+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dinden habersiz kişilerin ahiretteki durumu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mehmet naim ağım
  Devamlı Üye
  Reklam

  Dinden habersiz kişilerin ahiretteki durumu

  Reklam

  Dinden habersiz kişilerin ahiretteki durumu Mumsema Dünyanın herhangi bir yerinde hiçbir şekilde dinden haberi olmayan insanların ahiretteki durumu nedir?

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: Dinden habersiz kişilerin ahiretteki durumu


  Reklam


  Nasıl ki; Alimlerle, Cahillerin sorguları aynı değilse, RAB'bim duyurmadığı hiç bir nesneden dolayıda, hiç kimseyi sorguya çekecek değildir. Peki onlar İslam'ı duymadılar ve bilmedilermi...??? Duymaları ve bilmeleri için müsebbib olması gerekenler kim...??? Peki bu hususda tebliğ etmesi gereken ve onlara İslam'ı anlatması gereken kim...??? Bunlar için vazifeliler yokmu...??? Bu vazifeliler, vazifelerini bi hakkın yerine getiriyorlarmı...??? Bu hususda bizim üzerimize düşen vazifeler yokmu....???

  Peki onların durumları ne olacak dersek....???

  Allah-u Alem. Muhakkaktır ki; RAB'bim onlar içinde bir müsebbib tayin etmiştir. Asla görmedik, bilmiyoruz ve duymadık demiyeceklerdir. Ancak duydukları, gördükleri ve bildikleri eğer islam değilde misyonerlerin dini ise, işte orada üzerimizde bir sorumluluk yokmudur...???

  RAB'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

+ Yorum Gönder