+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Nakşibendi tarikatı ne zaman kollara ayrılmıştır, kaç kolu vardır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Nakşibendi tarikatı ne zaman kollara ayrılmıştır, kaç kolu vardır?

  Reklam  Cevap: Nakşibendi tarikatı ne zaman kollara ayrılmıştır, kaç kolu vardır? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Nakşibendi tarikatı ne zaman kollara ayrılmıştır, kaç kolu vardır?
  Enam 159.Ayet: Dinlerini parça parça edip guruplara ayrılanlar var ya, senin onlarla hiçbir ilişkin yoktur. Onların işi ancak Allah´a kalmıştır. Sonra Allah onlara yaptıklarını bildirecektir.
  Rum 32.Ayet: Dinlerini parçalayan ve bölük bölük olanlardan (olmayın. Bunlardan) her fırka, kendilerinde olan ile böbürlenmektedir.
   

 2. Misafir

  Cevap: Nakşibendi tarikatı ne zaman kollara ayrılmıştır, kaç kolu vardır?


  Reklam


  Süleyman hilmi tunahan hz. Kendi kolunda sondur.sivaslı ismail hakkı toprak hz. Ondan sonra eynesilli mustafan eren hz. Ve hacı hasan boz ef. Hz.ni bilmeyen tanımayan kendi sathi bilgisiyle hüküm vermeye ve bilmeyenleri yanıltmaya kalkışmasın.vebal altındada kalmasın.

 3. Misafir
  öncelikle efendi hz nin hasta olmasının sebebi ummetin yukunu efendi hznin yuklenmesidir bu zahırede vuruyor.

  Mahmud efendi mucedditliği 300 kusur alim tarafından onaylanmıştır,birçok şeyhler ona diz çokmektedir,dua istemektedir.Ayrıca efendi hz nin bir çok kerametleri vardır.

 4. Misafir
  Kardeşim kesinlikle hic bir buyugumuz efendilerimiz ummetin gunahini uzerlerine almazlar onlarin bagislanmasi icin cenabi hakka dua niyaz ve yakarista bulunurlar bu da bir nev'i peygamber Efendimiz s.a.v 'in kiyamet gununde ummetini kurtarmak için yaptigi bagislanma duasi (şefaat)dir.senin soyledigin sey aslinda birazdaha beni israil (Yahudiler)'in nebi isa a.s hazretlerine yukledikeri gibi "o bizim gunahlarimizi yukleniyor demek tir. Haşa

 5. Misafir
  Peki madem Mahmut efendi bukadar basit bir adam; Neden 4000 tane sunnetin 3ünü yapmadığımı görürseniz peşimden gelmeyin dedi?
  O abdestini bile yapamıyor dediğin adam bugün türkiyede sizin 33 koldan en çok icraati olan şeyhtir sizde ne var?

 6. Misafir
  Hazreti Eyyüb aleyhisselamda felçti O'nun hizmetiyle eşi ilgileniyordu...

 7. Misafir
  al lahı 1 olan muhammet mustafanın adına örenmek istiyorum abu bekir hz ali hz hamza hz osmanbilali abeş imam hasan imam hüseyi imam zeynel abidin ve rasullahın asbı ve ehlibeydi hangi tarikada baglıdır bana yardım edin al lah rızası için 1 olan al lahın selamı üzerinize olsun

 8. Misafir
  Mahmut efendi hazretleri hakkında böyle hiyasızca konuşan arkadaşa Allah hidayet ihsan eylesin inşallah. Başka birşey söyleyemiyorum Bu yüzden gafiller örümcek kafa diyor işte....

 9. Misafir
  Bu tarikat kollari niye var niye ihtiyaç duyuluyordu bunlara

 10. Misafir
  Suleyman hilmi tunahan hz. Muceddidiye yolundan. Ebû said sahip ile devam eden ve tek olarak giden koldan. Halidiler, ebu said sahip hz. Nin talebe kardeşi olan halid bagdadiden ve cok şubeleri var. İnsan i kamil, medar mursid, her devirde olmaz. Ornekleri silsilede zaten vardır. Bazan 80 bazan 40 sene ara ile naksi silsilesinde boşluk lar vardır. Veliler ebdaller her zaman olur ve sayıları çoktur.

 11. Misafir
  Nakşilikmi kaldı çoktan devri kapandı nakşiliğin...

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
nakşibendi tarikatı kolları,  nakşibendi kolları,  nakşibendi tarikatının kolları,  nakşibendi tarikatı silsilesi,  nakşi tarikatı kolları,  nakşibendinin kolları,  naksibendi tarikati kollari