+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cennete kavuşan herkesin diledigi ama her diledigi yerine geliyormu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ordeall
  Emekli
  Reklam

  Cennete kavuşan herkesin diledigi ama her diledigi yerine geliyormu?

  Reklam

  Cennete kavuşan herkesin diledigi ama her diledigi yerine geliyormu? Mumsema daha önceden şehitlik konusunda bir soru sormuştum aklıma birşey daha takıldı ben mesela askerde şehit oldugumda yüksek mertebede oluyorum ya cennete girdigimde her diledigim oluyor mu?Mesela her zaman bir alman kurdum olmasını isterdim ama imkanımız olmadı beslemeye bahçeli evimiz olsaydı onunla cimlerde oynamak boguşmak isterdim ben bu istedigimi cennette istemesem oluyormu?Birde istedigim bir araba vardı ama çok pahalı oldugundan almama imkan yok bunuda cennetteyken istesem oluyor mu?Biliyorum sizlere saçma gelicek ama dünyada en çok istedigim şeyler bunlardı ahirette hayvanlar toprak olucaklarmış diye okumuştum dünya hayatı ile ilgili birşey olmıcakmış bu isteklerim olmıcak heralde

 2. ordeall
  Emekli

  Cevap: Cennete kavuşan herkesin diledigi ama her diledigi yerine geliyormu?


  Reklam


  afedersiniz konunun sonuna yanlışlıkla gülücük koydum isteyere olmadı düzeltemiyorumda...

 3. @mir
  âb ü kil
  öncelikle savaşta her ölen şehid olmaz
  İslam ordusunda ölenlerin bir kısmı ne yazık ki cehennemi boylar
  yatağında ölenlerin bir kısmı da cennetliktir

  hatta ümmetimin şehidlerinin çoğu yataklarında ölenlerdendir
  şeklinde bir hadis de hatırlıyorum
  Allahu Alem

 4. aforizma
  Devamlı Üye
  ister şehit olarak ister salih amel ile cennete girmiş olun, istedikleriniz ne ki, yüce Allah daha nice nimetlerle mükafatlatdıracak seni. daha önce anca benzerini gördüğünü veya tattığını düşüneceksin, yani hiç görmediğin,tatmadığın nimetler olacak.hayvanların ne olacağı konusunda ki tek bilgimiz şu; yüce Allah ,onlarında toplu olarak hesap gününde hazır olacağını bildirmektedir. yani yok olmayacaklar. istediğiniz arabaya gelince, rabbimiz bu dünyada size nasip eder inşallah, cennet nimetleri yanında o araba nedir ki.

+ Yorum Gönder