+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dinde düşe kalka ilerleyenin durumu nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Reklam

  Dinde düşe kalka ilerleyenin durumu nedir?

  Reklam

  Dinde düşe kalka ilerleyenin durumu nedir? Mumsema Gün içinde bazı bazı ümitsizliğe düşüp dinden uzaklaşan, sonra tekrar Rabbine yönelip dua eden insanın Allah (c.c) katındaki durumu nedir? Bu insan Allah'ın sevgisini kazanır mı, rahmetten payını alır mı? Dualarının içinde bu halden kurtulmak isterse Allah (c.c) onu kurtarır mı?

 2. aforizma
  Devamlı Üye

  Cevap: Dinde düşe kalka ilerleyenin durumu nedir?


  Reklam


  Allah katında ki durumunu bilme imkanımız yok ama söylediğiniz özellikler psikolojik bir rahatsızlığa işaret ediyor, bu dünyada ki sıhhati için bir hekime görünsün.

 3. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Ne gibi bir rahatsızlık? Dinden uzaklaşmaktan kastım ümitsizlik.

 4. aforizma
  Devamlı Üye
  gün içinde önce ümitsizlik içinde dinden uzaklaşıp,sonra pişman olup dua ediyorum demişsiniz, bu hergün böyle sürüp gidiyorsa psikolojik bir sorun var demektir. iman öyle sabahtan akşama gitgellere verilen isim değildir. bir yaşam süreci içinde yaşanabilecek şeyleri, gün içine sığdırıp , bi dinden uzaklaşıp bi dua edip tövbe ederseniz, dini oyuna çevirmiş olursunuz. ümitsizliği şüpheye dönüştürüp sürekli şüphe ile yaşayamazsınız. bu açıdan tedavi olu dedim.

  yoksa günahlarınız ve yapamadıklarınız için daima pişman olabilirsiniz ve Allahtan bağışlanma için dua edebilirsiniz. Allahtan ümidini ancak kafirler keser.

 5. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Bahsettiğim benim durumum değildi.Ama yine de sağolun.

 6. @mir
  âb ü kil
  kardeş senin yaşında herkes gitgeller yaşar
  şeytan da bu gitgelleri kendi lehinde kullanmak ister
  moralinin bozuk olduğu bir anda sana dini bir meşakkat hatırlatır
  ve senin sanki moralin bu yüzden bozukmuş gibi hissetmeni sağlar
  aslında iyi düşünürsen moral bozukluğunun
  dini değil dünyevi şeylerden kaynaklandığını bulabilirsin

+ Yorum Gönder