+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Fethullah gülen hakkında lütfen çok iyi bilenler yorum yazsın Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Reklam

  Reklam  isimli yazı www.Mumsema.com
  Ehli Kitabın durumu ile ilgili konuyu açtım buradan bakabilirsiniz...


  http://www.mumsema.com/merak-ettigim...tml#post796387

  Farkına şimdi vardım ama daha önceden de böyle bir konu açılmış. En önemlisi daha detaylı bir şekilde açtığım konudan yorumlarınıza devam edebilirsiniz.

  Bakara Suresinin 62.inci ayetinin mealini, açtığım konuda açıklama yapacağım inşaallah..

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: fetullah gulen hakkında lütfen çok iyi bilenler yorum yazsın


  Reklam


  Budizme Ahlak dini diyen Fethullah gülen .

  Ehli kitap La ilahe illallah dese yeter Peygambere gerek ok diyen Fethullah gülen

  Kur'an ayetleri çok sert biraz yumuşatmamız gerekir diyen Fethullah gülen

  Marmara gemisinde şehit olanlara İsrailden izin alınmalıydı diyen Fethullah Gülen.

  Sakal bırakmak Sünnet değildir Adettir diyen Fethullah gülen.

  Papa ya hazretleri diyen Fethullah gülen

  daha bir çok Yanlış düşünceleri var. Eski fethullah Gülen le şimdiki arasında Dağlar gibi fark var. Bilmiyorum Bir projeye imza Atılmış Kesin.. Allah sonumuzu Hayırlı etsin..

 3. İslambol
  Üye
  Bu sakal bırakma muhabbetine çok takılıyorum. Yani halk arasında badem bıyık diye tabir edilen ve Said Nursi'yi takip etmekten başka bana birşey anımsatmayan olay neyin nesidir. Risale-i Nur forumlarında bazıları amacını ve haddini aşmış Üstad bize öyle öğretmiştir onun öğretisini takip etmek zorundayız diyerek sakalı hayattan silip sadece bıyık bırakıyorlar. Ben bunu senelerdir çözemedim. Hepsinin bıyık tarzı aynı. Yanlış anlamayın yargılamıyorum kimseyi tercihi yüzünden ama bizim önderimiz de rehberimiz de bellidir.Kitabımız da bellidir. Başkasına tabi olmak başkasının yolunu izlemek yanlış değil midir? Bakın bu konuda ne yazıyorlar.

  "Risale-i Nur hizmet metoduna sakal bırakmak yoktur.
  Bu hizmet metodunu da Üstad belirlemiştir.
  Üstad da sadecfe bıyık bırakmıştır ve sadece bıyık bırakılması gerektiğini söylemiştir. Yani Üstad şu şu sebeplerden dolayı bırakmadı, fakat artık o sebepler geçerli değil dolayısıyla sakal bırakmak gerekiyor diyemeyiz asla.
  Bizim ölçümüz Üstad ve Risale-i Nur'dur. Dolayısıyla kılık kıyafetimiz de buna uygun olmalıdır. Bir Nur Talebesi temiz sakal tıraşıyla ve uygun bıyığıyla toplumda yer almalıdır.
  Bunu savunanların mantığını anlamak güç. Hiçbir şekilde bunu kabul edemem. Bunu bu konuda tartışmayalım sadece aklıma takıldı @islamyolu yazdığı için.

 4. islamyolu
  Emekli
  kardeş üstad sakal bırakmanın sünnet oldugunu biliyordu ve gerçek nurcularda biliyo. üstadın bir sözü var tek yapmadıgım sünnet sakal bırakma sünnetidir. onuda hapislere düştüğüm için çileler çektiğim için bu devlet benim inadıma sakalımı keser ve ben bu acıya dayanamam demiştir. ve çektiği çileler inşaAllah bu sünnetin terkinin yerine olur demiştir. üstad sakal bırakmaya asla karşı değildi ve kendiside sünnet olduğunu biliyordu.

 5. İslambol
  Üye
  İşte o yüzden diyorum. Dündü sanırım başka bir konuda bir arkadaş yazmıştı. Birileri Said Nursi'yi çok fazla yüceltiyor,onun yolunu takip ediyor.Ama böyle olmamalı.Külliyatı okursun dersini alırsın ama onun yaptığını yapmak onun gibi olmak bana doğru gelmiyor. Bir rol model gerekiyorsa Hz.Muhammed(SAV),Hz.Ali(ra),Hz.Ömer(ra),Hz.Osman(r a)..vs gibi olmaya çalışmalıyız. Başka insanlara benzemeye çalışmak bana doğru gelmiyor. Ders alırsın ama arkasına takılmazsın,eğer yanlışı varsa sende orada sürüklenirsin. Körü körüne birilerine tabi olmak bence çok yanlış. Evet alimlerin dinimizde yeri büyük. Ama her dediklerinin kelimesi kelimesine doğru olduğu düşüncesi bana yanlış geliyor. Bakıyorum şimdi fethullah için geri dön çağrısı yapıyor millet ağlıyor onun için bitsin bu hasret diyor. Bu benim görüşüme göre yanlış.Tam anlatamadım belki ama umarım anlaşılmıştır dediğim konu.

