+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslama Göre Magdalalı Meryem kimdir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Sakaleyn
  Emekli
  Reklam

  İslama Göre Magdalalı Meryem kimdir ?

  Reklam
 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: İslama Göre Magdalalı Meryem kimdir ?


  Reklam


  Hristiyan inancına göre, tabi tahrif edilen hristiyanların inanışına göre İsa (A.S.)'mın annesi Hazreti Meryem idi ve Baba'sıda GOT dedikleri ve kendisine tanrı denilen bişeydi. Dave Allen gibi ateistlerde bunu kendilerine dayanak olarak almışlar ve bunu dört yaşındaki bir çocuğun anlayışıyla parodi haline dahi getirmişlerdi. Şu soruyu yöneltiyordu kendince, o halde GOT Meryem'le evlimiydi. Aldığı cevap ise şu idi.... Hayır GOT yani Tanrı Meryem ile evli değildi..... Meryem Yusuf'la Evliydi.... Bunun üzerine küçük çocuk GOT'ın yani Tanrı'nın evli bir kadınla ilişkisi olduğunu düşünür ki; bu esnada parodide KAPA ÇENENİ diye son bulur. İşte hristiyanlığın ateistlere vermiş olduğu TANRI bu tanrı, MERYEM'de bu MERYEM'dir. Yani açıkçası MERYEM kötü kadındır.

  ANCAK.... İSLAM DİNİ, Meryem'in bakire olduğunu, İFFETLİ BİR KADIN olduğunu, asla bir erkek elinin kendisine değmediğini, Kendisine Mucize Olmak Üzere Hazreti İSA (A.S.)'mın verildiğini beyan eder.

  Hristiyanların GOT'ı Evli bir kadınla ilişkiye girecek kadar adidir. Ancak İSLAM'ın Allah'ı ise kendinden bir mucize olmak üzere bakir ve iffetli olan Hazreti MERYEM'in, kendinden bir mucize olmak üzere babasız olarak dünyaya geldiğini, yaratma sanatının zahirde sebeblere bağlanmaksızın da olabileceğini göstermektir.... Ve Hazreti Meryem İFFETLİ ve NAMUSLU bir kadındır. Asla O'na bir erkek eli değmemiştir. O evli de değildir. Hristiyanların anlayışındaki GOT gibi evli bir kadınlada zina etmemiştir. O çoluk çocuk edinmemiş, Kendi zatında tektir. Eşi ve Benzeri yoktur.

  İşte Tahrif edilmiş Hristiyanlıktaki İFFETSİZ MERYEM ve İşte İSLAMDAKİ İFFETLİ HAZRETİ MERYEM, İsa(A.S.)'mın annesi.

  Siz hangi MERYEM'e sahip olmak isterseniz. Buyrun o MERYEM'e sahip olun. Tercih sizin.

  RAB'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

  Not....: Bir ateistin dalga geçtiği sözde HAZRETİ MERYEM ve HAZRETİ İSA ile GOT'ları. 3. @mir
  âb ü kil
  Magdalalı Meryem ile İsa as'ın annesi Meryem farklı kişilerdir
  ilkinin onun karısı olduğu iddia edilir
  ikincisi ise bildiğimiz üzere annesi olan Meryem'dir

 4. Sakaleyn
  Emekli
  Ben Hz.isanın annesinden bahsetmiyorum MAGDALALI MERYEM den bahsediyorum ,hristiyanlara göre hz.isanın eşiymiş ve çarmıha gerilirken onu gören nadir kişilerdenmiş,ama İslama göre ne oluyo eşimiydi yoksa talabesimi aziz bi hanımmı ?

 5. karadamlalar
  Kesintili Üye
  "ilkinin onun karısı olduğu iddia edilir"

  sakaleyn abi zaten hıristiyanların iddiası,bizim kaynaklarımızda bugüne kadar böyle bişey hiç duymadım ben.

 6. Sakaleyn
  Emekli

  islami olan Hz.isa filmindede ele alınmıştı ,bence gerçekte öyle biri var Magdalalı Meryem,ama islami kaynaklarda yok geçmemiş sanırsam,bence aziz biri hz isaya gönülden bağlı ama islami kaynaklarda pek yok ondan bi haber

 7. aforizma
  Devamlı Üye
  islami kaynaklar dediğiniz kuran dır,kuranıda tarih veya biblografya sanıyorsanız,değildir. İsa peygamber hakkında bilinmesi gerekenler bildirilmiştir. karısının kim olduğu,çocuğu olup olmadığı,abisi, kız, kardeşi, halası, teyzesi ,amcası, dayısı,babası dinin konusu değildir.

