+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Önemli bir randevum var bir gün oruç tutmayacağım. keffaret gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Dr.Amelee*
  Üye
  Reklam

  Önemli bir randevum var bir gün oruç tutmayacağım. keffaret gerekir mi?

  Reklam

  Önemli bir randevum var bir gün oruç tutmayacağım. keffaret gerekir mi? Mumsema Selamün aleyküm ben ramazan ayının başından beri oruç tutuyorum ve çarşamba günü tutmayacağım %100 benim için önemli birisi ile randevulaştık ve hani oruçlu iken ağız kokusu vardırya o yüzden tutmayacağım çarşamba günü ve hani orucu başından beri tuttuğum için sırf 1 gün nedensiz özürsüz tutmayacağım için 61 gün oruç cezası olurmu yoksa 3 aylardan sonra o tutmadığım gün için 1 gün kaza orucumu tutmam gerek söyleyebilirmisiniz.

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: Oruç ile ilgili


  Reklam


  Oruçlunun ağız kokusu, RAB'bimin indinde MİSK-İ AMBER gibidir.... Siz randevu verdiğinizemi....???? Yoksa RAB'binize mi itibar etmek istersiniz....????

  Otuz ilmekli bir halatla, bir dağa tırmansanız ve bunun yarısını tırmanarak kat etsenizde, önünüze gelen ilmeği çözseniz ve halat ikiye parçalansa, Sizde aşağıya düşseniz ve çok ağır bir hasar alsanız.... bu durumda o iki halatı nasıl birbirine bağlarım da dağın zirvesine çıkarım diyemi düşünürsünüz....??? Yoksa aldığınız hasarımı....????

  İlmek önünüzde ve randevu günüde oldukça yakın anlaşılan..... Buyrun o ilmeği çözün.

  RAB'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 3. İslam
  Kur'an Hadimi
  Oruç ile ilgili

  Selamün aleyküm ben ramazan ayının başından beri oruç tutuyorum ve çarşamba günü tutmayacağım %100 benim için önemli birisi ile randevulaştık ve hani oruçlu iken ağız kokusu vardırya o yüzden tutmayacağım çarşamba günü ve hani orucu başından beri tuttuğum için sırf 1 gün nedensiz özürsüz tutmayacağım için 61 gün oruç cezası olurmu yoksa 3 aylardan sonra o tutmadığım gün için 1 gün kaza orucumu tutmam gerek söyleyebilirmisiniz.
  Bir gün oruç tutmamak büyük günahlardandır.
  Büyük günah maalesef kimsenin umurunda değil.
  Nasıl olsa kaza ederim anlayışı var.

  bir insan ile randevudan dolayı oruç tutmamayı aklım almıyor!

 4. musab
  Hadis Öğrencisi
  insanlar kaza edince aynı vaktinde eda edilmiş gibi sanıyorlar galiba.orucu bozsan kefareti var.o günahtan kurtuluyorsun.mazeretsiz oruca niyetlenmemenin kefareti bile yok.zaten randevu için oruç tutmamayı düşünen biri nasıl gerçek müminim diyebilir ki.gerçekten üzülüyorum bu tarz soruları görünce.

 5. tugcee
  Devamlı Üye
  Rabbimle randevunuzu düşünürseniz kendiniz karar verirsiniz herhalde?

+ Yorum Gönder