+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yetişilemezse, yatsının ilk sünneti, farzdan sonra kılınır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Yetişilemezse, yatsının ilk sünneti, farzdan sonra kılınır mı?

  Reklam  Cevap: Yetişilemezse, yatsının ilk sünneti, farzdan sonra kılınır mı? isimli konu Mumsema.com Cevap: Yetişilemezse, yatsının ilk sünneti, farzdan sonra kılınır mı?
  Teslim olalım ve bütün namazları zamanında kılalım

 2. Misafir

  Cevap: Yetişilemezse, yatsının ilk sünneti, farzdan sonra kılınır mı?


  Reklam


  İkindinin sünneti kerehatten dolayı farzdan sonra kılınamaz.Bu doğrudur.Peki yatsı namazının ilk sünneti neden farzından sonra kılınamaz?Bu konuda fıkhi bir hüküm yoktur.

 3. Misafir
  Rasulullah (s.a.s) şöyle buyurdu:

  "Kim öğlenin farzından önce dört rekât nafile namaz kılarsa, geceleyin teheccüd namazı kılmış gibidir. Kim bu dört rekâtı yatsıdan sonra kılarsa Kadir gecesinde kılmış gibidir." (Nesei, Beyhâki, Dare Kutni)

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
farzdan sonra sünnet kılınır mı,  yatsının farzından sonra ilk sünnet kılınır mı,  yatsının ilk sünneti farzdan sonra kılınır mı,  farzdan sonra sunnet kilinirmi,  yatsı namazının ilk sünneti farzdan sonra kılınır mı,  yatsı namazının farzından sonra ilk sünnet kılınır mı,  yatsı namazının sünneti farzdan sonra kılınır mı