+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İddaa oynamak haram mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. CeyhuN_
  Devamlı Üye
  Reklam

  İddaa oynamak haram mı ?

  Reklam





  İddaa oynamak haram mı ? Mumsema Merhaba arkadaşlar, size bir sorum olacak. İddaa oynamak haram mıdır, değil midir ? Mesela bazısı haram der bazısı helal. İçeriği şöyle olan bir hadis vardı sanırım, Peygamber efendimizin öğütlediği at, spor amaçlı. Şeytanın ise oyun oynanan at. Gibi birşeydi. Ancak iddaa farklı. Ter gökmeden elde edilen para haramdır içerikli bir hadis var. Ancak çoğu iş ter dökmeden yapılıyor, emek dahi harcanmıyor diyebiliriz ki para kazanıyorlar. Mesela köşeyi dönmek, iddaadan geçinmek amaçsız, eğlence amacı ile yapılsa sonuç ne olur. Belkide dünyanın en gereksiz işi olan futbolda biraz bilgiliyim, benim söyleyeceğim tahminler ile dayım oynamak istiyor. Ancak ben aslını bilmeden oynamak istemedim, o nedenle size sordum. Bazı hocalara bu soru yöneltildi. Onlar ise, şike falan yapılıyor, haksız kazanç kumar falan diyorlar. Bunun sanırım bizimle alakası yok, futbolcular için geçerli. Evet umarım sorumu yanıtlarsınız. Saygılar.





 2. CeyhuN_
  Devamlı Üye

  Cevap: İddaa oynamak haram mı ?


  Reklam


  Ekleme yapayım kesin bir delil varmıdır diye soruyorum. Kumara girdiğini sanmıyorum, zira dayımın bir iddaaya en fazla vereceği para 5 tl dr. Dayım dediğime bakmayın, 20 yaşında. Amcam fena döver onu yoksa. Herneyse, kumardan çok farkı var. Zaman kaybıdır, dünyada ki her saniyemiz dahi önemlidir ancak birkaç saniyelik bir iş. Ekleme bukadar.

 3. aforizma
  Devamlı Üye
  İDDİA kumarların en büyüğü,ne yazık ki yasal olanıdır. şeytan işi pisliktir. uzak durmanız yararınıza olur. Allah yardımcınız olsun

+ Yorum Gönder
iddaa oynamak haram mı