+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vesveselerden utanıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Reklam

  Vesveselerden utanıyorum

  Reklam

  Vesveselerden utanıyorum Mumsema Bana imani konularda çok fazla vesvese geliyor.Onları bir şekilde def ettiğim an utanmaya başlıyorum.Namaz vakti geliyor ya da dua edecek oluyorum "senin imanın o kadar zayıf ki saçma bir vesvese üzerine dakikalarca düşündün şimdi de samimi bir şekilde iman etmiş gibi Allah (c.c)'ın huzuruna çıkıp dua edip kullukta bulunacaksın ikiyüzlülük bu yaptığın sen cehenneme gideceksin bu gidişle" diyorum.İçim kötü oluyor.Yaptığım ibadet bana tam manasıyla huzur vermiyor bu yüzden.Yardımcı olabilir misiniz?

 2. Saif Al-Din
  Devamlı Üye

  Cevap: Vesveselerden utanıyorum


  Reklam


  Vay arkadaş daha 15 yaşındasın ama imanın o kadar kuvvetli ki şeytan henüz bu yaşta seninle uğraşmaya başlamış.

  Ölene kadar Allah'ı anmayan, bu nedenle kendisine vesvese gelmeyen kişi ile, senin gibi sürekli Allah'ı anan, bu yüzden şeytanın uğraştığı kimse bir olur mu ?

  Sen çok güzel bir yoldasın, Allah yardımcın olsun.

  "senin imanın o kadar zayıf ki saçma bir vesvese üzerine dakikalarca düşündün şimdi de samimi bir şekilde iman etmiş gibi Allah (c.c)'ın huzuruna çıkıp dua edip kullukta bulunacaksın ikiyüzlülük bu yaptığın sen cehenneme gideceksin bu gidişle"

  Bunu diyen sen değilsin, fakat o melun şeytan. Kendisinin cennetten ümidi kalmadığı gibi bizleri de kendine benzetmeye çalışıyor. Sen onun için üzülüp dertlenirken, Allah, neden sana azap etsin ?

  Bu vesveseler imanından kaynaklanıyor, hiç düşünme, dua ve ibadete devam et, Allah yardımcın olsun

 3. aforizma
  Devamlı Üye
  evladım sen ikidebir neden vesvese ile ilgili başlık açıp duruyorsun ?

 4. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Çok sıkıntılıyım bu konuda o yüzden.Çok teşekkür ederim bu arada, Allah (c.c) razı olsun.Peki Esma-ül Hüsna'dan hangi ismi önerirsiniz? Benim elimde konuyla ilgili bir kitap var ama hangisi daha faydalı olur?

+ Yorum Gönder