 6. islamyolu
  Emekli
  boşver islambol kardeşim. Kur'an , sünnet, sahabelerimiz ve hakiki Ehli sünnet alimlerimiz bize yeter. son olarak

  “Türkçe’yi bir dünya dili haline getirmek vaciptir. Evet, bana göre milletçe Türkçeyi öğrenmek vacip, iyi kullanmak sünnet, inceliklerine vakıf olma da müstehap mesabesindedir.”

  buda Fethullah gülenin en son sözüdür. yorum sizin.

 7. İslambol
  Üye
  O olimpiyatlar bile herşeyi açığa vuruyor tokat gibi. Hem latin alfabesi bize empoze edildi diye ağlayıp hem de türkçe yi yayma girişimi, çelişkileri de beraberinde getirir. Şimdi empoze edilmeye çalışılan şey de ılımlı islam. diyaloglar olimpiyatlar derken ılımlı islamı çok güzel empoze ediyorlar.

 8. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  islambol kardeşim.Allah senden razı olsun bana yazacak birşey bırakmadın ki?

  Nur cemaati ile fethullah Gülen cemaati arasında bazı farkların olduğunu akılllı bir müslüman sezmesi lazımdır.Fethullah Gülen cemaati genellikle devlet kapılarında orda burada kol gezerler ki menfaatları yürüsün.BUNLAR DEVLETİN İÇİNE NEREDEYSE TAMAMEN SIZMIŞLARDIR.NUR CEMAATİ BUNLARI ÇOK İYİ BİLİYOR ANCAK SESLERİNİ ÇIKARMAYIP SİYASETE KARIŞMAK İSTEMİYORLAR.FETHULLAH GÜLEN CEMAATİ İSE TAM GAZ SİYASETİN İÇİNDELER.İŞTE BU YÜZDENDİR Kİ SİNSİ BİR YAPILANMA İLE İŞİNİ YÜRÜTÜYORLAR.NUR CEMAATİNE SÖZÜMÜZ YOKTUR.HEM SONRA GÜLEN CEMAATİNİN MENSUPLARININ ÇOK BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ ZENGİNDİRLER VEYA SONRADAN ZENGİN OLMUŞLARDIR.

  "SİYASET ŞEYTAN İŞİDİR.ONDAN ALLAH'A SIĞINIRIM" diyen Said Nursi hz.lerinin sözünü kaalaya almamışlar anlaşılan..

  FETHULLAH GÜLEN HİÇ TÜRKİYE'YE GELMEK İSTER Mİ?NİYE?.. ÇÜNKÜ BURAYA GELSE SUİKASTLE ÖLDÜRÜLME KORKUSU VAR. "HUZURUM KAÇAR KİMSE BANA SAHİPLENMEZ" DİYE GELMEK İSTEMİYOR.AYRICA PARA DA OLUK OLUK GELMEKTE KENDİSİNE...ÇÜNKÜ SİYONİSTLERİN EN SEVDİĞİ HOCALARIMIZDAN BİRİ OLDUĞU İÇİNDİR.DİNLERARASI DİYALOĞUN BAŞINI ÇEKEN FETHULLAH GÜLEN TÜRKİYE'YE GELMEZ.BELKİ CENAZESİNİ BURAYA GETİRİRLER HEPSİ O KADAR.


 9. metzer
  Devamlı Üye
  Budizme Ahlak dini diyen Fethullah gülen .

  Ehli kitap La ilahe illallah dese yeter Peygambere gerek ok diyen Fethullah gülen

  Kur'an ayetleri çok sert biraz yumuşatmamız gerekir diyen Fethullah gülen

  Marmara gemisinde şehit olanlara İsrailden izin alınmalıydı diyen Fethullah Gülen.

  Sakal bırakmak Sünnet değildir Adettir diyen Fethullah gülen.

  Papa ya hazretleri diyen Fethullah gülen

  daha bir çok Yanlış düşünceleri var. Eski fethullah Gülen le şimdiki arasında Dağlar gibi fark var. Bilmiyorum Bir projeye imza Atılmış Kesin.. Allah sonumuzu Hayırlı etsin.. Başka söze gerek yok.

 10. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  İsabetli fikirleriyle paylaşım yapan arkadaşlarımı kutluyorum.Allah kendilerinden razı olsun...

 11. İslambol
  Üye


  Bu adam kim?

  Soldakini tanıyoruz zaten, Allah'ın aciz bir kulu olduğunu söyleyen Fethullah Gülen .
  Peki sarıldığı adam kim?
  Abraham Foxman.
  B'nai B'rith'e bağlı Yahudi örgütü ADL'nin başkanı.
  Tayyip'e "yahudi üstün hizmet ödülü" veren kişi.
  Tescilli İSLAM düşmanı, FİLİSTİN KASABI, KATİL FOXMAN!

  FOXMAN, Filistin'li çocukların kanını içmek istediğini söylemişti.
  devamını siz düşünün !

  Müslüman müslümanı(onun müslüman olup olmadığını en iyi Allah bilir çünkü) kötülemez. Bazen bunları paylaşırken içim cız ediyor. Ama bu sahneleri gördükçe de bir alakaları olmadığını düşünüyorum. Çünkü insanlar doğrudan uzak oluyor. Biz doğru muyuz onu da Allah bilir ama onun yanlış olduğunu düşünüyorum.

 12. ömerhattab
  Devamlı Üye

  Reklam


  yanlış Anlamıyın beni sadece şunu merak ettim sadece Lailahe illah diyen Allahtan başka ilah yoktur diyen cennete girecek mi?

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
gülen cemaati mumsema,  la ilahe illallah fethullah gülen