+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cennette saç sakal bıyık olacak mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. İslam
  Kur'an Hadimi
  Reklam

  Cennette saç sakal bıyık olacak mı?

  Reklam
 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Cennette saç sakal bıyık olacak mı?


  Reklam


  bedende kıl olmayacak ama bıyık olacak.öyle hadis hatırlıyorum

 3. TarikateSon!
  Üye
  Cennette saç sakal bıyık olacak mı?

  Niye soruyosun?Berber misin? :P

 4. İslam
  Kur'an Hadimi
  TarikateSon!
  Tarikate değilde cevaplarındaki ALAYlara son versen iyi olacak

  her cevabın istihza


 5. HAMMADUN
  Emekli
  RUH, CAN VE NEFS'den oluşan, Yani İNSAN'ın ilk yaradılış şekliyle girdiği cennette, Zahiren bir sakal, bıyık ve saç olacağını zannetmiyorum. Ancak cennette eğer meşru bir istek olmak üzere bunlara ihtiyaç arz edecek olursanız, dünyadaki gibi bir sakal, bıyık ve saç'a değil ama daha mükemmel ve nurani bir saç, bıyık ve sakala ulaşmanızdada önünüzde hiç bir engel olmayacaktır. Zira orada meşru olan her şeye sahip olmak istediğinizde muhakkak sahip olacaksınızdır. Zira orası cennet....

  RAB'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 6. mümini78
  Devamlı Üye
  TarikateSon! adlı üye profil resmin mustafa islamoğluna aittir. Her halde bilmediğin bir kişinin resmini ras gele profil resmi olarak seçmedin. Diyeceğim şu Mustafa islamoğlunun bir vidiosu var youtube de konu da şu sorup da cevabını öğrenmezisem ölürüm dediğin soruları sorun "http://www.youtube.com/watch?v=bzlvc5XUWy4&feature=related" bunu bir izle istersen . Bence senin için mühim olan soruları sor. MESALA ben en çok şu soruları sorarım ne yaparsam Allah benden razı olur nasıl amel edersem Allah amelimi kabul eder. VB.

 7. TarikateSon!
  Üye
  mümini78 kardeş sanırım sende benim gibi karabüklüsün.Benim profil resmim falan yok,sen beni soruyu soran İslam ile karıştırdınolsun olur öyle aç karnına

 8. r1dv4n06
  (Cezalı)
  “Cennet halkı kıyamet günü Adem’in suretinde, 33 yaşında, bıyıklı, bedenleri kılsız ve karagözlü bir sima halinde haşr edilirler. Sonra cennette bulunan bir ağacın yanına götürülürler ve ondan elbise giyinirler, artık ne elbiseleri eskir ve ne de gençlikleri kaybolur.”(Kenzu’l-Ummal, h. No: 39383)

 9. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  sadece o hadisten yola cıkarak hüküm verilmez. en dogrusunu ALLAH bilir onu bizim idrak etmemiz suan mümkün degil.Olması yada olmaması fark etmiyor bizler bunu düşünmek yerine ibadete yönelmeli ve ALLAH ın rızasını kazanmalıyız.
  AYrıca cennete sakal olması ve yahut sac olması isterseniz ALLAH sizin istediginizi size nasip eder yeterki cennet e girenlerden olun .

 10. ebuammara
  (Cezalı)
  “Cennette hiç kimse sakallı olmayacaktır. Sadece Adem (a.s.)’in siyah bir sakalı olacak, çünkü o dünyada sakalsız idi.” (İbn Kesir, el-Bidaye ve’n-Nihaye, C. 1, sf: 227)

  “(Ruh üflenmiş) bir düşükten bir pirifâniye kadar (cennetlik olan) her kes otuz üç yaşında, Âdem’in suretinde, Yusuf’un güzelliğinde, Eyyub’un ahlakında bıyıklı, bedenleri kılsız ve karagözlü bir simayla haşr edilirler.”(el-Muttakî el-Hindî , age, H. No: 39384).

 11. Wakabayashi
  Devamlı Üye
  Kardeşim burda kimse gaybden haber almıyor ancak Allah bildirmiş olucak ya da elçisine(peygamberlerine) bildirmiş oda(veya onlarda) bize açıklamış olacak ki biz de bilelim.Başka nasıl bilip cevap verebiliriz ki Allah'ın bileceği iş.Allah her dürlü yaradmayı bilir,şaşılacak,hayretler uyandıracak alemler yaratır...bizim aklımız kesmez emmoğlu.O güç karşısında her akıl acizzz...akılları topla gene O güç karşısında akılları kayar,şaşar,hayret ederler...

 12. Misafir

  Reklam


  Kardeşim takıldığınız şeye bak siz cennete girmeye çalışın böyle şeylere takılmayın oraya girince zaten burada hoşlanmadınız şeyler orada size çok güzel gelecek.

+ Yorum Gönder
cennette saç sakal,  cennette saç,  cennette. saclari