+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Meni çıkmak üzere olursa Gusül abdesti gerektirir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mrtkyi
  Üye
  Reklam

  Meni çıkmak üzere olursa Gusül abdesti gerektirir mi?

  Reklam

  Meni çıkmak üzere olursa Gusül abdesti gerektirir mi? Mumsema Arkadaşlar merhaba, bilgisayar başındayken elimle penisimle oynuyordum(gülünç bir durum) Daha sonra sperm geleceğini düşündüm ve elimi penisimden çektim. Ucundaydı, biraz da dışarıya gelmişti. İsteyerek olmadı. Gusül gerektirir mi acaba? Lütfen gerekli bir cevap istiyorum. Yaşım: 13.

 2. mehmet naim ağım
  Devamlı Üye

  Cevap: Gusül abdesti gerektirir mi?


  Reklam


  evet gerekir.çünkü oynamışsın ve ucuna kadar gelmiş

 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Gelen sıvının meni olduğundan eminseniz gusül abdesti almanız gerekir. Gelen sıvı şehvet sıvısı yani mezi ise gusül gerekmez. Gelen sıvının meni olup olmadığına tam olarak kanaat getiremiyorsanız tedbiren gusletmeniz sizin için daha hayırlıdır.

 4. kalpsizisi
  Üye
  ALLAH(c.c.) selamı üzerinize olsun.
  MUTLAKA GUSL ETMEN GEREKİR. ve seni aydınlatacak bir kaç birşey yazayım yanlışım varsa düzeltin inşallah.

  İslam alimlerinin bazıları evlilik dışı her türlü cinsel doyumu haram saymışlardır. Delil olarak da şu ayetleri göstermişlerdir:
  "Ve onlar ki, iffetlerini korurlar; Ancak eşleri ve ellerinin sahip olduğu (câriyeleri) hariç. (Bunlarla ilişkilerden dolayı) kınanmış değillerdir. Şu halde, kim bunun ötesine gitmek isterse, işte bunlar, haddi aşan kimselerdir." (Müminun Suresi : 5-7)

  "Ancak eşlerine ve cariyelerine karşı müstesna; çünkü onlar kınanmaz; Bundan öteye (geçmek) isteyenler ise, onlar taşkınların ta kendileridir." (Mearic Suresi 30-31)

  İslam alimlerinin çoğunluğu, buradaki aşırı gitmeden, evlilik dışında başka bir kadınla birleşmeyi anlamışlar ve elle doyumu bu birinci derece haramlar arasında saymamışlardır.

  Allah Resulu şöyle buyurur:

  "Cinsel organıyla oynayan bir millete Allah azab etmiştir."

  "Elini nikahlayan mel'undur"

  "Elle boşalan lanetlidir"

  Bu hadis-i şerif kesin bir hükümle, masturbasyon olayını yasaklamaktadır.
  VÜCUDUMUZ ÖYLE MÜKEMMEL YARATILMIŞTIR Kİ YARADANA KURBAN OLAYIM HİÇBİR YAPI İNSAN YAPISI GİBİ DEĞİLDİR DÜŞÜNCELERİMİZ OLSUN VİCDANIMIZ OLSUN YAPIMIZ OLSUN ZATEN VÜCUDUMUZ DA BİR ŞEY BİRİKMİŞSE O DIŞARIYA OTOMATİK OLARAK ATILIYOR YÜCE ALLAH BİZE HERŞEYİ TAM VERMİŞTİR BİZDEN İSTEDİĞİ SADECE 5 ŞEYDİR BİZE VERDİĞİ SONSUZ NİMETLER KARŞISINDA GAFLETE DÜŞMEYELİM KÖTÜBİŞE YAPTIĞINDA ÖVÜNME NEFSİNE UYMA BİLİNİRKİ ÇOK İNANÇLI KİMSE NEFSİNE YENİK DÜŞEREK İMANSIZ ÖLMÜŞLERDİR NEFİS DEDİĞİMİZ ŞEY YÜCE YARADANIN DÜŞMANIDIR.

