+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Fethullah gülen hakkında lütfen çok iyi bilenler yorum yazsın Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. karadamlalar
  Kesintili Üye
  Reklam

  Cevap: fetullah gulen hakkında lütfen çok iyi bilenler yorum yazsın

  Reklam  Cevap: fetullah gulen hakkında lütfen çok iyi bilenler yorum yazsın ile ilgili yazı Yudumla.com
  yahu iftiradan utanın biraz,ehli sünnet alimi diyorsunuz hala.şirki açık adamların ehli sünnet yolu ile bir bağı yoktur,tevhid olmayınca sünnetin bir faydası olmaz.(ki zaten o mürşidlerin ne bidatler içinde olduğunu da anlattık sünnet de yok ya onlarda neyse.)

 2. @mir
  âb ü kil

  Cevap: fetullah gulen hakkında lütfen çok iyi bilenler yorum yazsın


  Reklam


  karadamlalar kardeş
  gördüğüm kadarı ile aynı şeyleri savunuyoruz
  ama ben isim vermeden şahıslar yerine fikirleri eleştiriyorum

  fikirler yerine şahısları
  veya fikirlerle birlikte şahısları eleştirenler ise
  site kuralları gereğince ban yiyor

 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  kişilerin hatalarını deliller ile anlatmak mı yasaklanmış abi?benim ban sebebim o değildi ard arda mesaj yazmak,bu da nasıl neden anlamadım.insan bi uyarır önce yasak kardeşim der.

 4. @mir
  âb ü kil
  forum kurallarında yazıyor ve herkes okumuş kabul ediliyor

  şahıs ismi vererek şahsı eleştirenler de banlanıyor
  fikir eleştirmek daha doğru ve serbest
  bu konuda birkaç mesaj yukarıya bak istersen

 5. karadamlalar
  Kesintili Üye
  kuralı kim koymuş bilmiyorum ama,kişilere hakarete gidilmediği sürece kişilerin hatalı görüşlerinin anlatılması yasaklıktan öte gerekli bir şey.

 6. elif_arda
  Üye
  size aynen katılıyorum bu kadar yanlışı nasıl insanlar hazmediyo buna aklımermiyo hem dinimizde evlenmek nekadar güzel anlatılmış ve uremek hayırlı evlatlar bireyler yetiştirmeyi bize vazife kılmışken bu efendinin kendini rahipler gibi ablukaya almasınada şaşkınım buna açıklamasıda şudur onu Allah tan uzaklaştıracak her metaya karşıymışşşşşşş....yaaa bu nasıl bir adam nasıl insanlarız biz yaaa bu adamın arkasından sürü psikolojisiyle gidiyoruz yada menfaatemi gidiliyor desem Allah teala zaten bu gibi dini saptırmış insanların gönüllerini kapatırmış yaptıkları her hareket kendilerine doğru görünürmüs.Hatta kendinde isminin önüne koyduğu M. harfi gibi kendini mehtilikle övüyor ilginç ama işte buda bir hastalık şizofren....

 7. Şema
  el-âsa limen âsa
  size aynen katılıyorum bu kadar yanlışı nasıl insanlar hazmediyo buna aklımermiyo hem dinimizde evlenmek nekadar güzel anlatılmış ve uremek hayırlı evlatlar bireyler yetiştirmeyi bize vazife kılmışken bu efendinin kendini rahipler gibi ablukaya almasınada şaşkınım buna açıklamasıda şudur onu Allah tan uzaklaştıracak her metaya karşıymışşşşşşşyaaa bu nasıl bir adam nasıl insanlarız biz yaaa bu adamın arkasından sürü psikolojisiyle gidiyoruz yada menfaatemi gidiliyor desem Allah teala zaten bu gibi dini saptırmış insanların gönüllerini kapatırmış yaptıkları her hareket kendilerine doğru görünürmüsHatta kendinde isminin önüne koyduğu M harfi gibi kendini mehtilikle övüyor ilginç ama işte buda bir hastalık şizofren
  bir müslümana yakışmayacak sözler
  Kim bir alime hakaret ederse söz banlarım

 8. karadamlalar
  Kesintili Üye
  bak şem'a hakaret ayrı,tenkid etmek ve hatta tekfir etmek ayrıdır.nakiller,alıntılar ile konuşarak tenkit de ederim tekfir de ederim,hakaret iftiraya gidebiliyor o açıdan haklısınız ama alimlere hiçbir söz söyleyememe hakkımız yok ise forumdan gidelim ?

 9. Şema
  el-âsa limen âsa
  bak şem'a hakaret ayrı,tenkid etmek ve hatta tekfir etmek ayrıdırnakiller,alıntılar ile konuşarak tenkit de ederim tekfir de ederim,hakaret iftiraya gidebiliyor o açıdan haklısınız ama alimlere hiçbir söz söyleyememe hakkımız yok ise forumdan gidelim ?
  forumlarda dedikodu yaparak kulaktan dolma bilgilerle alimler eleştirilmemeli.
  eleştirininde bir adabı var.
  Hatalarını tespit edin/belgeleyin ve reddiye yazın o zaman yerinde olmuş olur.

 10. fanihayat
  Emekli
  Kalbinde zerre kadar imanı olan Cehennemde kalmayacak ömerhattab kardeş

  Kalbinde zerre kadar imanı olan Cehennemde sonsuz olarak kalmayacak, Cehennemden çıkarılacaktır. [Buhari, Müslim]

 11. karadamlalar
  Kesintili Üye
  kalpte zerrre iman için,zerre şirkin olmaması gereklidir.yoksa ebu cehiller de Allah'a inanıp,yağmuru onun yağdırdığını bilirlerdi.

 12. HAMMADUN
  Emekli

  Reklam


  parçada adı geçen hammadun hayali bir kahramanmı yoksa şuan şu yazıyı yazan hammadunmu
  Galus kardeşim. O hammadun ete kemiğe bile bürünememiş, hammadun diye bile görünememiş, onlarca hocadan def yemiş, sonunda gitmiş bir "sapığın !" dizinin dibine oturmuş, boynunu uzatmış, himmet ile yaşamaya çalışmış bir hammadun....

  Hülasa o hammadun İnşaAllah hayal oldu.... Bu gün bu parçayı yazan hammadun İnşaAllah O hammadun değildir....

  RAB'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 ... SonuncuSonuncu
gülen cemaati mumsema,  la ilahe illallah fethullah gülen