani 79'un içinde 1 yaşındaki,2 yaşındaki,3 yaşındaki,4 yaşındaki(dörtten sonra çocuklarda çok nadir hatırlama olabilir) hallerini de kast etmiş olmuyor mu?Evet oluyor.Eyvallah.Yani bu yaşlarındaki halini de şu cümlesine muhattab etmiş oluyor.Neymiş o cümle:'' Onlar zincirleme şahsî kıyametler ve zincirleme tenasüh, yani ruh göçü ile çalkalanıp beni şu zamana fırlatmışlardır.''ve de şu cümlesine:''farklı bedenlerde ortaya çıkan Said’ler birbirlerini görseler, ciddi farklılıklardan dolayı birbirlerini tanımayacaklardır.
  Yani said'in 1 ve 2 yaşlarındaki halleri (aklıbaşında halleri yani öylemi )tutup Said' şimdiki zamana fırlatacaklar,ve o 1 yaşındaki Said,diğer yaşlardaki Said'i görse tanımayacak öylemi?Bu da gayet normal bir haldir ama tutup 48 yaşındaki Said' 47 yaşındaki Said'in resmi gösterilse:''aaaa,evet bu benim resmim'' diyerek tanıdığını farkedersiniz değil mi?

  O konak yerlerinin her birinde ben bendim. Bu söze Eyvallah diyebiliriz,garipsenecek bir durum yok,Ama peşine kalkıp Ölümümden sonra gelecek konaklarda da yine ben ben olacağım. bunu öylersen,''ben şimdi öldüm ama,ilerde bu reenkarnasyon olayı tekrardan olacağı için ilerde bir başkasının vücudunda zuhur etsem bile,O kişi yine ben olacağım merak etmeyin beyler'' ifadesi çıkar.Öyle değil mi 8 yaşında ki yeğenim?(sekiz yaşındaki yeğenim cevap veriyor:Evet dayı öyledir
  Şimdi o bile bunu bu şekilde anladıysa,sizden gelecek cevabı pek önemseyeceğimi zannetmiyorum diyebilirim

 7. bülent25
  Üye
  80. yazısının mecazi kabul edip, açıklıyorlar. Ona sesim çıkmaz. Asıl sorun diğer dediğim videolarda var.


  Said Nursi'yi kabul etmek imanın kaçıncı şartı? islamın kaçıncı şartı?

  Tamam, siz Allah'ın veli kulu diyorsunuz ama. Ben elimden geldiği kadar araştırdım, okudum; tam tersi durumum doğruluğuna karar verdim elimdeki verilerle.

 8. TarikateSon!
  Üye
  TarikateSon!'dan İlimciğe,TarilateSon!'dan İlimciğe,cevap ver İlimcik,merkez dinleme de) (Son yazdıklarıma....)

 9. kaos-duzen
  Üye
  Said Nursinin çok kitabını okumadım,birkaç kitabını okudum.En son okuduğum kitabı ise 19.mektup,peygamberimizin mucizeleri.Said Nursi hakkında burda okuduklarım ve kitabını okurken dkkatimi çeken bazı şeyler (eğer yanlış anlamadıysam) banda ters geldi.Fakat işin bir de şu tarafını gördüm son okuduğum kitapta;Kuran-ı Kerime ve Peygamberimize(s.a.v)çok methiyeler söylüyor.O kadar çok ve güzel övgüler ki benim hoşuma gitti.Böyle bir insanın burda söylenen ve ben kitabını okurken gördüğüm bana ters gelen şeyleri bilerek yapmadığını düşünmeye,hataen yaptığını düşünmeye başaldım.

 10. TarikateSon!
  Üye
  Böyle bir insanın burda söylenen ve ben kitabını okurken gördüğüm bana ters gelen şeyleri bilerek yapmadığını düşünmeye,hataen yaptığını düşünmeye başaldım
  İyi diyorsun hoş diyorsun da,hiç mi bu hata olabilecek tarzdaki söylemlerini bugüne kadar düzeltecek kimse çıkmadı.Sen zannediyor musun ki,bir tane Risalei Nurcu çıkıpta ''Said bey burada yanlış beyan etmişler,aceledendir olabilir işin doğrusu Kur'an ve hadisler ışığında böyle olmalıdır,'' şeklinde bir cümle kurabileceğini.Adamı ne yaparlar biliyon mu?''Neeee?said Bey yanlış mı söylemiş,sen kimsin de said bey yanlış yapmış dersin?seni gidi ingiliz ajanı vaaayyy?utanmaz heriiiiff,atın bunu zindan,görsün ne demenkmiş,Said beye dil uzatmak''....

 11. kaos-duzen
  Üye
  benim gördiğim,bence olan hatalrı onlar görmüyorsa ve düzeltmiyorlarsa onalrın bileceği mesele kardeş,yapacak bişey yok

 12. bülent25
  Üye

  Reklam


  Said Nursi ye uyduruk şeyleri sonradan ithaf ettikleri de doğrudur.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
turan dursun kimdir,  din düşmanı turan dursun kimdir,  turan dursun,  turan dursun deist