+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ramazan ayında oruç tutuyorum. El ile meni getirmenin orucu bozduğunu biliyordum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Quality
  Üye
  Reklam

  Ramazan ayında oruç tutuyorum. El ile meni getirmenin orucu bozduğunu biliyordum

  Reklam

  Ramazan ayında oruç tutuyorum. El ile meni getirmenin orucu bozduğunu biliyordum Mumsema arkadaşlar ben bu mübarek ramazan ayında oruç tutuyorum.El ile meni getirmenin orucu bozduğunu biliyordum.Cinsel film açtım izledim mastürbasyon yaptım zevk gelirken bıraktım sonra titreme geldi ve bir sıvı aktı sanırsam meniydi.Bu durumda 61 gü oruçmu tutcam yoksa 1 gün kazamı etcem lütfen yardım edin.Cevap bekliyorum lütfennn

 2. Quality
  Üye

  Cevap: Arkadaşlar lüttfen girin yardımcı olun lütfen


  Reklam


  Arkadaşlar hadiyin lütfen çok endişeliyim

 3. mehmet naim ağım
  Devamlı Üye
  endişelenmene gerek yok, mastürbasyon(el ile istimna) sadece kazayı gerektirir.her mezhebte böyledir.ama 2. defa yapma.yani bir gün kaza orucu tutmman lazım.Dinî bir mazeret olmadan, orucu kazaya bırakmak haramdır, büyük günahtır. Oruç ibadeti, dinî bir mazeretle kazaya bırakılırsa, tevbe edip kazası tutulunca sadece cezadan kurtulur. Ramazan-ı şerifte tutulan sevaba kavuşamaz. Ömür boyu oruç tutsa, Ramazanda tutulan bir gün orucun sevabına kavuşamaz. Peygamber efendimiz buyuruyor ki:

  (Allahü teâlâ benim ümmetime Ramazan-ı şerifte beş şey ihsan eder ki, bunları hiçbir peygamberin ümmetine vermemiştir:

  1- Ramazanın birinci gecesinde oruca kalkana, Allahü teâlâ rahmetle nazar eder. Rahmetle nazar ettiği kul artık rahmete kavuşmuştur, hiçbir korku yoktur.

  2- İftar vakti, oruçlunun ağız kokusu, Allahü teâlâya, her kokudan daha güzel gelir.

  3- Melekler, Ramazanın her gece ve gündüzünde, oruç tutanların affolması için dua eder. Melekler günahsız olduğu için duaları kabul olur.

  4- Allahü teâlâ, oruç tutanlara mahsus olarak Cennette bir köşk ihsan eder.

  5- Ramazan-ı şerifin son günü, oruç tutan müminlerin hepsini affeder.) [Beyheki]

  iyi günler

 4. Misafir
  Diyelim ki iftar vakti geldi yemeğimizi yedik orucumuzu tutuk peki ondan sonra bir vebali var mıdır ?

 5. arifselim
  Yönetici
  Bu oruç olsun veya olmasın zaten haramdır. İftar ile imsak arası oruçla ilgili değildir. El ile kendini tatmin etmek ancak zinaya düşmemek karşısında caiz olur.

+ Yorum Gönder