  ÇOK ÖNEMLİ BİR NOT KÜÇÜK KARDEŞİM HERKES BİR KAÇ İLİM ÖĞRENENE KADAR GÜNAH İŞLEMİŞİZDİR ÖĞRENMEN GÜZEL SORMAN DAHA BİR GÜZEL SOR İSTEDİĞİNİ SOR. FAKAT BİR GÜNAHINI 2NCİ BİR KİŞİYE ŞAHİTLİK VERME YANİ TAM ANLAMIYLA AÇMA BEN YAPTIM DEME BİR KONUYU SORARKEN YALIN BİR ŞEKİLDE SOR BİZİMDE ÖRENECEĞİMİZ ÇOK ŞEY VAR FAKAT ÖRETTİKLERİMİZDE ÇOK. BU YÜZDEN KONUYU BİRAZ DEĞİŞTİRİP SORARSAN USLÜPTAN DOLAYI SEVİLMEYEN İNSAN ÇOK OLDUĞUNDAN BU SINIFA GİRMENİ İSTEMEM KİMSEDE KENDİNİ BU SINIFA KOYMAK İSTEMEZ. BİZİM DİNİMİZDE NİYET ÇOK ÖNEMLİDİR ÇÜNKÜ AMELLERİMİZ NİYETLERİMİZE GÖREDİR. İŞTE BU YÜZDEN BUNU BİR DAHA YAPMAMANI TAVSİYE EDERİM BENİ YANLIŞ ANLAMA ÖĞRENMEK ÖRETMEK GÜZELDİR. GÖRDÜĞÜM KADARIYLA BURDA HERKES HUŞU VE SABIR İÇERİSİNDE SORULARI CEVAPLIYORLAR ALLAH RAZI OLSUN SELAMETLE.

 5. mrtkyi
  Üye
  Meni olduğunu bilmiyorum. Dediğim gibi, hemen elimi çektim. Daha sonra baktığımda ise hafif bir ıslaklık vardı, çok değildi. Ne fışkırarak geldi, ne de damlayarak geldi. Yardımcı olur musunuz?

 6. Buralhan
  Üye
  Aleyküm selam güzel kardesim kusuruma bakma ama gusul abdesti almak bu kadar zormu merak ettim burda soruna cevap arayana kadar alabilirdin alinca kaybin yok fakat almayinca....?

 7. mrtkyi
  Üye
  Abdestimi çoktan almıştım. Sadece sorumun cevabını merak ediyordum.

 8. DieHard
  ..Hayat Werenin Kulu..
  Aleyküm selam güzel kardesim kusuruma bakma ama gusul abdesti almak bu kadar zormu merak ettim burda soruna cevap arayana kadar alabilirdin alinca kaybin yok fakat almayinca....?
  Kardeş öyle söyleme bence., daha sonra saplantı haline geliyor we weswese ortaya çıkıyor..

  Meni olduğunu bilmiyorum. Dediğim gibi, hemen elimi çektim. Daha sonra baktığımda ise hafif bir ıslaklık vardı, çok değildi. Ne fışkırarak geldi, ne de damlayarak geldi. Yardımcı olur musunuz?

  Ben meni olduğunu düşünmüyorum., eğer meni olsaydı bunu illaki bilirdin.. Benim anladığım kadarıyla mezi olması gerekiyor we mezi için gusül gerekmez.. Yalnız mezi necistir we necaset temizlenmedkçe namaz kılınmaz..


 9. Misafir
  penisimin ucunu bazen baktımda beyaz aktı birşey var zevke filan gelmiyorumm idrarımı yaptıktan sonra zevk suyu bile yok bu durum cünüp edermi lütfen acil cevap

 10. arifselim
  Yönetici
  Meninin rengi bellidir beyazdır ve yoğundur. Eğer bu sıvı şehvetle gelmiyorsa bu meni değildir meni olsa bile gusül gerekmez.

 11. Misafir
  31 çektim boşaldım sonra gusül aldım.Aldıktan sonra banyodan çıkınca kilotta ıslaklık hissettim yeniden gusül almam gerekirmi acil cevap

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Eğer hemen gusül abdesti aldıysanız ve gusülden sonra meni hala gelemeye devam etmişse o zaman gusül abdesti gerekir. Ama bir süre bekledikten sonra örneğin 20 - 30 dakika gibi ve sonra gelen meni şehvetle de gelmemişse gusül gerekmez. ayırca gelen sıvı meni değilse zaten guslü tekrar etmek gerekmez.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
31 cekmek gusul gerektirie mi,  31 çektim ama sadace zevk verdı dol gelmedı,  52 cektim ama bosalmadim abdest almak