+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Meni gelmezse mastürbasyondan sonra gusül gerekiyor mu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yaRabbimafeyle
  Üye
  Reklam

  Meni gelmezse mastürbasyondan sonra gusül gerekiyor mu ?

  Reklam

  Meni gelmezse mastürbasyondan sonra gusül gerekiyor mu ? Mumsema Arkadaslar cook cekinerek ve utanarak soruyorum. Bu güne kadar daha mstrbsyonun ne oldugunu bilmiyodum. Haram oldugunu hic bilmiyodum. Birakmaya calistim falan. Tövbe ettim haram oldugunu bilmedigim halde. Sunu yazarken bi agliyorum. Öyle pismanim ki. Meni geldiginde gusül gerekiyor bunu biliyorum. Simdiye kadar meni geldimi gelmedimi bilmiyorum. Eger geldiyse vay halime. Malum ramazandayiz. haram oldugunu bilmeden orucu bozdugunu bilmeden yaptim (Rabbim af eylesin) kaza tutarimda.. O sorun degil. Ama simdi orucum bozuldu mu ? Ve mstrbsyn yaptiktan sonra gusül almadiysam.. su ana kadar kildigim namazlar kabul olmamis mi oluyor. ?? Meni gelmezse mstrbsyndan sonra gusül gerekiyor mu ? Lütfen yardim edin. Öyle pismanim ki.. Vallahi bilmiyodum..

 2. Saif Al-Din
  Devamlı Üye

  Cevap: mastürbasyon ???


  Reklam


  Dur dur sakin ol.

  119 - Sonra şüphe yok ki Rabbin, bir cahillikle günah işleyip ardından tevbe eden ve durumunu düzelten kimseleri bağışlar. Şüphesiz ki Rabbin, bu tevbeden sonra Gafurdur, Rahîmdir (çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.)
  (Nahl, 119)


  Sen de bilmeden bir cahillikle yapmışsın değil mi ? O zaman tevbe edeceksin, Allah'ın izni ile konu da burada kapanacak.
  Daha önce kıldığın namazlar zayi olmaz merak etme. O zaman hangimiz cennete girebilmeyi ümit edebilirdik ?

  Orucun hakkında yorum yapamayacağım malesef.


  Ama tevbe et, sen bir cahillikle etmişsin, yapmamak için diren.
  Tevbe edilen günahların Allah takdir ederse kötülüklerin iyiliklere dönüştürüleceğini de bilmiş ol.

  70 - Ancak tevbe ve iman edip iyi davranışlarda bulunanlar başka; Allah onların kötülüklerini iyiliklere çevirir. Allah çok bağışlayıcıdır, engin merhamet sahibidir.
  71 - Ve her kim tevbe edip iyi davranış gösterirse, şüphesiz o, tevbesi kabul edilmiş olarak Allah'a döner.
  (Furkan, 70-71)


  Ama rehavete de kapılma, bunlar günah işlenmesi için ruhsatlar değil. Sadece günah işledikten sonra pişmanlık duyanlar için. Yoksa günah işleyip işleyip onlara ölüm geldiğinde " Ben şimdi tevbe ettim" diyenler için değil.

  17 - Ancak Allah'ın kabul etmesini vaad buyurduğu tevbe, o kimseler içindir ki, bilmeyerek günah işleyip hemen tevbe edenlerin tevbesidir. İşte Allah bunların tevbelerini kabul eder. Allah alîmdir hakîmdir. (Her şeyi bilendir, hikmet sahibidir).
  18 - Yoksa günah işleyip de kendisine ölüm gelince: "İşte ben şimdi tevbe ettim." diyen kimselerin tevbesi kabul edilmez. Kâfir olarak ölenlerin de tevbeleri kabul edilmez. İşte bunlara ahirette can yakıcı bir azap hazırlamışızdır.
 3. yaRabbimafeyle
  Üye
  Cook cook tesekkurler, Allah razi olsun. Simdi mesela gecmis ramazanlardada yaptiysam yani kesin yapmisimdir ama dedigim gibi kotu bisey oldugunu dusundugum icin oyle normal zamandaki gbi degil. Orucken yapmamayada dikkat etmis olsam gerek. Kefaret tutmam gerekiyor galiba? Oruclari tutmamis mi oluyorum, yani yaptiktan sonra meni geldiyse bende farketmeyip gusul almadiysam gusuzlsuz gusulsuz oruc tutmus oluyorum :-/ daha dogrusu tutmamis oluyorum.. ???

