+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden ALLAHUTELAYA kavuşmak için ölümü düşünüp bundan zevk almak sevap mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  ALLAHUTELAYA kavuşmak için ölümü düşünüp bundan zevk almak sevap mı?

  Reklam

  ALLAHUTELAYA kavuşmak için ölümü düşünüp bundan zevk almak sevap mı? Mumsema ALLAHIMA kavuşmak için ölümü düşündüğümde garip bir zevk alıyorum ve o gün için hiç üzülmüyorum. Sadece amelim ne halde beni bağışladı mı diye korkuyorum. Ölümün hayırlı güzel olması için dua ediyorum. Bana ve sevdiklerime.....hem yaşamın hayırlısını hem ölümün hayırlısını dilemekteyim eşim ve çocuklarım için annem babam kaynvalidem kayınpederim hısım akraba eş dost için.
  ALLAHUTELAya olan sevgimden mi bu hissettiklerim kaynaklanıyor?Yoksa bu düşünceyi YÜCE YARADAN mı bana ilham ediyor?Ölüm düşüncesi bana mutluluk veriyor.
  Sorumu açık ve net yazabildim anlatabildim mi bilmiyorum düşüncelerinizi merak ediyorum

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: ALLAHUTELAYA kavuşmak için ölümü düşünüp bundan zevk almak sevap mı?


  Reklam


  evet ölümün hayırlısını dileyebilirsiniz Allah cc hepimize hayırlı ölümler nasip etsin.

  Allahım ölümümüzü kötü son olarak eyleme...amin


 3. burcealtug
  Kıdemli Üye
  yalnız bu sorumun cevabı değil....biraz dikkatli okursanız

 4. İLİMCİK
  Devamlı Üye
  Evet şu kudsî tılsım ile ölüm; insan-ı mü'mini, zindan-ı dünyadan bostan-ı cinana, huzur-u Rahman'a götüren bir müsahhar at ve burak suretini alır. Onun içindir ki: Ölümün hakikatını gören kâmil insanlar, ölümü sevmişler. Daha ölüm gelmeden ölmek istemişler.
  Sözler ( 31 )

  ...Ölüm, sureten göründüğü gibi dehşetli değil. Çok risalelerde gayet kat'î, şeksiz, şübhesiz bir surette, Kur'an-ı Hakîm'in verdiği nur ile isbat etmişiz ki: Ehl-i iman için ölüm, vazife-i hayat külfetinden bir terhistir; hem dünya meydanındaki imtihanda, talim ve talimat olan ubudiyetten bir paydostur; hem öteki âleme gitmiş yüzde doksandokuz ahbab ve akrabasına kavuşmak için bir vesiledir; hem hakikî vatanına ve ebedî makam-ı saadetine girmeye bir vasıtadır; hem zindan-ı dünyadan bostan-ı cinana bir davettir; hem Hâlık-ı Rahîm'inin fazlından, kendi hizmetine mukabil ahz-ı ücret etmeye bir nöbettir. Madem ölümün mahiyeti hakikat noktasında budur; ona dehşetli bakmak değil, bilakis rahmet ve saadetin bir mukaddemesi nazarıyla bakmak gerektir. Hem ehlullahın bir kısmının ölümden korkmaları, ölümün dehşetinden değildir. Belki daha fazla hayır kazanacağım diye, vazife-i hayatın idamesinden kazanacakları hayrat içindir. Evet ehl-i iman için ölüm, rahmet kapısıdır. Ehl-i dalalet için, zulümat-ı ebediye kuyusudur.
  Lem'alar ( 210 )

 5. burcealtug
  Kıdemli Üye
  ALLAH RAZI OLSUN...İnşallah kavuşmak istediğimiz ölçüde YÜCE YARADAN da bizlere kavuşmayı ister. Ona kavuşmak aslında bu dünyadan kurtulmak demek. Çünkü risk altındayız. Günahlara sapıp kalmak helak olmak var işin içinde. O yüzden ben evlatlarımı büyüttüp yerleştirdikten sonra gözüm arkada kalmadığı zaman artık 1 dak. bile kalmak istemiyorum burda. Ona kavuşmak herşeyden değerli.

+ Yorum Gönder