+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Fethullah gülen hakkında lütfen çok iyi bilenler yorum yazsın Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. elif_arda
  Üye
  Reklam

  Fethullah gülen hakkında lütfen çok iyi bilenler yorum yazsın

  Reklam

  Fethullah gülen hakkında lütfen çok iyi bilenler yorum yazsın Mumsema gunaha mı giriyorum bilmiyorum çünkü amerikadaki imam kitabını okudum ve orda anlatılanlar ispatlı delilli ve şuan ondan nefret ediyorum islamı nasıl bu derece para ticaret amacı yapabilir diye kızıyorum ama tabi ki Rabbimin kimi sevdiğini bilemeyiz diyede ona olan nefretim bana gunahmı kazandırıyor diye korkuyorum.Amerikada çiftlikte yaşayıp hristiyanlarla müslümanları kardeş gören,sürekli ağlayan,kurduğu okullarla para para para felsefesini benimsemiş birisine nekadar önder hoca efendi denilebilirki...birde şunun farkındayımki bu cemaatte olan kimsenin maddi durumu kötü değil nasıl bir tesadüftür bu...ben bursada yaşıyorum hep bursanın önde gelen zenginleri bu cemaatte duyduğuma görede bursa kasası her yıl bir cemaat mensubunun evinde birikiyor (talebe okutuluyor ya)işini gucunu bu kasa vasıtasıyla o sene içinde dogrultuyor.sürekli hayatı bir acındırma demogojisiyle dolu amerikada yaşayan CIA le yakın ilişkisi olan dini bilgisi az hatta imamlık bile yapması uygun görülmeyen ve isminin başına ne manayla M.harfinin koyulduğunu kendine nasıl bir vasıf yüklemek istediğini anlayamadım bu kişiye hemde arkasından milyonları sürükleyen bu kişiye nasıl iyi bir kişi art niyetsiz diyebilirim ki lütfen beni yanlış biliyorsamda bilgilendirin ayrıca bu anlattıklarımın fazlasını bien varsada lütfen anlatsın

 2. beratxt
  Üye

  Cevap: fetullah gulen hakkında lütfen çok iyi bilenler yorum yazsın


  Reklam


  Ben 4 senedir onlarin evlerindeyim.Nette arastir.Yehova Sahitleri diye. Bizzat gecen sene erasmus bursuyla polonya'da iken , bu Yehova Sahitleri isimli tarikatla tanisma firsati oldu.2 ay onlarla zaman gecirdim ( sirf bir seyler ogrenmek amacli ) .Simdi ne alaka derseniz ;

  - Yehova sahitleri tarikati Yahudiler tarafindan olusturulmus bir tarikat.Birbirlerine tarikat uyeleri brother - sister (abi - abla ) diye hitap ediyorlar.F.Hoca efendinin cemaatindeki gibi.
  - Yehovalarin WatchTower ( gozetleme kulesi ) isimli dergileri var ( tum yerel dillere de cevrilmis ) .F.Hoca efendinin de Sizinti isimli dergisi var.(tum yerel dillere de cevrilmis)
  - Sakal vs. birakmiyor Yehova sahitleri.Ve insanlara sempatiyle yaklasiyorlar.Hoca efendi de de ayni.
  - Yehova sahitlerinde rutbe var.Alt ust.Emir - komuta sistemi itaat var. Hoca efendi cemaatinde de alt-ust emir komuta sistemi itaat var.
  - Yehova sahitlerinin merkezi Penisilvanya ve Hoca efendinin merkezi de Penisilvanya.

  Bu kadar ortak noktalari gormeme karsin hala cemaat icindeyim ama ben kotu amac oldugunu dusunmuyorum.F.Gulen FBI ile birlikte mi calisiyor diyorsaniz , gecen gun gordugum haber.

  FBI in resmi sitesinde..


  Asil kafasi karismasi gereken ben kisi olmama karsin hala kafam karismadi..Sizce nden ?

