+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti sonra edilen sesli veya sessiz küfür gusül abdestini bozar mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. gali_orun
  Üye
  Reklam

  Gusül abdesti sonra edilen sesli veya sessiz küfür gusül abdestini bozar mı?

  Reklam
 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: gusül abdesti sonra edilen sesli veya sessiz küfür gusül abdestini bozar mı?


  Reklam


  Küfürden kastınız nedir?

 3. mümini78
  Devamlı Üye
  Bozar kardeşi sesli de etsen sessiz de etsen bu gusülü bozar. Buna inanman sana yarar götürür en azından bir daha küfür etmezsin inşallah. Ha bu arada kişinin cünüp sayılması için kendisinden şehvetle ve tazikli ve bilerek ve isteyerek meni gelmesi gerekir. Rüyasında da olsa ve uyanıp boşaldığını görse yine cünüptür. Ancak istimna haram kişi rüyasın da da boşalamayabilir. Eğer evli de değil se haliye meni üretimi devam ettiği için kendiliğinden boşalma olabilir. Ağır yül kaldırma yüksekten atlama büyük tuvaleti yapma sonrasında bu durum başına gelebilir. Bu durumlarda cünüp sayılmaz. Tabi bu durumlarda cünüp sayılır diyenler de var. Kişi cünüp değil ise farz üzerine gusül etmesine gerk yoktur ama sünnet üzerine gusül edebilir. Cuma günler örnek: Bilgine

 4. gali_orun
  Üye
  küfür derken ağır bir şekilde küfür örneğin aptal gerizekalı vs gibi şeyler değil bu küfürleri kendim isteyerek veya bilerek değilde bir anda aklıma gelmesi sonucu ediyorum.

+ Yorum Gönder
küfür abdesti bozar mı