+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İmsak-Sahur karışıklılığı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. alperenn
  Üye
  Reklam

  İmsak-Sahur karışıklılığı

  Reklam

  İmsak-Sahur karışıklılığı Mumsema Selamın Aleyküm,
  Bugün imsak ile güneşi karıştırdım İmsakdan önce sahur yapacağıma güneşden önce yaptım.Güneşten önce olcağını biliyordum bugün öğrendim ki imsakdan önce olacakmış ve üzüldüm biraz orucum devam ediyor mu yoksa kabul olmazmı ?

 2. alperenn
  Üye

  Cevap: İmsak-Sahur karışıklılığı


  Reklam


  Yokmu arkadaşlar cevabı olan. sorum anlaşılmadıysa yeniden anlatabilirim.

 3. Kuranıanla
  Emekli
  bakara 187 de beyaz çizgi siyah çizgi sizce ayırt edilene kadar diyor imsak vakti çok çok erken farkındaysan sabah ezanları ramazanda normalde okunduğundan 1 saat önce okunuyor insanlar namazlarını erken kılıyolar oruçlarını erken tutuyolar. sen orucuna devam et bundan sonra havayı kontrol et beyazlıgı görunce yemeyi içmeyi bırak namazınıda gunes dogmadan hava aydınlanmaya başladıgı an kıl en garanti yol bu ezanlar aldatıyor insanları

 4. alperenn
  Üye
  Sağol kardeşim tutmaya devam edeceğim Alla (C.C) kabul eder inşallah.

 5. Galus
  Devamlı Üye
  imsak zamanının dolmasıyla yeme ve içmeden kesilmek gerekir, siz imsaktan sonra yemek yemişsiniz karıştırmış olsanızda imsaktan sonra yemek yemişsiniz oruca devam edersiniz ancak o günün kazasını da yerine getirirsiniz.

 6. Kuranıanla
  Emekli
  galus ezan okundugunda dogu ufkuna bakarmısın lutfen bir beyazlık görebılecekmisin ? hava kapkaranlık ayete aykırı bir durum var kaza falan yap diyorsun bunu neye dayandırıyorsun alperen kardeşim ayete aykırı davranmamış ezanlar erken okunuyor bunu bılıyorsunuz

 7. alperenn
  Üye
  Benim saat 3.45'den önce sahura kalkmam yerine güneşten önce 4.30'da kalktım sahurumu yaptım.Ama bilmiyordum imsakdan önce sahur olcağını bugün öğlen öğrendim.

+ Yorum Gönder