+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ezan bitene kadar yemek yemek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. musab
  Hadis Öğrencisi
  Reklam

  Cevap: ezan bitene kadar yemek yemek

  Reklam  Cevap: ezan bitene kadar yemek yemek isimli konu Mumsema.com Cevap: ezan bitene kadar yemek yemek
  Alıntı Parasetenol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  İşte başkalarının sözleriyle insan tanımanın verdiği sonuçla ortaya böyle saçmasapan bir cümle çıkabiliyor.Neyine yandın be müslüman.Sizin alim dediğiniz adamların ağızlarından çıkan sözlerin her türlüsü insanı küfre sürüklüyorken,bu hoca ise(Abdulaziz Bayındır),ne şeyh ne alim varsa yoksa Kur'an ve sünnete sımsıkı sarılın diyor.bu sözü kim bana söylüyorsa benim için büyük alim o'dur arkadaş.Ama hem Kur'an ve sünnete sıkı sıkı sarılın deyip hemde şeyhlerinin peşinde kul köle olmuş şirke uzanmış olan kişilerin (Bi tanesi hâlâ mahpusta volta atıyor,efendisi dua etti hemen çıksın diye ama hala tutmadı o dua) şerrinden de Rabbime sığınırım.

  peygamberlerin biri duası hemen kabul edilmeyebiliyor.efendi hazretlerinin duasının da hemen kabul olmaması normal.başkasının sözüyle insan tanımaktan bahsetmişsin.çok şükür aklım çalışıyor.hadisler ayetler ortada.bunca yıldır ehli sünnet alimlerimiz yanıldı bir abdülaziz bayındır yanılmadı öylemi..sen en iyisi onun fetvalarına sıkı sıkıya sarıl.

 2. TarikateSon!
  Üye

  Cevap: ezan bitene kadar yemek yemek


  Reklam


  bunca yıldır ehli sünnet alimlerimiz yanıldı bir abdülaziz bayındır yanılmadı öylemi
  Mekkeli müşrikler de Peygamberimize bu şekilde karşı geliyordu.Aklım çalışıyor demişsin ama bu sözünün bir akıl tutulması olduğunu şu örnekle açıklamaya çalışayım.Sadece senin cümlen içindeki öznelerinin yerini ve söyleyen şahısları değiştirerek,nasıl mı;
  -Bunca yıldır bizim papazlarımız yanıldı bir . yanılmadı öylemi? (..... yerlere istediğin ismi koymakta serbestsin)
  -Bunca yıldır bizim hahamlarımız yanıldı bir . yanılmadı öylemi?
  -Ne yani Papa yalan mı söylüyor,Hristiyanlık hak din değil mi?
  -Ne yani Başpiskopos da mı bilmiyor,bize din diye anlatılanlar yalan mı?
  .
  .
  .vs.
  Ayrıca:
  ''Onların çoğu, ancak zanna kapılmışlardır. Şüphe yok ki zan, gerçek karşısında hiçbir şeye yaramaz...(Yunus-36)''
  ''Aslında onların çoğu gerçeği bilmiyorlar (Nahl 101-105)''
  Ayetleriyle de sanırım geyet yerinde bir kapanış yapmış oluruz...

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  ehli sünnet alimlerimizi papayla hahamlarla bir tuttun ya artık sana cevap dahi yazmıyacağım.

 4. mfcanbaz
  Devamlı Üye
  Bence bu konu artık kilitlenmeli....


  Saygılar...

 5. Salawat
  Devamlı Üye
  Çok uzamış mesele. Erken kalk. Sahurunu adam gibi zamanında yap. Ezan mı okundu durula ağzını tamam. 2 dakikada ne yiyebilirsin ki daha.

 6. musab
  Hadis Öğrencisi
  Alıntı Salawat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Çok uzamış mesele. Erken kalk. Sahurunu adam gibi zamanında yap. Ezan mı okundu durula ağzını tamam. 2 dakikada ne yiyebilirsin ki daha.

  mesela o değilki kardeş.milletin orucunu bozduracaklar.