 3. elif_arda
  Üye
  bukadar saçmalığı birarada görmenize rağmen bende size menfaat varmı diye sorsam inşallah aşırıya kaçmış kırmış olmam sizi ancak bu efendi bir yanlış iki yanlış yapar insanız beşeriz şaşarızda bu kadarda yanlış olurmu peki bende size şunu önereyim nacizane lütfen amerikadaki imam kitabını lütfen ama lütfen okuyun nerde neden olduğunuzu kendinize açıkça ifade etmiş olursunuz....

 4. beratxt
  Üye
  1.si zerre maddi beklentim yok olmadi da.olmasini da beklemem.ben onlarin istedigi gibi eleman olamadim zaten ama 4 senedir oralarda yer aliyorum.ama gene de onlarin haklarini yemem / yedirmem.

  evet dusunmedim degil cogu seyi..75 li yillarda ulkede degil TV kasetcalar yokken vaaz verip ses kayitlari yapmasi sasirtici.dusundurucu cogu sey..ama o aglayislarin ben basit bir aglayis olmadigi taraftariyim..

  benim oralari sevmemin sebebi sabretmeleri.her seye ragmen bana sabretmeleri beni onlara yakinlastirdi acikcasi.ve inanin suanda oralari seven cogu insan da bundan dolayi seviyor..sabretmeleri..ben buna inaniyorum.

  o dediginiz kitaplari da biliyorum halicte yasayan siyonistleri de..kafamdaki sorularin tum cevabi orada var.ancak ben gene de kalbimi seciyorum.fethullah guleni onlar tarafindan kullanilmasindan ziyade sanki f.gulen onlari kullaniyormus gibi geliyor bana..

  evet , dusunmuyor degilim..askeriyedeki cogu insanin susturulup , intiharlar etmesinden tutun da Hanevi Avci nin sorgusuz sualsiz hapse atildigini gorunce sasmamak elde degil.uyutuluyoruz belki..ama bilmiyorum..ben eger ogrenciye bakiyorsam Allah icin bakiyorum.Ne biri emir verdi diye ne de baskasi bir sey yapiyor diye..

  Evet , ABD belki Turklerin milliyetci ve dini ozelliklerini kullanip ATATURK un dedigi gibi icten fethetmeye calisiyor.Ve Milliyetci politika izleyip TURKCE OLIMPIYATLARI , TURK OKULLARI aciyorlar.Dini politika ile de Bediuzzaman'in arkasina siginip bir cemaat olarak gorunuyor da olabilir ?

  KPSS sorularini alip kendi adamlarini sokuyor da olabilir ? Emniyete adam sokup askeriyeyle mucadele etmek icin piyonlarini kullanip , askeriyeyi din dusmani gosterip polisle mucadele ettiriyor olabilir ? emniyete adam sokup millete 'birakin emniyet musluman dolsun Allahsizlar kovulsun ' gibi bir izlenim de izletilmis olabilir ? Cubbeli 'ye bu komplo bu taraftan da konmus olabilir.Olabilir de olabilir....Kafaniz daha da karissin madem karisik.

  Bu sorulara ragmen orada bulunmam nedir ? zerre maddi beklentim yok.disarida da yasayabilirim..bence tevaffuk..ya da Allah lutfu..bu yeterli mi ?

 5. HAMMADUN
  Emekli
  Günlerden bir gün Hammadun düşünceye dalar. Öyleki yaklaşanın yine hocası olduğunu göremeyecek ve edebini takınamayacak kadar...


  HOCA'sı sorar Hammaduna....


  Evlat nerelerdesin...???


  Hammadun uyanır ve özrün ve pişmanlığın bini, haddini çoktan aşmıştır...


  Özür dilerim HOCAM... Sorgu suali ve açığımı irdelerdim... Lakin çokça utandım, sorguyu verirken milyarlarca insan arasında mahcup oldum. Halimi nasıl açayım HOCAM bilemiyorum.


  Halin sende kalsın evlat, bir halde biz gösterelim İnşaAllah,


  Lutfedersiniz HOCAM...


  Hazırmısın Evlat...


  Hazırım HOCAM...


  Sorguyu kime veriyordun evlat...??


  RAB'bime HOCAM...


  Demek öyle tahayyul ediyordun...


  Evet HOCAM tahayyülüm o yöndeydi...


