Konusunu Oylayın.: İnsan her istedigini almasi israfmidir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
İnsan her istedigini almasi israfmidir?
 1. 03.Ağustos.2012, 17:03
  1
  almanyali67
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 26.Şubat.2008
  Üye No: 10819
  Mesaj Sayısı: 348
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 5
  Yaş: 41

  İnsan her istedigini almasi israfmidir?


  İnsan her istedigini almasi israfmidir? Mumsema Insan her istedigini almasi israfmidir? diyelimki alis verise gittigimizde canimin her istedigini almam israf sayilirmi?Bu ister yemek veya icecek..vs.. olsun, israf ise haram diye biliyoruz.. Müslüman birisi keyfine göre her istediklerini almazmi? 2. 03.Ağustos.2012, 17:03
  1
  Devamlı Üye  Insan her istedigini almasi israfmidir? diyelimki alis verise gittigimizde canimin her istedigini almam israf sayilirmi?Bu ister yemek veya icecek..vs.. olsun, israf ise haram diye biliyoruz.. Müslüman birisi keyfine göre her istediklerini almazmi?


 3. 03.Ağustos.2012, 17:47
  2
  Kırlangıç.
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 12.Temmuz.2012
  Üye No: 96892
  Mesaj Sayısı: 584
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 6
  Yaş: 21
  Bulunduğu yer: Mümine zindan, kafire cennet.

  Cevap: Insan her istedigini almasi israfmidir?
  Haram değil tabi ki ama Peygamberimizin her canının istediğini almamakla ilgili hadisleri var.O söylüyorsa bunda elbette bir hayır vardır, o sebeple mümkün mertebe ihtiyaçlar doğrultusunda hareket etmek lazım.Kırk yılın başı canımız bir şey çektiğinde tabi ki alacağız, nefse de fazla zulmetmemek lazım ama her alışverişe gittiğinizde israfkar bir şekilde önünüze geleni almak pek uygun değil.Sevdiğiniz şeyleri alın ama karnınızı doyurmaya yetecek kadar alın.Ne de olsa yemek içmek helal, israf haram.


 4. 03.Ağustos.2012, 17:47
  2
  Devamlı Üye  Haram değil tabi ki ama Peygamberimizin her canının istediğini almamakla ilgili hadisleri var.O söylüyorsa bunda elbette bir hayır vardır, o sebeple mümkün mertebe ihtiyaçlar doğrultusunda hareket etmek lazım.Kırk yılın başı canımız bir şey çektiğinde tabi ki alacağız, nefse de fazla zulmetmemek lazım ama her alışverişe gittiğinizde israfkar bir şekilde önünüze geleni almak pek uygun değil.Sevdiğiniz şeyleri alın ama karnınızı doyurmaya yetecek kadar alın.Ne de olsa yemek içmek helal, israf haram.
+ Yorum Gönder