 8. Sakaleyn
  Emekli
  Peygamberin sözleri hadisler kaynak olmuyomu ? peygamberin ne dediği önemli değilmi ? bune saçmalıktır ozaman namaz zekat oruç haçtan başka hiçbirşeyi öğrenmeyelim ? dinin konusu değilse öğrenmeyelim bune saçmalık,dini ilgilendiriyo,sanki sıradan birinin eşini soruyoruz,koskoca Hz.isa nın eşini soruyoruz ,sıradan birimi o ,Hz.isa dini konu değilmi ?

 9. aforizma
  Devamlı Üye
  istediğinizi öğrenebilirsiniz, sizin bilgiye olan düşkünlüğünüz başkadır, islama göre demek başkadır. İsa peygamberle ilgili bilmemiz gerekenler vahiyle bildirilmiştir. gerisi dinin konusu değildir.

 10. Fikir
  Üye
  islami kaynaklar dediğiniz kuran dır,kuranıda tarih veya biblografya sanıyorsanız,değildir İsa peygamber hakkında bilinmesi gerekenler bildirilmiştir karısının kim olduğu,çocuğu olup olmadığı,abisi, kız, kardeşi, halası, teyzesi ,amcası, dayısı,babası dinin konusu değildir

  Bu söyledikleriniz Resulullah(s.a.v) ın sözlerini hiçe saymak olmuyormu? Tek kaynak Kur'an mış gibi konuşuyorsunuz.O halde Kur'an da olmayan herşeyi hiçe sayalım ha güzel insan ?

  İslama göre Magdalalı Meryem kimdir ? Hzİsa(as) ın nesidir ?
  Magdalalı meryem hristiyanlığa ait bir figür.Günahkar olduğu yazar luka incilinde.Bazı teorilere göre de eşiydi ve Hz.İsa'nın ondan bir çocuğu vardı.Alıntı yapıyorum:

  İlahiyatçı Elaine Pagel, Magdalı Meryem’in diğer müritlerden daha fazla bilgiye ve sırra sahip olup olmadığıyla ilgili soruya şu yanıtı veriyor:

  ‘Detayları bilmiyoruz, ancak İsa’yla özel bir ilişkisi olmalı. Meryem surelerinde ona diğerlerine anlatmadığı şeyleri anlattığı ve özel bir sevgi beslediği belirtiliyor. Hz İsa’nın ona diğerlerine söylemediği şeyleri anlattığına dair kanıt yok, ancak imalar var.’

  Dediğim gibi eşi olduğu gibi söylemler teoridir.Hz.İsa'nın soyunun korunduğuda teoriler arasında.

 11. Misafir
  bende magdalalı meryemi davıncı sifresini okurken dan brown un duydum. Kıtapta magdalali meryem in isanın esi ve cocuklarının oldugundan soylarının güvenlik ıcın gizlendiginden bahsediliyor. Bunun nekadar gerceklik payı var?

 12. Misafir

  Reklam


  hocam iyi de ''got'' dediğin şey ''god'' ve bunun da türkçe karşılığı tanrı, arapça karşılığı Allah'tır. diyorsunuz ki hristiyanların tanrısı, hristiyanların tanrısı diye bir şey yok, tanrı hepimizin tanrısı, yani Allah hepimizin yaratıcısı, incil'in zamanında inanılan din ve inanılması gereken din buydu şimdiki zamanda da ve ileride de inanılması gereken din ise islam. biz bütün peygamberleri bilip tanıyoruz, fakat yok meryemle allahın oğlu yok şu bu, birileri tarafından yıllar önce değiştirilen ve sapıklığa sürülen düşüncelerdir, velhasılı kelam, onların tanrısı yok hristiyanların tanrısı yok yahudilerin tanrısı diye bir olay yoktur, TEK TANRI VARDIR, O DA ALLAHTIR.

+ Yorum Gönder
magdalalı meryem,  magdalalı meryem kimdir,  mecdelli meryem,  mecdelli meryem kimdir,  magdalali meryem,  magdalali meryem kimdir,  magdalalı meryem kim