+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Çevremde haset eden biri var ve bu insan bizim huzurumuzu kaçırıyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Çevremde haset eden biri var ve bu insan bizim huzurumuzu kaçırıyor

  Reklam

  Çevremde haset eden biri var ve bu insan bizim huzurumuzu kaçırıyor Mumsema Bu kişi çok kıskanç ve bir o kadar riyakar sahtekar biri. B u durumda huzurumuzu çok kaçıracak olaylar yaşamaktayız. ALLAHUETALA nın ayetlerinde affedici olunuz diyor Siz affedin ki ben de sizi affedip seveyim. Böyle birini nasıl affedebilirim?Ya da affetmelimiyim?Nasıl bir davranış içinde bulunmalıyım. Bayramlarda karşılaşacağım.Lütfen acele cevap yazınız

 2. imam
  Üye

  Cevap: çevremde haset eden biri var ve bu insan bizim huzurumuzu kaçırıyor


  Reklam


  Riyakar, sahtekar ve hasetçi birinden uzak durunuz.
  Bir araya geldiğinizde nasihatleriniz fayda etmeyecekse, Selam olsun ama kelam olmasın.

 3. HAMMADUN
  Emekli
  Hasta birini görseniz ve hastalığının farkında olmadığını veya farkında olduğunu ancak ilaca muhalif olduğunu hissetseniz ve yardıma ihtiyacı varken dahi yardımdan imtina ettiğini hissetseniz ne yapardınız....???

  Öyle birine ne yapardınız onu düşündükten sonra, İnşaAllah MUHAMMED(S.A.V.) ümmetidir diye nasihatta bulunup,Sabrediniz. Öncelikle kendinize sabrı tavsiye ediniz ve sonra sabredenlerle birlikte olunuz İnşaAllah..... Umulur ki; Rab'biniz uçurumdan kurtarılan bir insan sevabı takdir eder size ve belki sizin için hiç bilmediğiniz bir yerden aralanan cennetin kapısı hükmünde bir kurtuluş olur.

  Kesip atmak kolaydır. Lakin SABIR'la koruk, ZAMAN'la helva olur.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 4. burcealtug
  Kıdemli Üye
  hammmadun kardeş doğru söylüyorsun ama bu kişi iyilikten güzellikten anlayacak biri değil. Üstelik benim yuvam dağılsın diye 4 gözle beklemekte. Ona nasıl iyi davranırım?Sadece slm versem bu kezde bana karşı daha düşmanca davramakta. KOMPLEKS var. Aşağı görüyor kendini. Bu o kadar bellik ki.Ben kendimle ilgili olumsuz kötü bişey anlatsam yüzünde gülücükler beliriyor. Kendini çok şansız bizi çok şanslı görüyor özellikle mal konusunda. Oğlum olmasını bile hazmedemiyor hastalıklı ve itikadı az biri. Napacağım ben?

+ Yorum Gönder