 7. TarikateSon!
  Üye
  ehli sünnet alimlerimizi papayla hahamlarla bir tuttun ya artık sana cevap dahi yazmıyacağım
  Cevap yazmak mesele değil,bir iki yerden alıntı yapar yazdım der geçersin.Önemli olan yazdığın cevaplara kendini de inandırabilmek.sana cevap dahi yazmam diyerek üstünlük kurduğunu ya da kendi meselende haklı bir pozisyonda meselenin kapanacağını zannediyorsan kalbinin sesini dinlemiyorsun demektir.Benim yapmaya çalıştığım benzetmeleri ya gerçekten anlamadın da bu şekilde bir cevap yazdın,ya ne demek istediğimi öyle bir anladın ki,kıvrılmış yuvarlanmış kaçak bir cevap yazarak,benim yazdığım doğrularla daha fazla başedemeyeceğinin farkına vardın.
  Benim anlatmaya çalıştığım ,alimlerimizle papazları aynı kefeye koymak değil,bunu az bir düşünme yeteneği olan hemen farkeder.Ama olmayanlar için küçük bir paragraf açarak açıklama yapmayı da kendime sıkıntı edinmem.Vereceğiniz her türlü cevaptan da kaçmadan kıvrılmış yuvarlanmış cevaplara başvurmadan Rabbim izin verdikçe cevaplamaya hazırım Elhamdülillah.
  Benim verdiğim örneklemelerde asıl anlatılmak istenen,çoğunlğun görüşünün her zaman için geçerli olan doğru sonuç veren görüşler olamayacağıdır.Gün gelir bir kişinin yanılmasıyla binle yüzbinler milyonlar aynı yanılgıyı devam ettirerek yanlışa düşebilirler.Cenabı Allah çoğu ayetinde ''çoğunluğun yanılgısına'' işaret edip dikkat buyurmuşlardır.Bunun en bilineni de ''...onların çoğu Allah'a ortak koşmadan iman etmezler...'' ayeti dir.Yani çoğunluk görüşünü doğru olarak alıyorsak,hristiyanların sayısı müslümanlardan daha fazla,bugün bir hristiyan senin karşına çıkıp ''ne yani,bunca yıldır,bizim din adamlarımız gerçekleri göremediler de sizin din adamlarınız mı gördüler' derse ne cevap vereceksin onlara.
  Baştan beri anladığın bu meseleyi kendi işine geldiği yöne çevirmek sana bir fayda vermeyecektir emin ol.Varsa doğruluğuna emin olduğun gerçekler,burada enine boyuna tartışabiliriz,kaçak dövüşmeye gerek yok.Meydan Allah'ın izniyle müsait.Kalp kırmadan her türlü yanlışa verecek cevabımız Kur'an ve hadisler ışığında mevcuttur Elhamdülillah...

 8. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Kardeşler!
  Konuyu uzatıp milletin kafasını karıştırmanın bir anlamı yok.
  Oruç imsak ile başlar, akşam vaktiyle biter.

  imsak vakti ile akşam vakti takvimlerde yazılıdır.


  Allaha emanet olun
  (konu kilitli)

 9. Misafir
  http://www2.diyanet.gov.tr/dinisleriyuksekkurulu/Documents/Oruc.pdf

  Vermiş olduğum linkteki kitap diyanet işleri başkanlığı'nın kendi hazırlayıp yayınladığı bir eserdir. 23. Sayfasında tam olarak şu açıklama yer almaktadır:

  İmsak vakti ezan ile değil, tan yerinin ağarması ile başlar.

  Lütfen kendiniz açıp okuyunuz. Madem diyanet her şeyin en iyisini bilir, buyrun onların fetvası da Abdülaziz Hoca'nın yıllardır anlatmaya çalıştığı ile aynı.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
ezan bitene kadar yemek yenir mi,  ezan bitinceye kadar yemek yenir mi