+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Boy abdesti sırasında buruna su çekmede vesveseye kapılıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. knoll
  Üye
  Reklam

  Boy abdesti sırasında buruna su çekmede vesveseye kapılıyorum

  Reklam

  Boy abdesti sırasında buruna su çekmede vesveseye kapılıyorum Mumsema Selamun aleyküm arkadaşlar, buruna su çekmede vesveseye kapılıyorum, yani burunumun iki tarafına su çekemedim diye. Bir sorum olacak; buruna su çekerken 2 avucumu birleştirerek yani avuç dolusu su ile burunuma su çekebilirmiyim Rabbim (C.C) Razı olsun, selam ve dua ile arkadaşlar

  Not: Böyle kalben rahat edeceğim sanki Korkum Camii'ye ve Yüce ALLAH'ın (C.C) huzuna pis (Cünüp) bir vaziyette çıkmak. ALLAH muhafaza lütfen yardımcı olurmusunuz kardeşlerim.

 2. @mir
  âb ü kil

  Cevap: Boy abdesti sırasında buruna su çekmede vesveseye kapılıyorum


  Reklam


  Aleykum Selam

  106- ABDEST ALMADA AŞIRI GİTMEK


  140- Amr b. Şuayb (r.a) babasından ve dedesinden naklediyor, şöyle anlatıyor: Bir bedevî Peygamber (s.a.v)’e gelerek, “abdest nasıl alınır?” diye sordu. Rasûlullah (s.a.v)’de ona: Abdest organlarını üçer sefer yıkayarak abdestin nasıl alındığını gösterdi ve şöyle buyurdu: “Abdest böylece alınır, kim bu yaptığımdan fazlasını yapmaya kalkarsa günah işlemiş, aşırı gitmiş, zulmetmiş ve haksızlık yapmış olur.” (İbn Mâce, Tahara: 48; Ebû Davud, Tahara: 45)

  (Bir zaman gelecek, insanlar temizlikte fazla titiz hareket edecek,[vesvese ederek] dinde haddi aşacaklardır.) [Ebu Davud]

  bunlar sana yetmelidir

 3. mümini78
  Devamlı Üye
  Bu konudaki yazılarımı okumanı tavsiye ederim. Allahım yardımcınız olsun

+ Yorum Gönder