+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ramazan Ayı Geldiğinde Ezan Neden Erken Okunuyor? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Ramazan Ayı Geldiğinde Ezan Neden Erken Okunuyor?

  Reklam  Cevap: Ramazan Ayı Geldiğinde Ezan Neden Erken Okunuyor? isimli konu Mumsema.com Cevap: Ramazan Ayı Geldiğinde Ezan Neden Erken Okunuyor?
  Tartisanlarin beyin yapisini oturup incelemek gerekir. MÜSLÜMANİM DIYORSUN sonra ayeti inkara gidiyorsun. 187. Ayet gayet acik . Bir tane Allahin kulu cikipta cevap verememis, diyanet neden erken imsak saati belirliyor, sorusuna. Hangi kitapta yaziyor suanki diyanetin imsak hesabi?

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Ramazan Ayı Geldiğinde Ezan Neden Erken Okunuyor?


  Reklam


  Amenna, ayet gayet açık ve diyanetin namaz vakitleri de zaten bu ayet esas alınarak hazırlanıyor. Ayrıca bu bilimsel imkanlardan da istifade edilmektedir. En güvenilir ve en kolay uyulabilecek vakitler bunlardır ama diyanetinde açıkladığı gibi esas olan ayet ve sünnettir ve öncelik her zaman budur.

 3. Misafir
  Selamünaleyküm kardeşler.. Önceden ezan 4:20de okunurken şimdi nie 3:20 de okunuyor
  normal zamanda ezan geç okunur. sebebi hanefi mezhebinde güneşe yakın sabah namazının kılınmasindan. sebebi millet oruca başlasın diye. yoksa vakit yine aynı vakit.takvimlere bakın imsak vakitleri hep 1-2 dakka oynar ramazanın 1. Gününe ve 1 gün öncenin imsak vaktine bakın aynı. karı kız muhabbetinden bu işlere yoracak beyniniz kalmamış.kulakdan duyma bilgilerle din yaşanmaz...

 4. Misafir
  Bencede diyanet yanlış...
  Ayet de ve hadis de nasil anlatılmışsa sahur vakti onu uyguluyorum 4 de kadar sahur yapıyorum diyanet neye dayanarak böyle bir uygulama yapıyor anlamış değilim....Ramazanda sonra 1 saat ileri okunacak ezan biraz düşünüp araştıran bulur doğruyu..

 5. Misafir
  Sevgili kardeşim " mum " Senin hiç kuran okumadığın anlaşılıyor.
  Diyanet yanlış yapıyorsa yanlışı kabul mu edelim?
  Maide suresi 104 okuyunuz.

 6. Misafir
  Selamün Aleyküm Arkadaşlar;
  Görünen o ki millet kafayı ezana takmış kardeşim sen istediğini yap, yap ama dinayet ramazan ayında 1 saat önce ezan okumasının sebebi bir yandan doğru bir yandan yanlış. Doğru olan tarafı millet olurda geç kalkarsa diyerek erken okuyor. Yanlış tarafı namazı 1 saat önce kılıyorsun. Aslında doğru olanı ramazan ayından 1 gün önce okunan ezan ramazan ayında 1 saat önce okunuyor. Sende şunu yap arkadaşım namazını güneş doğmaya yakın (hava kızarıncaya kadar olan vakitte) kıl. Niyetinide ona göre ayarla. Yani sen kendini nasıl rahat hissediyorsan ona göre ayarla Yaradanımın işine kimse karışamaz ve de herşeyin iyisini ALLAH (cc.) bilir.

 7. Misafir
  selam aleykum mumsema benim 13 yaşında bir erkek çocuk var ben onu hafızlığa gönderdim 2 sen önce gitmek istemedi
  ben çok dil düktüm gitmesı için nerde ise yalvardım tefun dedim bilgisyar dedim tablet dedim olmadın gitmedi
  şimdi ben her vakit namazı ona süyliyourum ki kılıyor bazen kızıyorum bende bir vakide kendin namazlığı al eline beni şaşırt horucu zaman zaman tutmak istemıyoru kuranı şimdi zorla okuyıyorum ne yapmlıyim hiç karışmasam çocuk ne namaz kılacak ne horuç tuaca nede kuranı kerim okuyacak ya boş bir insan olacak ne yapmalıyim bana bir alıl verin bu cucuğu incitmeden dini nasıl sevdirim

 8. Misafir
  Bayındır hocaya niye takıldınız anlamadım.Sizler ALLAH'IN kitabını ve peygamberin hadisinimi tartışıyorsunuz.birde kendinize din adamı diyorsunuz.allah sizleri bildiği gibi yapsın.açık ve seçik ayet var sahih hadisler var siz hala yanlışı savunuyorsunuz.

 9. Misafir
  ben diyanetin cok buyuk bir vebalde oldugunu goruyorum Allahin ayetlerine ve peygamberimizin hadisine karsi geliyorlar

 10. Misafir
  Kusura bakmayinda onu bunu sapik ilan ederek yanlis uygulamayi savunmakla elinize bisey gecmez. Mesele 1 saat fazladan oruc tutmak degil mesele sabah namazinin vakti girmeden namaz kilinmasina sebep olmaktir. Bu buyuk vebaldir. Allahtan korkun. Ayetler hadisler ortadayken kime inanalim simdi

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
ramazanda sabah ezanı neden erken okunur,  ramazanda ezan neden erken okunuyor,  ramazan ayında sabah ezanı neden erken okunur,  ramazanda neden sabah ezanı erken okunuyor,  ramazanda sabah ezanı neden erken okunuyor,  ramazan ayında ezan neden erken okunur,  ramazanda imsak vakti neden erken