  Nerede veriyordun sorguyu..??


  Mahşerde toplanmışız HOCAM, milyarlarca insan, biz orada çok utanıyoruz HOCAM. Sorulara verilecek cevabımız yok...


  Şimdi Hammadun öncelikle kimse sana soru soracak değil.... O sorulara cevap bekleyecek de değil....


  Sorulara cevap verecek olan var zaten, O; O sorulara cevap vermek için her an seninle ve her an kayıt altında ne bir ilave, ne bir eksiklik yapmak üzere... Tam ve Kamil Olan RAB'bine, Tam ve Kamil bir rapor sunmak üzere... Senden beklenen ise sadece teyit etmen... O yalan söylüyor da diyemezsin, zira O; O'nu konuşturan RAB'binin adıyla konuşuyor...


  Buraya kadar anlaşıldımı evlat; Anlaşıldı HOCAM...


  Gelelim ikinci hususa;


  Çevrendekilerin, senin günahlarını ve işlediklerini öğrenmesinden endişe ediyorsun öylemi...??


  Yani, hicab ediyorum HOCAM...


  RAB'binden HİCAB etmiyorsunda, ÇEVRENDEN'mi HİCAB ediyorsun...?? Hiç telaş etme o hususda evlat.


  Şimdi HOCA, talebe bir sorguya girelimmi seninle, ne dersin...??


  Elhamdulillah, HOCAM girelim İnşaAllah, Bizim içinde bir ferahlık olur...??


  Pekala hammadun, Bakalım ferahlık olurmu...??


  Soluna bak ne görüyorsun...


  Toprak görüyorum HOCAM.


  Şimdi orasını hadsiz ızdırabın ve karanlık bir zindanın asla yardım ulaşmayacak bir lanet'in tezahürü olarak tahayyül et....


  Çok ürkütücü HOCAM...


  Ürkütücü değilmi hammadun. Ama Gerçek bu işte hammadun...


  Şimdi milyarlarca insanla, aynı anda RAB'bin herkesle hesap görüyor... Dahi HOCAN'la ve HOCAN hemen yanında...


  Bizim hesap vermemizi görüyormusun hammadun...??


  Hayır HOCAM.


  Neden..?? hemen yanındayım. Merak etmiyormusun HOCAM'ın kusuru, kabahati, eksiği gediği günahı ne olur diye...


  Etmiyorum HOCAM. Edemiyorum HOCAM..


  Solumuzda cehennem, karşımızda bedenimiz aleyhimize şahitlik yapıyor. RAB'bim HAK ve ADALET'le HÜKÜM kesecek. O'nun kestiği HÜKÜM'ün üzerinde muhakeme ve hüküm yok... Bizim derdimiz çok büyük hocam... Biz derdimizleyiz, Biz kendimizleyiz.


  Peki biz ne olacağız hammadun, hemen yanındayız, bizimle ilgilenmiyecekmisin, bizim kusurumuzu, kabahatimizi, günahımızı....


  Yoookkkk HOCAM. Biz RAB'bimizleyiz, Biz derdimizleyiz, Biz kendimizleyiz.


  Herkes RAB'biyle, Herkes Derdiyle, Herkes Kendiyle hammadun. O hususda hicab duyacaksan RAB'binden duy. Zira diğerleri çoktan alacak peşine düşmüş, hiç kimsenin günahıylada ilgili değil.


  Elhamdulillah, Anladım HOCAM.


  Hülasa;


  RAB'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 6. elif_arda
  Üye
  ALLAH razı olsun hammadun ne demek istediğinide anladım sen kendini Rabbini bil diyosun ancak dini kaosa çevirmek isteyenlerede paraya tamah edenleredemi göz yumalım saf duygularla Allahı bilmek öğrenmek isteyen insanların istismar edilmesinedemi susalım bize dokunmayan bin yaşasınmı diyelim..... yapmayalım bunu noluurrr körükörüne düşmeyelim tuzaklara diyorum ben Allah c.c bize hidayet eylesin inşaallah

