+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti alırken burun tıkalıysa ne yapacağız ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Gusül abdesti alırken burun tıkalıysa ne yapacağız ?

  Reklam

  Gusül abdesti alırken burun tıkalıysa ne yapacağız ? Mumsema Hayırlı günler. Gusül abdesti alırken genelde burnumun deliklerinden biri tıkalı oluyor. O tarafa su ya çok az ya da hiç çekemiyorum. Böyle durumlarda ne yapmak lazım ? Çok huzursuz oluyorum. Banyodan çıktıktan sonra ya da 2-3 saat sonra burnumun deliği açılabiliyor. Bu durumda yükümlülüğüm var mı ? Delik açılınca tekrar mı yıkanmam lazım ya da yeniden su mu vermem lazım saatler sonra olsa bile ? Bana siz burnunuz tıkalıyken nasıl gusül alıyorsunuz bu durumu bir açıklayabilir misiniz.

 2. ziya3400
  Devamlı Üye

  Cevap: Gusül abdesti alırken burun tıkalıysa ne yapacağız ?


  Reklam


  Bir kişi cevap vermemiş ya

 3. mümini78
  Devamlı Üye
  Allahım seni beni tüm müslümanları şeytanın şerrinden ve vesvesesinden muhafaza eylesin. Kalbini ferah tut. Gerekli önemi gösterip yıkandıktan sonra sadece Allaha ibadedinin kabulu için dua et.
  sana bir soru: a-Amelleirni harfi harfine yapıp ve bundan emin olup olmayı mı dilersin
  b-Amellerin kusurluda olsa ( amellerden kasıt ibadetler örnek: namaz abdest vb) Allahın senin bu amellerini kusurlarınla beraber kabul etmesini mi dilersin.

  İnşallah Allah amellerimizi yapacağımız dualarla eksiklerimizi tamamlayarak kabul buyuracak. Bunun için sadece gerekli eğemniyeti vermen yeterli. Burnun tıkalı ise parmağınla burnunu temizle (parmağının erişebildiği yere kadar.) Allahım bizi bağışlar inşallah. ( Bu görüşlerin tamamı bana aittir. Ayetten ya da sünnetten delil göstermek istemiyorum çünkü bu polimiğe yol açabiliyor.Tartışma konusu olabiliyor eğer bir de vesveseya kapılırsanız iyice üzülüp harap olabilirsiniz. Yine de bu konuda ayet ya da sünnet üzerine delil isterseniz size bunları da yazabilirim. )

+ Yorum Gönder
burun tıkalıyken gusül abdesti alınır mı,  burun tıkalıyken gusül abdesti,  abdest alırken burun tıkalıysa