+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusülden sonra gelen akıntı gusülü bozar mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Osmanlııtorunu
  Üye
  Reklam

  Gusülden sonra gelen akıntı gusülü bozar mı?

  Reklam

  Gusülden sonra gelen akıntı gusülü bozar mı? Mumsema Arkadaşlar ilişkiden olduktan hemen sonra hemen güsledilmelidir deniyor ancak ilişkiden sonra akıntı devam ediyor.Mesala ilişkiden sonra hemen gusül abdesti aldım ama duştan cıktıktan sonra meni akmaya devam etti.Tekrar gusül abdesti almama gerek var mı yoksa namaz kılınabilir mi?

 2. imam
  Üye

  Cevap: gusülden sonra gelen akıntı gusülü bozar mı?


  Reklam


  Gusülden sonra gelen akıntı guslü bozar mı?
  Sorunun Detayı
  Gusül Abdesti aldıktan sonra iç çamaşıra akıntı gelmesi yada hissedilmesi gusül abdestini bozarmı hükmü nedir ne yapılmalı.


  İhtilam olan veya cinsel ilişkide bulunan bir kimse, idrarını yapmadan veya çokça yürümeden veya yatıp uyumadan yıkansa da, sonra kendisinden meninin arta kalan kısmı çıkacak olsa, ikinci kez yıkanması gerekir.

  Fakat idrarını yaptıktan veya epeyce yürüdükten veya uyuduktan sonra şehvetsiz olarak gelecek meni guslü gerektirmez. Çünkü bu durumda o meni, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur. Yine bir kadından, yıkandıktan sonra, kocasının menisi çıkacak olsa, tekrar gusletmesi gerekmez.

+ Yorum Gönder
gusülden sonra gelen akıntı,  Gusülden sonra gelen akıntı guslü bozar mı