+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Din vicdan işidir diyip iman esaslarından kaçanlara ne cevap veririz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. MuhammetTOLGA
  Üye
  Reklam

  Din vicdan işidir diyip iman esaslarından kaçanlara ne cevap veririz?

  Reklam

  Din vicdan işidir diyip iman esaslarından kaçanlara ne cevap veririz? Mumsema Es-selamün aleyküm arkadaşlar...

  Öncelikler belirteyim bu konuştuğum arkadaş Ezanda kulağı olmayan içki içmeye rahat bakan tipten bir şahıs(Allah gıybet yapmaktan saklasın.)Okuldan yakinen tanıyorum. Cemaatlere hakarettende hiç vazgeçmemiş kavga edicek duruma gelmiştim. Diğer tarafını siz okuyun.
  Sorum şu bu gibi kişilere nasıl cevap verebiliriz.Karşıma ilk çıkan durum değil ne dersek diyelim eveleyip geveleyip duruyorlar.

 2. İslambol
  Üye

  Cevap: Din vicdan işidir diyip iman esaslarından kaçanlara ne cevap veririz?


  Reklam


  Ben bunlarla çok tartışmaya girdim. İstedikleri kadar kanıt döktüm delilleri ile beraber. Ama bildiklerini okudular. Artık kendi hallerine bırakıyorum çünkü bir yerden sonra artık iş tebliğden/muhabbetten çıkıyor. Herşeyi inkar eden bir kafire ne anlatsan boş. Onlar bilimle sen ilimle konuşacaksın. Onlar ilimi kabul etmez ama sen ikisini de kabul edecek ahlaka ve zekaya sahipsin. O yüzden bazılarını kendi halinde bırakmak iyi olur. Din vicdan işidir vicdan ile doğmuştur aslında yoktur demiş ve kestirip atmış zaten. Ateis forumda bunlar gibilerden çok var. Kabul etmiyorlar.

 3. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Benim okudğum lisede de çok fazla ateist veya sözde müslüman özde inkarcı tip var.Ben ilk başlarda onlara gerçekleri anlatmaya çalıştım ama ne yaparsam yapayım dini hafife almaktan vazgeçmediler.Burada yetersiz olan bizim anlatımımız değildir bence.Allah bir insanın kalbini mühürlemesin, mühürlediği zaman Allah (c.c.) diyor ki "Onlar bakarlar ama görmezler, duyarlar ama işitmezler." Efendimize bile inanmayanlar çıkmış onca mucizenin içinde, bizim gibi cahil kullar mı başaracak bu işi? Bize anlatmak düşer, anlamazlarsa kendi bilecekleri iş.Allah (c.c.) dilediğini doğru yola iletir, dilediğini yoldan saptırır.

 4. HAMMADUN
  Emekli
  Din vicdan işiyse, vicdan da eğitim işidir.....

  Eğer beş yaşındaki çocuğu, ailesi bale eğitimi aldırıp, bale vicdan işidir demiyorsa. O'na bale'nin eğitimini aldırıyorsa.

  Bir müslümanda beş yaşındaki çocuğuna, Kur'an-ı Kerim adab ve ahlakı'na göre yetiştirip, eğitimini verdirebilmelidir.

  Eğitimli bir vicdanla, eğitimsiz bir vicdanın muhasebesini takdirlerinize arz ediyorum.

  RAB'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 5. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  din vicdan işiyse bunlar vicdanlarını gavurlara satmış heralde

 6. gsgsgs
  Üye
  Bence din vicdan işidir fakat dışarı da yansıtmak gerekiyor.Her başı kapalı dindar değildir.Hem başı açık da dinsiz değil.İman insanın düşüncelerindedir.Yani adam dışarı öyle görünüyo olabilir fakat içinde ne olduğu ne düşündüğü bilemeyiz.Vicdanlara hapsetmemek gerekir.

+ Yorum Gönder