+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allaha verilen sözü tutmamanın günahı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  HATİCE ILGIN
  Üye
  Reklam

  Allaha verilen sözü tutmamanın günahı nedir?

  Reklam
 2. 2
  almanyali67
  Devamlı Üye

  Cevap: Allaha söz vermek


  Reklam


  Allah´a cc, verilen sözü tutmamanın günahı nedir?

  Günahlarina Tevbe ederken, daha sora tevbesinde durmayanlar, yani Tevbesini bozan kimseler´de Yalanci sayilirlarmi? yani bu konuda´da
  Allah´a cc, verilen sözünde durmamis sayilirmi? Tevbesini bozdugu icin ayri bir günaha girmismidir? ve yukaridaki ilk sorunun cevabini yazan kardesim Tevbesini bozan kimseler İçin´de yazmis olunan cevap gecerlimidir?
  (yani yukaridaki cevapta yalancilik ve münafik.. alametlerinden de bahsedilmis) kisacasi benim sordugum soru´da bu cevaba dahilmidir? Allah cc razi olsun.

 3. 3
  İslam
  Kur'an Hadimi
  Tevbesini bozan kişi ile sözünü tutmayan kişinin durumu birbirine benzesede farklıdır.

 4. 4
  Misafir
  Ben çok sabırlıyım çok iyiyim ancak kaynanam tam tersi beni kıskanıyor çocuklarımı sevmiyor seviyorum diyor çok art niyetli dua ediyor hata yapsınlar bende kızıyim dövim istiyor özgürlüğümü çok kısıtlıyor biyere gidemiyorum gitsem onun yüzünde çok yalan söylüyorum eşimle gülmemi konuşmamı bile kıskanıyor sürekli asık suratlı sinirli yapısı mı derseniz çok değil istese çok iyide olabiliyor bende bunalıyorum artık kavgacı lafdan anlamıyor huzursuzluk çıkarıyor hep altdan alıyorum ama nereye kadar sitresten belimde morluk çıktı kaşıntı yapıyor başım dönüyor bende ölsün diye beddua ediyorum.

 5. 5
  Misafir
  Ben sevdigim kizi beklicem diye Allaha soz verdm vazgecmenin kefareti nedir hocam

 6. 6
  arifselim
  Yönetici
  Eğer Allah'a söz verdiysen sözünü tutmaya çalış. Yok eğer bozarsan sana yemin kefareti gerekir. Bugün ortalama 150 tl sadaka vermekle olur. Eğer buna gücün yetmezse 3 gün arka arkaya oruç tutman gerekir.

 7. 7
  Misafir
  Merhaba arkadaslar.Ben 13-14 yasindayken dua ederken Allah'a Allah ım bir daha günah islemeyecegim tarzindan bir soz vermistim ama su aralar bu aklima takildi ve cok canım sıkılıyor .Bu konu hakkinda bilgi verir misiniz ? Ne yapmam gerekiyor lutfen cok acil.

  S.a arkadaşlar. Allah'a bir daha günah işlemeyeceğim diye söz vermek kefareti nedir?Günahı büyük müdür?Lütfen yardımcı olur musunuz?

 8. 8
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu dediğin bir tövbe gibidir anlaşılan. Hiç günah işlememek mümkün değildir zaten. Ancak peygamber günah işlemezler.

 9. 9
  Misafir
  Bende bir daha azginlik yapmiycam dedim fakat kendimi tutamayıp bu sözümü bozdum bunun günahı nedir

 10. 10
  Misafir
  Selamlar,
  Çok inançlı biri olduğumu düşünmüyorum. Kibirden değil bu. Çok arayıp sormama rağmen hiçbir günümüz müslümanı vakit ayırıp da sabırla dinlemedi. Bazıları da üzerimden sevap kazanmayı, hatta kendi cemaatine kazandırmayı amaçladı. Bazıları da iki konuşmadan sonra bu ateist, kafir diye hükmü verdi. Neyse, dediğim gibi. Çok inançlı gözükmüyorum ama Allah bilir ya kendi içimde bir inancım var. Daha çocukken kendi kendime sevdiğim kızla alakalı "Allahım, eğer evlenirsek, o beni severse tüm ömrümce başka kimse ile beraber olmayacağım, yeter ki bu isteğimi yap" demiştim. Şimdi dönüp bakıyorum da ben "Allah istediğimi yaptı, ben de söz verdim" diyerek hiçbir zaman eşimi aldatmadım, sözümden dönmedim. Ama bana ahkam kesen bazı arkadaşların evliyken dahi eşlerini aldattıklarını görüyorum. Komik olan, halen daha onların gözünde ben inançsızım. Ne diyeyim.

 11. 11
  Misafir
  Merhaba, sen dogru yoldasin, bos ver arkadaslarin ne düsündügünü. Onlar görünüste güya dindar, ama en büyük günahlardan birini isliyorlar eslerini aldatmakla. Görünüs bos bir sey, önemli olan senin kalbin ve Allaha olan bagliligin. Allaha sözünü hic unutma ve böyle devam et, yuvan o zaman hep mutlu ve bereketli olur. Allah c.c. yuvanizi korur, insallah. Böylece sen kazanirsin, arkadaslarin kaybeder.

  Selamlar

  O.A.E

 12. 12
  #UguR
  Moderatör

  Reklam


  Bende bir daha azginlik yapmiycam dedim fakat kendimi tutamayıp bu sözümü bozdum bunun günahı nedir
  Eğer yemin ettiyseniz ve yemini bozduysanız Keffaret vermeniz gerekir.

  Yemin keffareti için sırası ile şunlardan biri yapılır.

  1- Köle azat eder.
  2- On fakiri sabah ve akşam doyurur.
  3- On fakiri bedenlerini örtecek kadar giydirir.
  4- İkinci ve üçüncü şıklardan birinin bedellerini birer fakire veya bir fakire on günde verir.
  5- Arka arkaya olmak üzere üç gün oruç tutar. Ancak oruç için öncelikleri yapamıyor olmak şarttır.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu

allaha verilen sözü tutmamak

allaha söz verip tutmamak

allaha verilen sözü tutmamanın kefareti

allaha verilen söz

allaha verilen sözü bozmak

allaha verdiği sözü tutmamak

allaha söz vermek