 4. mehmet naim ağım
  Devamlı Üye
  mastürbasyon yapan kişiye hem kefaret hemde orucun kazasını tutması gerekir.şafii mezhebindensen mastürbasyon sadece kazayı gerektirir.mastürbasyon yapıpta gusül abdesti almadıysan kıldığın hiçbir namazın kabul olmadığını söyleyebilirim.mastürbasyon yaptığın içinde orucun bozulmuştur.

 5. Berşan
  Üye
  mastürbasyon yapan kişiye hem kefaret hemde orucun kazasını tutması gerekir.şafii mezhebindensen mastürbasyon sadece kazayı gerektirir
  Kardeş istimna sadece şafi mezhebinde değil tüm mezheplerde sadece kazayı gerektirir. Eğer 2. defa yapılırsa kefaret gerekir.
  Selametle.

 6. mehmet naim ağım
  Devamlı Üye
  Sual: Mastürbasyon kaza gerektirir deniyor. Bana göre kasten orucu bozuyor, ben kefaret gerekir diyorum. Hangi kitapta kaza gerektiği yazılıdır?
  CEVAP
  Mastürbasyon için yalnız kaza lazım olduğu, Fetava-i Hindiyye, Bahrürraik ve Dürr-ül-muhtar kitaplarında yazılıdır. Kefaret gerektirmez. Akıl ile din olmaz. Dinde nakil şarttır.
  galiba haklısın kardeş.akıl ile din olmaz.

 7. yaRabbimafeyle
  Üye
  aff ya Rabbi af. Bilseydim böyle bi halt oldugunu yapmazdim valla yaa..

 8. Misafir
  Allah af etsin bbenimde çok günahım var ama inanın ki sevdiğim için sevdiğim bana acı çektiriyor onu okadar çok seviyorum ki onun için herşey yaparim

 9. Misafir
  men akıtmaya çalıstım orucken bilmiyordum men gelmedi oruç bozuldumu

 10. Misafir
  meni gelmezse gusül gerekir mi bndn hiçbir zaman meni geldiğini hatırlamıyorum sadece zevk bnde bnn günah olduğunu öğrendm bıraktm herşey beyinde bitiyor ve bende durduk yerde bişey izlemeden yapmadan zevkle şeffaf sıvı geliyo bi defada sarı bu ne meni mi ve mstrbasyonda meni gelmezse sağlık problemim mi var (kızım)

 11. Misafir
  arkadaşım sende tövbe namazı kıl cidden çok iyi bişey rüyanda belki affedildiğini görürsn yani bn internette gördm faydasını gören varmış rüyasnda affedilfiğini görmüş kişi bence sende kıl Allah günahlarımızı affetsin,tövbelerimizi kabul etsin amin.

 12. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Reklam


  zevkle şeffaf sıvı geliyo bi defada sarı bu ne meni mi ve mstrbasyonda meni gelmezse sağlık problemim mi var (kızım)
  Zevk denen şey orgazm ise bu gelen akıntı menidir gusül gerekir ama zevkten kastınız sadece şehevi geçici bir his ise bu mezidir yıkanmak gerekmez.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu

meni gelmezse gusul gerekir mi

meni gelmezse

mast

meni gelmezse gusül gerekir mi

meni gelmezse abdest bozulur mu

masturbasyonda meni akmazsa abdest bozulurmumasturbasiyadan sonra qusul gereklimi