Konusunu Oylayın.: Dinim İslam üzerine yaşamak istiyorum

5 üzerinden 4.67 | Toplam : 3 kişi
Dinim İslam üzerine yaşamak istiyorum
 1. 22.Temmuz.2012, 18:58
  1
  noıdnoname
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Haziran.2011
  Üye No: 88125
  Mesaj Sayısı: 121
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 2

  Dinim İslam üzerine yaşamak istiyorum


  Dinim İslam üzerine yaşamak istiyorum Mumsema Ben aşırı vesveseli biriyim geçen gün birinin dinden çıkmasını istemek insanı dinden çıkarırıyormuş ondan sonra aklıma kötü şeyler geliyor mesela aklımdan uzaklaştıramadığım dini düşünceler var çok var takıntılı düşüncelerim var sürekli " mecbur kalsan Annen babanın mı dinden çıkmasını istersin kendinin mi ?" diye sorular geliyor mantıksız biliyorum ama sürekli "Allah ya sevdiklerini saptırır sa " diye şeyler geçiyor ben biliyorum Allah kimsenin kafir olmasını istemez ama aklıma takılıyor şimdi de "tecavüzcülerin çocuk katillerinin dinden çıkmasını istermisin?" diye geliyor çünkü onlardan nefret ediyorum en çok onların ceza çekmesini istiyorum.ve biliyorum en çok kafirler ceza çekecekler sonra içimden kafa sallamak geliyor sonra içimden geliyor uykudayken bile geliyor bebek katilleri aklıma bazen kızgınlıkla nefsim onaylamak istiyor sonra kendimi tutuyorum zor bela biraz duruyorum bazen nefsim çok kızıyor onaylar gibi kafa sallıyorum ama bunu bile bile yani onların dinden çıkmasını istiyorum diye aklıma getirip iyice bile bile onaylamadım sadece vesveseden sonra onaylamak aklıma geliyor duruyorum aklımdan boşver bu fikirleri deyip kafa sallıyorum nefsimin isteğide bitsin diye...normalde istemem çünkü Allahın meleklerin peygamberlerin ve bütün dünyanın hakkı var insanların üzerinde sonra bilerek hiç söylemedim isteyerek kafa sallamadım söylemem ağzımla asla zaten korktuğum için geliyor ne yapmalıyım?


 2. 22.Temmuz.2012, 18:58
  1  Ben aşırı vesveseli biriyim geçen gün birinin dinden çıkmasını istemek insanı dinden çıkarırıyormuş ondan sonra aklıma kötü şeyler geliyor mesela aklımdan uzaklaştıramadığım dini düşünceler var çok var takıntılı düşüncelerim var sürekli " mecbur kalsan Annen babanın mı dinden çıkmasını istersin kendinin mi ?" diye sorular geliyor mantıksız biliyorum ama sürekli "Allah ya sevdiklerini saptırır sa " diye şeyler geçiyor ben biliyorum Allah kimsenin kafir olmasını istemez ama aklıma takılıyor şimdi de "tecavüzcülerin çocuk katillerinin dinden çıkmasını istermisin?" diye geliyor çünkü onlardan nefret ediyorum en çok onların ceza çekmesini istiyorum.ve biliyorum en çok kafirler ceza çekecekler sonra içimden kafa sallamak geliyor sonra içimden geliyor uykudayken bile geliyor bebek katilleri aklıma bazen kızgınlıkla nefsim onaylamak istiyor sonra kendimi tutuyorum zor bela biraz duruyorum bazen nefsim çok kızıyor onaylar gibi kafa sallıyorum ama bunu bile bile yani onların dinden çıkmasını istiyorum diye aklıma getirip iyice bile bile onaylamadım sadece vesveseden sonra onaylamak aklıma geliyor duruyorum aklımdan boşver bu fikirleri deyip kafa sallıyorum nefsimin isteğide bitsin diye...normalde istemem çünkü Allahın meleklerin peygamberlerin ve bütün dünyanın hakkı var insanların üzerinde sonra bilerek hiç söylemedim isteyerek kafa sallamadım söylemem ağzımla asla zaten korktuğum için geliyor ne yapmalıyım?


  Benzer Konular

  - Dinim üzerine yemin ettim ne yapmam gerekiyor

  - Sigarayı Bırakmak Istiyorum Kendim Bebegim Ve Eşim Için Daha Uzun Yaşamak Istiyorum

  - Evliliğimi Dinime Göre Yaşamak istiyorum

  - İslâm'ın esası ve dinin direği üçtür. İslâm bunlar üzerine kurulmuştur.

  - İslam ahlakı ile yaşamak.

 3. 12.Haziran.2017, 01:22
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 23,324
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Dinim İslam üzerine yaşamak istiyorum
  Selamun aleykum. Bütün bu anlattıkların sadece ve sadece vesvesedir yani şeytanın sana telkin ettiği şeylerdir. İlk önce şuna kesin inanmalısın ki, Allah kesinlikle bu vesveselerden sana günah yazmaz. Bundan kurtulmak için aklına geldiğinde geçmesi için mücadele etme. O düşünceleri bırak aklına gelirse gelsin. Sadece önem verme ve üstünde hiç durma. Eğer öyle yaparsan kısa bir zamanda geçecek Allah'ın izniyle.


 4. 12.Haziran.2017, 01:22
  2
  Yönetici  Selamun aleykum. Bütün bu anlattıkların sadece ve sadece vesvesedir yani şeytanın sana telkin ettiği şeylerdir. İlk önce şuna kesin inanmalısın ki, Allah kesinlikle bu vesveselerden sana günah yazmaz. Bundan kurtulmak için aklına geldiğinde geçmesi için mücadele etme. O düşünceleri bırak aklına gelirse gelsin. Sadece önem verme ve üstünde hiç durma. Eğer öyle yaparsan kısa bir zamanda geçecek Allah'ın izniyle.

+ Yorum Gönder