 7. Galus
  Devamlı Üye
  parçada adı geçen hammadun hayali bir kahramanmı yoksa şuan şu yazıyı yazan hammadunmu ...

 8. elif_arda
  Üye
  işte bunu anlamıyorum anlamicamda leke üstüne leke taşıyan bir örgüte hala nasıl mensupsun.Allah bilimi şüphe dahi taşımazken leke olurmu Allah yolunda.Bu göz yummalar dinimize yapılan yanlış değilmi 3maymunlarımı oynamalıyız.Başka yollarıda var Allahı öğrenmenin bilmenin hidayete ermenin.Kitabımızda hristiyanlar sizin dostunuz değildir derken efendi kardeşiz diyor sonrada bu adamın göz yaşlarının bana ne gibi bir inandırıcılığı kalırki.... çok tehlikeli büyüyor ve batıl ıda sahih gibi sunuyor.Yanlışa ve batıla düşmekten Rabbime sığınırım.... inşallah sizde gördüklerinize artık bir anlam verir bukadar yanlış bir araya toplandıysa burda bir aksilik vardır dersiniz.Rabbim bunları gösterecek idrak gücünüde nasip etmişken yanlışa göz yummak neden

  ahh evet kusura bakmayın ben hoca efendiye okadar odaklamışım ki kendimi çok pardon

 9. Ufkuaçık
  Devamlı Üye


  "Hıristiyan ve yahudilerde cennete girecek" diyenlere en güzel cevabı bakınız Kur'an ne güzel de veriyor.

  TEVBE SURESİ-17.Allah'a ortak koşanlar, kendilerinin kâfirliğine bizzat kendileri şahitlik ederlerken, Allah'ın mescitlerini imar etme selâhiyetleri yoktur. Onların bütün işleri boşa gitmiştir. Ve onlar ateşte ebedî kalacaklardır.
  18. Allah'ın mescitlerini ancakAllah'a ve ahiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah'tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte doğru yola ermişlerden olmaları umulanlar bunlardır.

  وَمَنْ يَبْتَغِ غَيْرَ الْإِسْلَامِ دِينًا فَلَنْ يُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِي الْآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ

  AL-İ İMRAN SURESİ-
  85.Kim İslâm'dan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmeyecek ve o ahirette de zarar edenlerden olacaktır.

 10. aforizma
  Devamlı Üye
  değerli kardeşim alıntıladığın tövbe suresi ayetleri müşrikler içindir.
  kuranda , hristiyanlardan ,yahudilerden,sabilerden,mecusilerden, Allaha ve ahiret gününe inananların hiçbir iyiliğinin zayi edilmeyeceği birden fazla defa vurgulanmıştır.
  ayrıca neden tek ümmet olmadığımızı açıklarken, her bir ümmetin kendine indirilen ile imtihan edileceği, yoksa Allah dileseydi herkesin tek ümmet olacağı kuranda bildirilmiştir.
  İsa peygamber ahiret gününde ''rabbimiz onlar senin kulların,ister affedersin,ister azap edersin'' demişken, bize ne oluyor ki, bu insanları cennete sokmamaya çalışıyoruz.
  haddimizi bilelim ve bu işleri fazla kurcalamayalım. doğrusunu ancak Allah bilir.

 11. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Ehli kitap müşriktir.Hakkında bir çok ayetlerde bahsedildiği gibi,ebediyyen cehenneme gidecekleri açıklanmaktadır.

  Bakara Suresinin 62.inci ayetinin mealini olduğu gibi anlarsanız çok yanılırsınız.Bu ayetin tefsiri çok uzundur.İstiyorsanız onun da tefsirini yapalım bakalım sizin algıladığınız gibi midir?.Sadece meallerle yola çıkarsak hata ederiz.Her ayetin iniş sebebi olduğunu da unutmayalım.

  Kısacası, bu dediklerime itiraz ediyorsanız yeni bir tartışma konusu açalım derim ben size...


 12. aforizma
  Devamlı Üye

  Reklam


  eğer ehli kitabın durumu hakkında bir başlık açarda, bilgilendirirseniz memnun olurum.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
gülen cemaati mumsema,  la ilahe illallah fethullah gülen